Konkurs - Piła na starej fotografii

Okres gdy miasto było pod zaborem pruskim czyli 1772-1807 i 1815-1871, oraz w granicach Rzeszy Niemieckiej czyli 1871-1945.
Jarek63
PRZYJACIEL
Posty: 277
Rejestracja: 27 lip 2005, 19:26
Lokalizacja: Piła

Post autor: Jarek63 »

Co to za miejscowość, jaki to obiekt, dla ułatwienia obecny powiat pilski.

Obrazek

Dla uatrakcyjnienia dla osoby która odgadnie najwięcej zagadek do końca roku nagroda, reprint planu miasta piły pod szkłem i w ładnej oprawie.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Ujście?
Jarek63
PRZYJACIEL
Posty: 277
Rejestracja: 27 lip 2005, 19:26
Lokalizacja: Piła

Post autor: Jarek63 »

Proszę o precyzyjną odpowiedź
Jerzyk
PRZYJACIEL
Posty: 499
Rejestracja: 08 gru 2006, 22:20
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Jerzyk »

Oj, bardziej mi to wygląda na Kaczory. Chyba, że było by to Dziembówko. Ale stawiam na Kaczory
Choć Ziolek "specjalizuje się" w zapomnianych stacyjkach pozwolę sobie przypomnieć, że były dwa Ujścia!
W sensie przystanku czy stacji! Jedno to Ujście płd. a drugie? Nie pamiętam, niestety.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Ujście Noteckie.

Swoją odpowiedź uznaje ze nieważną. Wiem Jarku, że Tobie i Jerzykowi forumowe ataki na innych użytkowników wypadają całkiem efektownie (wiem bo zaznałem już tego), niemniej zaryzykuje kolejną uwagę. Postaraj się Jarku bardziej kamuflować nazwy na wstawianych fotkach. Widzę, że poczyniłeś pewne starania niemniej nadal fotkę można bardzo łatwo zidentyfikować. To tak rada na przyszłość.

A teraz starym zwyczajem czekam na Panów wyzwiska pod moim adresem. ;)

Pozdrawiam.
Jarek63
PRZYJACIEL
Posty: 277
Rejestracja: 27 lip 2005, 19:26
Lokalizacja: Piła

Post autor: Jarek63 »

Fakt nie wykasowałem wszystkich napisów. Zgadza się to Ujście, ale nadal brak precyzyjnej odpowiedzi, jaki to obiekt ? Muszę stwierdzić, że koledze się coś pokręciło ja nie atakuję innych użytkowników, poprostu był temat w którym mieliśmy odmienne zdanie i to wszystko. Sprawa została wyjaśniona.
Awatar użytkownika
sisman
Posty: 81
Rejestracja: 01 paź 2007, 22:18
Lokalizacja: Gut Grunthal

Post autor: sisman »

cóż, nie Piła to, więc na odpowiedź trzeba długo czekać
Marek
Posty: 202
Rejestracja: 04 sty 2006, 18:11
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: Marek »

Moim zdaniem wplatanie w ten wątek zagadek spoza Piły nie jest pomysłem szczęśliwym. Wydaje mi się, że istnieje już wątek zagadkowy dotyczący okolicznych miejscowości i nie ma sensu powielac go w tym miejscu. Za niedługi czas bedziemy tu mieli wiele zdjęc nie mających nic wspólnego z miastem. Ja osobiście wolałbym aby ten wątek z braku nowych ujęc czasami zamierał niz miałbym w nim przekopywać się przez fotki z wioch.
Awatar użytkownika
Tom
PRZYJACIEL
Posty: 722
Rejestracja: 17 cze 2005, 23:00
Lokalizacja: - Vienna

Post autor: Tom »

Masz rację Marek !

Albo porządek, albo kolejny bałagan.

Tom
Awatar użytkownika
sisman
Posty: 81
Rejestracja: 01 paź 2007, 22:18
Lokalizacja: Gut Grunthal

Post autor: sisman »

sorki Jarek63, też tak myślę, ale sam nie chciałem się wcinać ale teraz...
Jedziemy dalej z Piłą, czy jak tam zwali ją przedtem a właściwie w międzyczasie.

Obrazek
Jarek63
PRZYJACIEL
Posty: 277
Rejestracja: 27 lip 2005, 19:26
Lokalizacja: Piła

Post autor: Jarek63 »

Witam kolegów. Widzę że wszyscy mają do mnie pretensję uważam jednak że niesłusznie przed wystawieniem kartki zwróciłem się do moderatora o jej umieszczenie. W związku z zaistniałą sytuacją proszę twórców strony o przeniesienie tego tematu, albo utworzenie np. Konkurs - okolice Piły na starej fotografii. Co do postu Marka - Piła dla wielu to też wiocha, a akurat Ujście było i jest miastem.
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

^^ Nowy Rynek, widać bok Stadtkirche i Hotel 'Goldener Lowe'
Awatar użytkownika
sisman
Posty: 81
Rejestracja: 01 paź 2007, 22:18
Lokalizacja: Gut Grunthal

Post autor: sisman »

Jarek63 - to ostatnie zdanie jest nie na miejscu.
Rozumiem patriotyzm lokalny, lecz nie polega on na obrażaniu innych lub wywyższaniu się.
Przyznasz bowiem, że Ujście, pardon, miasto Ujście znane jest w Polsce z literatury, pisanej pięknym językiem lecz niemiłosiernie fałszującej historię (wybacz jeżeli uraziłem Twoje ego).
Zwróć uwagę na temat tego postu i działu w którym się znajduje.
Należało samemu założyć nowy post - za tym jestem, bowiem warto poznać okolice swego miasta.
Jeżeli ktoś podaje odpowiedź - Twoim zdaniem niepełną - należało samemu uzupełnić wypowiedź a nie obrażać się, że Cię ....
Ad rem
Filip - zgadza się
wstawiaj
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Swoją odpowiedź Ujście Noteckie oparłem na informacjach z Ogólnopolskiej Bazy Kolejowej. Zdaniem Jarka nie była ona poprawna. Wobec tego przyznaje, że sam jestem poprawnej odpowiedzi ciekaw. Warto byłoby w przyszłości w regulaminie wprowadzić obowiązek udzielania w określnym czasie poprawnej odpowiedzi przez zadającego pytanie.
Jarek63
PRZYJACIEL
Posty: 277
Rejestracja: 27 lip 2005, 19:26
Lokalizacja: Piła

Post autor: Jarek63 »

Mam nadzieję, że moja odpowiedź zakończy ten temat. Uważam, że ostatnie zdanie było potrzebne, nie jestem lokalnym patryiotą nie jestem z Ujścia lecz od urodzenia jestem Pilaninem. Mam jednak szacunek do innych osób, które mieszkają w mniejszych miejscowościach niż Piła. Te miejscowości nie są "wiochami" jest to sformułowanie obraźliwe można było napisać inaczej. Co do kol. ziolka - najpierw trzeba przeczytać dokładnie, potem pomyśleć, a wreszcie napisać, a nie odwrotnie. W swoim poście nie napisałem, że odpowiedź jest niepoprawna, napisałem niepełna, a to jest duża różnica. Wskrócie chodziło mi co to za budynek. Odpowiedź to Ujście budynek dworca kolejowego. Ot i wszystko.
Według sugestii kolegów przeniosę temat okolicznych miejscowości w inne miejsce.
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

Zapraszam do wstawiania, ja nie za bardzo mam co.
Marek
Posty: 202
Rejestracja: 04 sty 2006, 18:11
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: Marek »

Przepraszam Wszystkich których uraziłem i mogłem urazic za użycie w mojej wypowiedzi słowa ,,wiocha".
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Nie wiem jak inni ale ja mam na tyle dobry monitor, że widzę wyraźnie iż jest to dworzec kolejowy. Jerzyk również nie miał z tym problemu. Wręcz w następnym poście nazwał mnie znawcą stacyjek co wyraźnie dało do zrozumienia o czym mowa.Wspomniał o istnieniu dwóch dworców podałem więc nazwę jednego z nich.Uważałem wobec tego za zbędne pisanie "dworzec kolejowy". Napisałem za to Ujście Noteckie(nazwa taka dawnie funkcjonowała na określenie jednego z ujskich dworców)co jak się okazało było odpowiedzią zbyt precyzyjną by ją uznać.Więc mógłbym się spierać Jarku kto tu czytuje niedokłanie.
Zgadza się to Ujście, ale nadal brak precyzyjnej odpowiedzi, jaki to obiekt ?
Ja zrozumiałem to jakobym udzielił odpowiedzi niepoprawnej bo nieprecyzyjnej. Zważywszy, że udzieliłem dość precyzyjnej - precyzyjniejszej niż jak się okazało tego chciałeś - byłem zaskoczony i czekałem na Twoje wyjaśnienie. Tym czasem otrzymałem kolejną charakterystykę mojej osoby, która jak się okazało tyczy się bardziej Ciebie niż mnie.
Ribox
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2008, 03:20

Post autor: Ribox »

Witam.
Ciekaw jestem czy znacie tą ulicę :)

Obrazek
Jarek63
PRZYJACIEL
Posty: 277
Rejestracja: 27 lip 2005, 19:26
Lokalizacja: Piła

Post autor: Jarek63 »

Jest to ul. Wiosny Ludów
Ribox
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2008, 03:20

Post autor: Ribox »

Tak :). przy okazji jeśli ktoś ma więcej zdjęć ulicy Wiosny Ludów to bardzo bym prosił.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Na ile kojarzę stan obecny to nie zachował się widoczny na pierwszym planie po prawej stronie wysoki budynek, bądź został znacznie przebudowany.
Co do fotek to pisz do Pumy. Wiem że ma jedną fotkę. ;)
Ribox
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2008, 03:20

Post autor: Ribox »

Wygląd ulicy zmieniał się tak jak mówiłeś jednak jej większość stoi po dzień dzisiejszy w podobnym stanie :). Na fotce ukazany jest nawet mój domek :D. Dzięki za info.
Pozdrawiam.
Marek
Posty: 202
Rejestracja: 04 sty 2006, 18:11
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: Marek »

Podpowiem, że w budynku po prawej stronie, na pierwszym planie było coś w rodzaju resteuracji. Obecnie w tym miejscu jest między innymi przejście do ul. Libelta. Budynek który stoi obok ( na lewo od przejścia ) to budynek powojenny. Czyli nie jest to budynek przebudowany.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Dowiedziałem się, że w tym miejscu po wojnie można było uświadczyć gruzy, a stojące dziś budynki były wybudowane w ich miejsce. Ponoć jednego z budynków po przeciwnej stronie również już nie ma.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się