Nowy blok przy 14 lutego

Wszelkie bieżące zmiany architektoniczne zachodzące w naszym mieście.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Post autor: Bocian »

Obrazek

Na tej mapce widać, że po przeciwnej stronie bloku powstanie podobny i wcale nie będą one luźno ustawione, ale będą kształtować pierzeję nowej ulicy, podobnie jak na Kolbego, choć w mniejszej skali.
To, ze trzeba będzie jeździć zygzakiem raczej nie przeraża, bo nie będzie to dominujący kierunek ruchu. To, co jest ważne i udane w tym projekcie to podkreślenie osi widokowej, która czasem nam się otwiera (szczególnie zimą) - widok z wiaduktu na plac Staszica. Projektowana droga znajduje się w osi placu. Szkoła Policji będzie stanowiła dla niej dominantę.
Moim zdaniem urbanistycznie jest OK. Zobaczymy jeszcze, czym wykażą się architekci.
Awatar użytkownika
hrabia
PRZYJACIEL
Posty: 132
Rejestracja: 25 paź 2007, 01:29
Lokalizacja: Schneidemühl, Pila, Kröcherstraße - Königsblicker Straße - Brauerstraße Poland

Post autor: hrabia »

Witaj Bocian - jak cie dobrze zrozumialem to sam masz watpliwosci co do wygladu zaplanowanych budynkow twoj cytat - "Zobaczymy jeszcze, czym wykażą się architekci." dodam ze jak slysze plaski dach to nic ciekawego w obecnych czasach nie powstanie, choc musze przyznac ze kilka budowli juz widzialem z plaskim dachem i szczeka mi opadla - tylko to bylo nie w Polsce. Ano poczekamy zobaczymy.

Serdecznie pozdrawiam Hrabia :D
Jarek63
PRZYJACIEL
Posty: 277
Rejestracja: 27 lip 2005, 19:26
Lokalizacja: Piła

Post autor: Jarek63 »

Miałem możliwość obejrzenia wstępnej koncepcji budynku, bryła całkiem całkiem lecz funkcjonalność jak zwykle do niczego - przykład największy pokój 17 m, taras przy tym pokoju 25 m. Już sam koszt budowy budynku będzie wysoki - tylko dwie kondygnacje mieszkalne. Ciekawe jaki wyjdzie koszt jednego metra, gdy jedną trzecią lokalu zajmie wspomniany taras. Jeśli byłby zabudowany szkłem to jeszcze ujdzie. Jeśli jednak zostanie tak jak w koncepcji to szkoda tej powierzchni.
Awatar użytkownika
hrabia
PRZYJACIEL
Posty: 132
Rejestracja: 25 paź 2007, 01:29
Lokalizacja: Schneidemühl, Pila, Kröcherstraße - Königsblicker Straße - Brauerstraße Poland

Post autor: hrabia »

Witam :D
Cena mieszkania moze byc kosmiczna ze wzgledu na koszt budowy i ze to jest centrum miasta. A poza tym zastanawiam sie czy tak naprawde jest potrzebne polaczenie ul. Kwiatowej i ul. 14 Lutego w chwili obecnej. To juz lepiej Dworzec PKS przeniesc w inne miejsce a na calym terenie wybudowac osiedle ktore nie bedzie architektonicznie kolidowac z pobliska zabudowa pl. Staszica. No chyba ze plany budowy nowej ulicy pomiedzy poczta a bajka z wylotem na ul. 1 Maja z drugiej na most przy ul. 11 Listopada jest alternatywa dla tego terenu i jest konieczne polaczenie ul. Kwiatowej z ul. 14 Lutego. Jak mowi ruskie przyslowie - pozyjom uwidim.

Serdecznie pozdrawiam Hrabia
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Post autor: Bocian »

Hrabia, niestety nie widziałem tego projektu, dlatego napisałem "zobaczymy". Jestem ostrożny, bo po nie wiem, czego się spodziewać.
Jeśli macie jakieś materiały, dajcie mi znać - wtedy powiem więcej.

Co do płaskich dachów - dzisiaj, zupełnie przypadkiem, zobaczyłem we Wrocławiu świetny parterowy domek jednorodzinny z płaskim dachem. Wiem, że nie wszystkim musi się podobać ze względu na bardzo oszczędną formę, mnie jednak całkowicie urzekł. Sam teraz projektuję zespół domków z płaskim dachem... ciężka robota, bo ten projekt musimy robić ręcznie... takie widzimisie profesora...
Awatar użytkownika
hrabia
PRZYJACIEL
Posty: 132
Rejestracja: 25 paź 2007, 01:29
Lokalizacja: Schneidemühl, Pila, Kröcherstraße - Königsblicker Straße - Brauerstraße Poland

Post autor: hrabia »

Witaj Bocian - w następnym tygodniu coś dostanę na ten temat to cię poinformuję bo ten rejon miasta mnie interesuje ponieważ tak jak plac Zwycięstwa tak i ten rejon można naprawdę ciekawie zaprojektować. W końcu dla przyjeżdżających osób pociągami do Piły to jest pierwszy kontakt z miastem. A ze przechodzisz męki na uczelni to ci współczuje sam kiedyś tez tak miałem. Chłopie nie daj się tylko rysuj dalej.

Pozdrawiam Hrabia
Jarek63
PRZYJACIEL
Posty: 277
Rejestracja: 27 lip 2005, 19:26
Lokalizacja: Piła

Post autor: Jarek63 »

W wykonaniu projektu ręcznie nie widzę żadnego problemu, do niedawna tylko tak się je wykonywało, komputerowo i tak nie jest się w stanie oddać całego klimatu. Słabemu projektantowi i tak komputer nie pomoże. Projekt to nie tylko ładny obrazek, to coś więcej.
łuki
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2007, 12:59
Lokalizacja: sam juz nie wiem :(
Kontakt:

Post autor: łuki »

Jak patrze na plan zagospodarowania to mnie wizja się osobiście nie podoba.
Można tak jak Plac Zwycięstwa ciekawie to zagospodarować - no tylko plany już są, a wiecie jak długo potrwa by zmienić cokolwiek. sic!
Budynek z dachem płaskim nawiązuje do bloków sąsiadujących - ja jestem zwolennikiem czegoś w stylu kołobrzeskiej starówki.
Wiem ze porównanie Piły do Salonik jest dość na wyrost ale tam też mimo ze miasto miało wiele zabytków i to jakich są tylko małymi punktami pojedynczymi pośród nowoczesnej zabudowy. Wygląda to kiepsko i nie nadaje miastu klimatu. Wydaje mi się ze Piła zmierza w kierunku podobnym, to znaczy całkowitej zmiany wyglądu. Tereny te długo jeszcze mogą straszyć przyjezdnych. Tak jak pisałem na razie będzie tam kolejny Plac Zwycięstwa.
Awatar użytkownika
hrabia
PRZYJACIEL
Posty: 132
Rejestracja: 25 paź 2007, 01:29
Lokalizacja: Schneidemühl, Pila, Kröcherstraße - Königsblicker Straße - Brauerstraße Poland

Post autor: hrabia »

Witam :D łuki, zgadzam się z tobą co do kamienic na kołobrzeskiej starówce, byłem widziałem ładnie wyglądają. Też chciałbym aby centrum Piły podobnie wyglądało. Miasto buduje się bez kompletnej wyobraźni i dlatego mamy taki plan zagospodarowania jaki mamy, gdzie non stop nanosi się poprawki. Najlepiej będzie jak wystartuję na radnego, wy mnie wybierzecie i zrobi się porządek hahah..
Weekend się zaczyna więc miłego wypoczynku.

pozdrawiam Hrabia :D
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

Ooooo nie! Piły nie dam zabudować tak jak Kołobrzegu! :D
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Post autor: Bocian »

Kołobrzeską "starówkę" znam jedynie z artykułu na miastowirtualne.pila.pl i trudno mi jednoznacznie ją oceniać, ale raczej wygląda to dziwnie...

Rysuję, rysuję... o ile nie zacznie się za późno, to spokojnie można to zrobić, ale rozumiecie, jaki jest popłoch na uczelni? ;)
Teraz zrobiłem sobie przerwę, bo mi się już krechy mylą ;)

Jarek63, wiem, że projekt wydziergany ręcznie często wygląda znacznie lepiej od projektów komputerowych. Wizualizacje, które czasem pojawiają się na forum są kiepskie - dla porównania mogę pokazać projekt ręczny habitatu kogoś ze starszych roczników, który znalazłem na forum studenckim:
Greenman pisze: Ok. To ja będę następny ze swoim baciem. Ja wrzucam skany, wykosztowałem się jak nie wiem co, ale mam pamiątkę 8-)
Działka: Ołtaszyn
Ocena: 4

http://img146.imageshack.us/my.php?imag ... psanb0.jpg
http://img139.imageshack.us/my.php?imag ... psajr6.jpg
http://img132.imageshack.us/my.php?imag ... psayf8.jpg
http://img132.imageshack.us/my.php?imag ... psavp7.jpg

Pozdrawiam
Ale nie o moim projektowaniu mięliśmy mówić...
Zgadzam się z hrabią, że to teren bardzo ważny dla miasta. Tu na szczęście nie jest najgorzej. Więcej powiem, jak zobaczę coś więcej.
Awatar użytkownika
hrabia
PRZYJACIEL
Posty: 132
Rejestracja: 25 paź 2007, 01:29
Lokalizacja: Schneidemühl, Pila, Kröcherstraße - Königsblicker Straße - Brauerstraße Poland

Post autor: hrabia »

Witam :D Filipie przywiążemy cię do jakiegoś słupa i zabudujemy Piłę jak Kołobrzeg hahahahahahahahah - dobra to był żart. A wracając do tematu na tablicy ogłoszeniowej pisze "Tu powstanie budynek mieszkalny i podany jest nr. telefonu". Na planie jest zaznaczony jak zauważył Bocian także budynek naprzeciwko niego, czyżby go inna firma budowała. Bo tak naprawdę nie ma wzmianki nic o drugim budynku poza zaznaczenia na planie. A może on do PKS będzie należał?

Pozdrawiam Hrabia
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się