Rozkład 2007/2008

Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Rozkład 2007/2008

Post autor: karpil »

Szanowni Forumowicze, czy wiecie coś o nowym rozkładzie jazdy PKP?
Z nieoficjalnych informacji wiem jedynie o tym, że:
1) ruch na liniach Piła - Krzyż i Piła - Chojnice będzie obsługiwany wyłącznie przez szynobusy, co poskutkuje tym, że zwiększy się ilość bezpośrednich połączeń Krzyż - Chojnice (w porównaniu z obecnym rozkładem ma podobno przybyć jedna para do Chojnic). Niestety spowoduje to też zniknięcie "Żubra".
2) broni się linia do Wałcza (chociaż nie zostanie na razie przedłużona do Ulikowa), ale będą tylko 3 pary.
3) podobno przybywa jedna para do Bydgoszczy;
4) przybywa też połączeń osobowych do Poznania;

Niestety wszystko to informacje "niepewne", bo oficjalnych jeszcze nie ma. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś był w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć powyższym nowinkom.

Pozdrawiam
Julek
Posty: 28
Rejestracja: 03 cze 2006, 11:34
Lokalizacja: Piła

Post autor: Julek »

Niestety spowoduje to też zniknięcie "Żubra" - Nie pomyliło Ci się z "Turem"?

Na Walcz wszystkie kursy mają obsługiwać szynobusy, dzięki temu nie będzie takich kwiatków jak teraz - na 3 pary 2 są obsługiwane autobusami, aczkolwiek przy takiej awaryjności jak teraz to nigdy nic nie wiadomo.

Ciekawostka w przyszłym rozkładzie jest całoroczny nocny pociąg TLK Szczecin-Warszawa-Szczecin, który będzie trzecim bezpośrednim połączeniem ze stolica RP i pomorza zachodniego, a także pozwoli na poranne dotarcie do nich. Mam nadzieje, że zostanie dłużej, niż tylko do czasu zakończenia modernizacji PWK.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Oczywiście, że pokiełbasiłem - zniknie "Tur", a nie jak piszłem Żubr. Co do TLK to moim skromnym zdaniem nie utrzyma się dłużej niż remont PWK. Pozdrawiam.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

A ja marzę o jednym. O dwóch składach niedzielnego pociągu do Poznania o 19:22. W chwili obecnej kursuje on z Koszalina i już w Pile jest walka o miejsca stojące (nie mylić z siedzącymi ;) ).
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Mały cytat ze strony "Zielonego Mazowsza" ( http://www.zm.org.pl/?a=wielkopolska-07a ), w którym znajduje się taka oto wzmianka o projektowanym rozkładzie:
"Np. tylko wokół Piły zakładaliśmy nowe pociągi ok. 7:45 do Bydgoszczy (obecnie brak takiego połączenia od 5:55 do 11:45), ok. 6:30 do Poznania, w niedziele ok. 16:40 do Poznania dla studentów wracających na uczelnie, dodatkowe połączenia do Krzyża (ok. 13:20) i Chojnic (ok. 17:20). "
oraz
"Zgadza się, samorząd zrezygnował z lokomotyw spalinowych. Nie jest jednak prawdą, że w przypadku awarii szynobusu nie będzie składów zastępczych. Zaplanowaliśmy 16 obiegów dla szynobusów, co przy 20 zakupionych pojazdach oznacza, że 4 szynobusy będą w rezerwie, przynajmniej po jednym w Pile, Poznaniu i Lesznie."

Ciekawe tylko ile z tego zostanie w rozkładzie ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Jednym z plusów nowego rozkładu IC to nocny TLK Świnoujście - Warszawa Wschodnia i odwrotnie pojedzie przez Piłę! :o TLK 18705 i TLK 81704. Chyba tylko w okresie świątecznym nie pojedzie. Niestety w Pile w obie strony będzie w nocy. W Krzyżu połączony będzie z TLK z Krakowa i w relacji odwrotnej w Krzyżu nastąpi podział na część do Krakowa i do Warszawy. Za to na 9:00 do Warszawy jak znalazł. Nareszcie...

Szczegóły tu: http://www.intercity.pl/pdf/Zarys2008ko ... -10-18.pdf
jarek
PRZYJACIEL
Posty: 131
Rejestracja: 21 sie 2005, 21:10
Lokalizacja: Piła

Post autor: jarek »

Nowy rozkład jest już dostepny na http://www.bahn.de

Pozdrawiam
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Polski rozkład już na stronie niemieckiej. :lol: Słyszałem, że przecieki co do nowego rozkładu także pochodziły od Niemców.
Awatar użytkownika
No11
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2007, 16:27
Lokalizacja: Złotów, Piła
Kontakt:

Post autor: No11 »

Mamy nowy rozkład.

A nadal dwa lub trzy obiegi prowadzone są przez SU45 + 3x Bh ...

Wczoraj w Złotowie padła SU45-074.
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Witam,
najmniej sympatyczną niespodzianką nowego rozkładu jest KKZ do Wałcza przez najbliższe dwa miesiące. Nie wiem jak autobus wyrabia się w 26 minut, ale przecież mało kogo to chyba interesuje. Zresztą ciekawie jest też rano, kiedy "planowy" kurs z Wałcza jest pięknie "skomunikowany" z osobowym do Poznania. Ale czego można było się spodziewac.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się