Dziwne obiekty nad Piłą

Współczesne sprawy naszego miasta.
brejv
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2008, 12:44

Dziwne obiekty nad Piłą

Post autor: brejv »

Witam. Wczoraj między godziną 23 a 24 na Pilskim niebie zauważyłem dziwne czerwone światła, z początku leciało jedno, później pojawiło się drugie, później 2 obok siebie a następnie pojawiły się aż 3 lecące blisko siebie. Światła te były z wyglądu podobne do świateł ostrzegawczych które znajdują się na wysokich obiektach. W sumie pojawiło się ich chyba z 10. Samoloty to raczej nie były bo nie było słychać żadnego hałasu silnika czy coś w tym stylu. Czy ktoś też to widział ? Ja obserwowałem to wydarzenie z Górnego. Zastanawiam się co to mogło być :roll:
Awatar użytkownika
Thomas
Posty: 33
Rejestracja: 31 sie 2008, 17:49
Lokalizacja: A skąd by inną: P.I.Ł.A.!
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Wczoraj Philips na Mosirze przy Żeromskiego organizował piknik dla pracowników z okazji 50cio leci firmy Lumen-Polam-Philips. Byłem tam! Fajna zabawa....Około godzininy 22.00-23:00, przewidziany był "pokaz iluminacji" i stąd te światełka. Philips pokazywał swoje produkty :D:D:D:D:D pzdr
Awatar użytkownika
skinspila
PRZYJACIEL
Posty: 358
Rejestracja: 04 lut 2006, 16:12
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: skinspila »

Niestety też je widziałem, zrobiłem foty ale kijowo wyszły. Wpierw 3 biało kremowe światełka pomknęły z nad Koszyc w stronę Trzcianki a za nimi w odstępie może 2 min następne 3 i jak tylko minęły Piłę to zaraz gasły. Sam jestem ciekaw co to było bo nie było słychać żadnego warkotu silników :D

Też mieszkam na górnym i akurat udało mi się to zjawisko zaobserwować od czasu jak się pojawiły aż do ich zniknięcia i na pewno to nie były pokazy Philipsa niestety hehehe i powiem wam że aż mi ciareczki przeleciały jak to zobaczyłem :oops:

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Thomas
Posty: 33
Rejestracja: 31 sie 2008, 17:49
Lokalizacja: A skąd by inną: P.I.Ł.A.!
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Acho takie światła chodziło... aaa... ja widziałem takie jedno, białe. Pomyślałem: :roll: pewnie spadająca gwiazda i... pomyślałem życzenie ha ha ha :D
Awatar użytkownika
tomek
Posty: 13
Rejestracja: 02 wrz 2008, 09:44
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: tomek »

Witam. Dziś widziałem dźwig "żuraw" na lotnisku gdzieś w okolicy ZAKOPANEGO może to jego światła widzieliście.
Awatar użytkownika
szkodnik
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2006, 10:48
Lokalizacja: Piła - Staszyce

Post autor: szkodnik »

30.08.2008 nad Podlasiem też były widoczne podobne światła. Po obejrzeniu przez lornetkę było widać ze są to jakieś balony z palącym się "czymś" uwiązanym pod nimi. Start wyglądało jakby był gdzieś z okolicy Rębajła, po ok. 4-5 minutach lotu światła gasły.
Awatar użytkownika
marcinpla
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2007, 22:44
Lokalizacja: Piła (Jadwiżyn)

Post autor: marcinpla »

Ja widziałem to samo będąc nad zalewem na rybkach i muszę przyznać że wyglądało to dziwnie.
Moja wersja będzie troszkę inna bowiem były to czerwone punkty z tym ze wychylały się one zza drzew 2-krotnie, raz uniosły się po czym znikły i za chwile pojawiły się nowe (było ich chyba 3) zrobiłem fotki ale bardzo słabej jakości i nic na nich nie widać :/
mateusz
Posty: 34
Rejestracja: 19 maja 2007, 19:14

Pomaranczowe Punkty

Post autor: mateusz »

Koło godziny 21:30 pojawiły się nad Piłą, zdjęcia nie zrobiłem wracałem z hali i miałem tylko telefon ktoś wie co to?
Awatar użytkownika
Kanclerz
PRZYJACIEL
Posty: 385
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:44
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Pomaranczowe Punkty

Post autor: Kanclerz »

Ale o co chodzi?
mateusz
Posty: 34
Rejestracja: 19 maja 2007, 19:14

Re: Pomaranczowe Punkty

Post autor: mateusz »

Czy ktoś wie co to było chodzi? Wracając do domu widziałem około 10 punktów (pomarańczowych kropek), czy to jakieś samoloty czy coś takiego i chciał bym wiedzieć z ciekawości co to jest?
Awatar użytkownika
Kanclerz
PRZYJACIEL
Posty: 385
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:44
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Pomaranczowe Punkty

Post autor: Kanclerz »

Pomarańczowe balony z Pomarańczowego Fortepianu.
mateusz
Posty: 34
Rejestracja: 19 maja 2007, 19:14

Re: Pomaranczowe Punkty

Post autor: mateusz »

Z http://www.forum.pila.pl
Witajcie :)
Są to worki wypuszczane w górę działające na zasadzie balonów. Podgrzewane powietrze unosi je w górę. Kiedy ogień się wypala gasną i opadają na nasze ulice ;)
Mam taki jeden w domu właśnie ze wspomnianego pierwszego wypuszczenia je w górę bodajże 30 sierpnia w Wałczu.
Awatar użytkownika
Thomas
Posty: 33
Rejestracja: 31 sie 2008, 17:49
Lokalizacja: A skąd by inną: P.I.Ł.A.!
Kontakt:

Re: Dziwne obiekty nad Piła

Post autor: Thomas »

O tym mówicie??:

Awatar użytkownika
marcinpla
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2007, 22:44
Lokalizacja: Piła (Jadwiżyn)

Re: Dziwne obiekty nad Piła

Post autor: marcinpla »

ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się