Rozwalają stare budynki!

Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 79
Rejestracja: 11 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Poznań/ Piła

Post autor: d-t-x »

Bocian pisze:Akurat ten budynek ma potencjał.
Ten budynek ma taki potencjał, że stoi od 20 lat pusty.
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

d-t-x --
A resztki Starego Browaru ile stały w Poznaniu puste? A w Łodzi pofabryczne zabudowania ile czasu musiały stać puste, zeby zaczęło się je odkrywać na nowo?
Widziałeś ty kiedyś dokładniej ten budynek? 90% XIXwiecznych willi i pałacyków, któe przerobiono na biura PRGu wygląda tam samo, a kiedyś były to naprawde ładne przykłady ówczesnej architektury. A to że to jest przepompownia, to naprawdę nie ma znaczenia. We Włocławku powstał w XIXwiecznym młynie hotel, w Łodzi Manufaktura, w Lublinie bodajże dzieje się coś podobnego z poprzemysłowymi budynkami. Generalnie, w Pile wszystko co z XIX i XX wieku wygląda jak ruina, ale to nie kwestia mizernej architektury, a kompletnego zniedbania. Polecam uwadze willę obok PoloMarketu na Ludowej, oraz czynszówki, już odremontowane przez wspólnote, na ul. Okólnej.

Wybacz, ale Piły nigdy nie przerobisz na cudeńsko architektury, ale to co jest przyjazne miastu, jak większość 2 - 3 piętrowych pilskich kamienic nalezy ratować i tworzyć w końcu coś na kształt miasta, a nie luźno porozrzucanych ciągów pieszych pomiędzy alejami, trawnikami i połaciami psich sralników. Bo to nam zafundowało w mieście budownictwo PRL. Wieżowce szczytem do alej, niepraktyczne partery usługowe z jakimiś podestami, przedprożami nie wiem czym, z punktu widzenia współczesności, niepodomykane pseudopierzeje z widokiem na obecne klepiska, nieskładne parkingi i sralniki w środku.
pitersen
Posty: 85
Rejestracja: 11 lut 2008, 17:07

Post autor: pitersen »

Czy to, że ten budynek stoi pusty to zaraz musi być rozebrany??? Przecież w ten sposób pozbędziemy się kolejnego zabytku. Tej nowej ulicy nie powinno być, bo i po co?
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

^^ Zgadzam się. Mamy tyle szerokich aleji i dobrych dróg, że korki zdarzają się tylko w godzinach 7-8 i 15-16, poza tym trudno takie kilku minutowe maksymalnie stanie przed skrzyżowaniem nazwać korkiem.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Heh. Jak dla mnie przepompownia to idealne miejsce na jakieś centrum animacji kultury.Przyzwoita scena na koncerty, dość przestronny parkiet oraz miejsce na wystawy i spektakle dla raczkujących artystów,jakieś minikino. Bbbb być może kojarzysz we Wrocławiu Sale Gotycką na Purkyniego (swoją drogą widziałem ją dzisiaj ;) ) czy też Oda Firlej albo ktoś z forumowiczów bywał w poznańskim Rozbracie czy Cafie Mięsnej.Moim skromnym zdaniem nasze miasto potrzebuje podobnych miejsce, a przepompownia poprzez swoje walory architektonicze jak najbardziej do tego celu pasuje. Osobiście odczuwam w naszym mieście brak miejsca w którym można poobcować z ambitną kulturą a przy tym na pełnym luzie móc wypić piwo. ;)
pitersen
Posty: 85
Rejestracja: 11 lut 2008, 17:07

Post autor: pitersen »

Zgadzam się Ziolek z Tobą.W naszym mieście brakuje miejsca na koncerty czy inne wydarzenia kulturalne,a buynek przepompowni nadaję sie w sam raz na to.
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

^^ Racja. Pełne sale w Pomarańczowym Fortepianie na comiesiecznych koncertach, mimo że nie jest to lokal tani udowodniły, że takie miejsce się przyda. Może jakiś klub z jazzem, albo kawiarnia + księdarnia i mała galeria lokalnych artystów ?
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 79
Rejestracja: 11 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Poznań/ Piła

Post autor: d-t-x »

My sobie możemy gdybać, ale nic z tego nie wyniknie, ponieważ nie ma (nie było) chętnych na ten lokal za kwotę, jaką rządało za niego miasto.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Może jestem w błędzie (jeśli tak to niech ktoś mnie sprostuje), ale ponoć nie jest to już budynek miasta.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Post autor: Bocian »

Dokładnie. Budynek ma prywatnego właściciela.

Ziółek - Sali Gotyckiej nie znam, ale nadrobię zaległości ;)

Ulica, jaką proponuje miasto na tylach dawnej Tele-bajki, to projekt raczej niepotrzebny i niedzisiejszy (wymyślono to już za głębokiej komuny).
Ale o tym w innym wątku...
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Czy mi się zdaje, czy właścicielem jest niejaki Kurzac? ;)
Awatar użytkownika
seba691
Posty: 52
Rejestracja: 08 kwie 2008, 20:36
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: seba691 »

Jeśli chodzi o starą przepompownie to jest już x lat w prywatnych rękach niejakiego Kurzaca, wiem, że miała być wyremontowana takie pismo wydał konserwator zabytków, ale jak widać nic z tego, Kurzac pewnie woli płacić kary niż wyremontować, bo i tak te kary to śmieszne kwoty.
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Post autor: marasxt »

Kilkanaście lat temu przepompownia była wykorzystywana do celów kulturalnych i o ile się nie mylę to "Kulturka" ją zajmowała. Przed budynkiem stała wtedy armata przewieziona z Muzeum Wyzwolenia Piły.
Dwa lata temu budynek był wystawiony do wydzierżawienia za 20 tyś. złotych, ogłoszenie to wisiało przez kilka tygodni wraz z fotką w Nieruchomościach GW.
Awatar użytkownika
skinspila
PRZYJACIEL
Posty: 358
Rejestracja: 04 lut 2006, 16:12
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: skinspila »

Dokładnie przez kilka lat odbywały się tam koncerty różnych kapel a co do wynajmu maraksiu to kto by chciał dać kurde 20.000 za coś takiego, mało miejsca i do tego do remontu, buuuu.. poza tym o taki obiekt zabytkowy to by k...a miasto mogło zadbać, co nie? w końcu jest dość ładny.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

GaWroN pisze:http://www.miastowirtualne.pila.pl/ambi ... stka_A.htm

Na tej stronie jest prawie wszystko napisane co jak i dlaczego. Ale tu nic nie jest wspomniane o rozbiórce budynku o którym wspomina SA108. Jest jedynie o parterowym obiekcie usługowo-handlowy(przy budynku byłej przepompowni), który po przebudowaniu ul. 11 Listopada ulegnie rozbiórce. Co o tym sądzicie?

Pzd
GAWRON :D
Niedawno odwiedziłem tę oto stronę http://www.miastowirtualne.pila.pl/zago ... izacje.htm i wynika z niej, że wg.planów budynek przepompowni pozostanie. Co prawda samo w sobie umieszczenie na planie problemu zagospodarowania budynku nie rozwiązuje, ale pozostaje nam mieć nadzieję,że znajdzie się ktoś z rozsądną koncepcją.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: ziolek »

Nie, nie, nie... Proszę się nie martwić. Nie będę pisał o kolejnym przypadku wyburzania starego budynku, a wprost przeciwnie. Być może jeden z nich, opuszczony znajdzie nowego gospodarza. :)
W dzisiejszej Rzeczpospolitej ukazało się ogłoszenia naszego starostwa o sprzedaży budynku po sanepidzie na ul. Okólnej. W ogłoszeniu wspomniano, iż budynek ten znajduje się w ewidencji Wojewódzkiego Wielkopolskiego Konserwatora Zabytków. Powtarzam ewidencji, a nie we wpisie do rejestru zabytków.
No i tutaj moje pytanie. Nie znam nikogo znającego się na obrocie nieruchomościami, a nurtuje mnie to. Ewidencja taka nie ma najmniejszego znaczenia dla właściciela (co najwyżej w przyszłości ktoś pokusi się o wpis do rejestru). Czy zatem mimo tego kupujący zwracają na nią uwagę? Jeśli ktoś zna odpowiedź to by nie odbiegać od tematu proszę o ewentualną odpowiedź na PW. :)
drstein
PRZYJACIEL
Posty: 272
Rejestracja: 30 kwie 2006, 20:45
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: drstein »

ziolek pisze:W dzisiejszej Rzeczpospolitej ukazało się ogłoszenia naszego starostwa o sprzedaży budynku po sanepidzie na ul. Okólnej.
Ktoś się pomylił. Albo ziolek, albo Rzeczpospolita, albo starostwo :) Wszak budynek ten stoi przy ul. Okrzei.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: ziolek »

Albo późna godzina zrobiła swoje :D
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: SA108 »

Według nieoficjalnych informacji z forum http://www.skyscrapercity.com zostaną rozebrane nieużytkowane koszarowce przy al. Powstańców Wielkopolskich.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: ziolek »

A ja słyszałem, że do tego nie dojdzie. :) I gdzie tu prawda? :)
Awatar użytkownika
skinspila
PRZYJACIEL
Posty: 358
Rejestracja: 04 lut 2006, 16:12
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: skinspila »

Który z adminów jest taki wspaniały że wykasował mój pościk? Coś mi się wydaje że potrzebują teren pod parking ale znając miasto to kasa ponad wszystko.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: ziolek »

...a po przeciwnej stronie Al. Powst. Wlkp. pusty plac. ;)
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 101
Rejestracja: 21 cze 2007, 19:42
Lokalizacja: Piła

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Marcin »

Dzisiaj zauważyłem, że zniknął taki mały domek na Głuchowskiej. Codziennie tamtędy przejeżdżam i nie zauważyłem kiedy go rozebrali.
Fajnie to wyglądało: po jednej stronie ulicy nowa galeria, a po drugiej mała kurza chatka w zapuszczonym ogrodzie.
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Filip »

Najprawdopodobniej w niedługim czasie zniknie opuszczona obecnie willa na Okrzei, tam gdzie kiedyś był sklep z sanitariatami. Powód - budowa Biedronki. :evil:
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Bocian »

Z serii makabryczny pomysł z czarnym humorem: ;)
Może zrobią historyzującą Biedronkę, jak tu:
http://www.bryla.pl/bryla/1,85300,57560 ... gowie.html
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się