Pilskie kolejowe klimaty

Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: karpil »

Obawiam się, że informacja o puszczeniu składów DB przez Tczew, Chojnice, Piłę i Krzyż, to raczej rodzaj kolejowego science-fiction. Zwłaszcza, że linia wymagałaby znacznych nakładów finansowych, aby wykorzystać choć w części możliwości ICE.
Awatar użytkownika
JAROLPH>
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2009, 21:09

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: JAROLPH> »

Racja kolego kapril prawda jest taka że to skansen któremu brakuje jeszcze kilka dziesięcioleci do tego stanu rzeczy jaki prezentuje ice. No ale i mnie się marzą koleje z prawdziwego zdarzenia.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: Bocian »

Ciekawa dyskusja na ten temat pojawiła się na tym forum:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=838960
Awatar użytkownika
JAROLPH>
Posty: 43
Rejestracja: 22 lut 2009, 21:09

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: JAROLPH> »

No tak na początku auta sprowadzaliśmy a teraz ciapciągi z demobilu, mieć nadzieje że jednak ktoś pójdzie po rozum do głowy i zdecydują się na nowe składy.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: ziolek »

Żeby nie było, że współczesne spółki PKP ( w znaczeniu również spółki PKP Przewozy Regionalne, która mimo nazwy w grupie PKP już nie jest) to tylko demony siejące zniszczenie na wielopokoleniowym dorobku polskiej kolei muszę donieść o fakcie który warto pochwalić.

Otóż w ostatni wtorek kolejarze z PKP PR wiedząc o ilości studentów podróżujących pociągiem Kołobrzeg(albo Koszalin, nie jestem pewien)-Poznań w Pile doczepili drugą jednostkę EN-57. A więc da się.Tak trzymać. :)
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: Piterek »

Kilka majowych "klimatów":

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: ziolek »

Julek
Posty: 28
Rejestracja: 03 cze 2006, 11:34
Lokalizacja: Piła

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: Julek »

Witam.
Może ktoś z Was posiada fotki z pilskiego regionu ekspresu Warszawa - Kołobrzeg, który w tym roku uruchamiany jest weekendowo? Dodam, że jest to chyba (?) pierwszy planowy ekspres od dobrych kilku lat zatrzymujący się w Pile.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: Piterek »

Nie mam (jeszcze :) ) ekspresu, ale mam inne "hity" z dziś:

Gwarek bez pierwszej klasy. Na wagonach miał naklejone jedynki. Nie bardzo rozumiem o co chodzi, ale jesli wnętrza są klasy 2 to jest to chamstwo i drwienie z klienta.
Obrazek

A także sezonowy Kołobrzeg-Bydgoszcz i dalej Katowice o dumnej nazwie Doker. Pomijam fakt krótkiego składu, ale tylko druga klasa, mimo, że w rozkładzie IC jest pierwsza. Braki taborowe w IC czy jakaś nowa "promocja"?
Obrazek
Na plus przemawiały jedynie "siudemki" w nowych malowaniach, które mi się wyjątkowo podobają.

Na osłodę jeszcze klasyki gatunku:
Obrazek Obrazek
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: ziolek »

Dziś w okolicy wsi Wrząca na trasie Piła - Krzyż Wlkp. widzałem jeśli się nie myle SA 132 w barwach województwa lubuskiego. Ktoś wie co szynobus o takich barwach robił w naszych okolicach?
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: Piterek »

Julek pisze:Może ktoś z Was posiada fotki z pilskiego regionu ekspresu Warszawa - Kołobrzeg, który w tym roku uruchamiany jest weekendowo?
Obrazek

Frekwencja jak zaobserwowałem - znikoma, mimo świetnej pogody w weekend. Niestety podczas robienia tego zdjęcia słońce zaszło, a po pół godzinie już lało jak z cebra :)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: ziolek »

No to "pojechaliśmy" co można było z resztą przewidzieć: http://www.zycie.pila.pl/informacje/200 ... /index.php
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: Piterek »

Niedługo żniwa...
Obrazek
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: Piterek »

Robi się ciekawie. IC chce likwidowac pociągi pospieszne prowadzne trakcja spalinową. To oznzacza między innymi likwidację Kopernika z Warszawy do Szczecina/Kostrzyna przez Piłę oraz Moniuszkę do Berlina. Do Gorzowa podobnie. Za chwilę nie będzie żadnego pośpiecha na Ostbahnie. I to jest żenada, bo na prawie całej trasie rozkładowa to 100 km/h.
Więcej tu: http://tnij.org/du5g
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: ziolek »

A coś takiego pojawiło sie na tzw. World Rail Photos: http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/det ... e_id=18459
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: Piterek »

ziolek pisze:A coś takiego pojawiło sie na tzw. World Rail Photos: http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/det ... e_id=18459
Ujście w mocnej odsłonie. Miał ktos szczęscie.


A poniżej garść fotek z dzisiejszego "zamieszania" na naszej stacji spowodowanego wypadkiem na trasie do Szczecinka. Objazdy prowadzone są przez Chojnice trakcja spalinową, m.in. Gagariny i SU45.

Uszkodzony skład ściagany Gagarinem do Piły. Prędkość 5 km/h.
Obrazek Obrazek Obrazek

Motywy na dworcu. Gdyby tak zawsze po tej stronie był taki ruch...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kilka motywów Gagarinowych:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Taka sytuacja potrwa na pewno całą noc i jutro, więc warto się wybrać na dworzec lub na szlak w kierunku Chojnic
Awatar użytkownika
Bosman
Posty: 20
Rejestracja: 29 lis 2007, 17:36
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: Bosman »

Na mojej galerii zamieściłem zdjęcia wykonane wczoraj na pilskim dworcu, chodzi mi oczywiście o zdjęcia wypadkowej EU07-520.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj -> klik

Wybaczcie, że nie dam bezpośrednich linków do zdjęć, ale mój serwer hostingowy zabrania takich czynności. :evil:

Niebawem dodam także zdjęcia z objazdów przez Chojnice.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: Piterek »

Objazdy zakończone. Oto jeszcze jedna garść moich fotek z okolic:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to obrazek z Piły, gdzie stoi już pokaźny skład IC po różnych wypadkach:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: ziolek »

Jeden z pośpiesznych w Pile oczekiwał 7 godzin: http://www.efakt.pl/26-godzin-jechali-n ... 613,1.html Nic tylko współczuć podróżnym. :?
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: Piterek »

To zapewne było 6 sierpnia, w ostatnim dniu objazdów i to był ten pociąg (Parsęta):
Obrazek
Planowy odjazd o 5:08.
Postanowiłem na niego zaczaić się przy Tesco, a była prawie 9:30, czyli lekko licząc już ponad 4 godziny w plecy. Przejazd na Bydgoskiej zamknął sie i myślałem, że Parsęta pojedzie z jakąś SU45 (stała jedna na dworcu). A tu nagle pojawiło się to:
Obrazek
Była 9:44, więc conajmniej kolejne 30 minut pociąg musiał stać. Czekałem jeszcze godzinę nieco dalej, ale już nic się nie pojawiło.
A to garść innych klimatów z dni objazdów:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
jarek
PRZYJACIEL
Posty: 131
Rejestracja: 21 sie 2005, 21:10
Lokalizacja: Piła

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: jarek »

Dzisiaj w radiu Merkury mówili, że od jutra w Pile nie ma dyżurnych ruchu. Stanowiska zostały bodajże zlikwidowane przez PR w Poznaniu. Od jutra więc nie będą zapowiadane żadne pociągi... brak słów.
Awatar użytkownika
Sturmgewehr
Posty: 82
Rejestracja: 28 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Festung Schneidemühl
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: Sturmgewehr »

jarek pisze:Dzisiaj w radiu Merkury mówili, że od jutra w Pile nie ma dyżurnych ruchu. Stanowiska zostały bodajże zlikwidowane przez PR w Poznaniu. Od jutra więc nie będą zapowiadane żadne pociągi... brak słów.
Haha, co za porażka; jeszcze trochę i rzeczywiście przeniesiemy się na wieś...
partyzant
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2008, 21:27
Lokalizacja: Rzeczpospolita Pilska

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: partyzant »

Ale co się dzieje? O co w tym wszystkim chodzi?
Przecież Piła od zawsze była ważnym węzłem kolejowym i co nagle ma być stacją przesiadkową? Jakoś sobie tego wyobrazić nie mogę :? .
Przecież mamy 7 peronów i ze stacji Piła Główna odjeżdżają pociągi w 7 różnych kierunkach, nie ma bata, żeby się tak nie zdarzyło, że któryś pociąg nie będzie miał zmiany peronu. W takim wypadku zwykłe opóźnienie będzie powodować masakryczne kolejki przy kasie (bo przecież każdy będzie chciał się dowiedzieć "o co kaman") i w wyniku tego pasażerowie udający się w innym kierunku mogą nie zdążyć kupić biletu i spóźnić się na pociąg. :smile3:
No chyba, że jest to zrobione celowo i następnym krokiem PKP PR jest pozostawienie w Pile tylko jednej najbardziej dochodowej trasy (wg mnie) Poznań-Kołobrzeg.
Oj już współczuje wiarze podróżującej w kierunku np. Bydgoszczy :smile4:
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Pilskie Klimaty

Post autor: ziolek »

Eh Partyzantko. :)

Peronów mamy 6. Z Piły faktycznie odchodzą linie w 7 kierunkach, ale jedna z nich służy wyłącznie ruchowi towarowemu.
I skąd ten skrót myślowy, że Piła była zawsze ważnym węzłem kolejowym? Spotykam się z nim po raz drugi w ostatnim czasie. :) Można odnieść wrażenie, że przez istnieniem kolei na tych ziemiach nie istaniało miasto Piła.

Wiem. Czepiam się. A teraz do rzeczy. :)

Może napisze coś co niektórych zdziwi i co nie jest zbyt popularne.
Dziwi mnie fakt, że stanowisko dyżurnego ruchy PKP PR już wcześniej nie zlikwidowało. Do dziś byłem przekonany, że stanowisko to organizuje PKP PLK. :shock: Uważam, że to właśnie ta spółka, będąc podmiotem zarządzającym infrastrukturą powinna na równych zasadach zapowiadać pociągi wszystkich przewoźników. Dlaczego PKP PR ma np. organizować nocne dyżury by zapowiadać pociągi konkurencyjnego PKP Intercity?

Obawiam się przy tym, że mój pogląd nie jest popularny, a przez to pewnie i też daleki do realizacji. :(
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się