Zdjęcia żołnierzy ze Schneidemühl - mała REWELACJA!

Wszystko co jest związane z militarną przeszłością naszego miasta.
ziomek11
Posty: 7
Rejestracja: 15 sie 2005, 09:52

Zdjęcia żołnierzy ze Schneidemühl - mała REWELACJA!

Post autor: ziomek11 »

Zdjęcia Reminngera, Sana, Idena, Bauera zapraszam do obejrzenia i proszę o komentarz.
Fotografie znajdują się na stronie http://www.forum.panzer-archiv.de
Polecam
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Post autor: marasxt »

Zdjęcia te, Pan Jan-Hendrik powstawiał parę lat temu także na innych niemieckich forach poświęconych II wojnie pod tym samym nickiem. Fotki te, to dla mnie nic nowego, pobrałem jednak kiedyś i wkleiłem na forum mapkę obrony twierdzy. Zdjęcie Remlingera natomiast wstawił już Pawlo.
Szukaj dalej, ale raczej nie zdjęć portretowych tylko takich z naszym miastem w tle i oczywiście z okresu wojny.
Powodzenia :lol:
Jerzyk
PRZYJACIEL
Posty: 499
Rejestracja: 08 gru 2006, 22:20
Lokalizacja: mazowsze

Re: Zdjęcia żołnierzy z Piły - mała REWELACJA!

Post autor: Jerzyk »

Dawno mnie tu - na "Dawnej Pile" na forum nie było i dziś po otwarciu strony od razu mam pewną uwagę (i o dziwo wcale nie drobną, a bardzo poważną).
Otóż moi młodzi przyjaciele - chodzi mi nie tylko o tych dwu piszących na tej stronie - w temacie: "Zdjęcia żołnierzy z Piły"...
Moi drodzy robicie kardynalny błąd, którego najprawdopodobniej nie dostrzegacie a być może nie zdajecie sobie z tego sprawy. "Poszedłem" tam gdzie zalecacie i zdjęć nie oglądałem ale na pierwszy rzut oka - mogę śmiało powiedzieć, że nie idzie tu wcale o Żołnierzy z PIŁY a o żołnierzy ze Schneidemuhl!!!
Tak, tak to jest istotna różnica i czas byście sobie z tego zdali sprawę!!!
W ten sposób kiedyś pisali rożni "dziennikarze i dziennikarze o polskich obozach koncentracyjnych", (których w praktyce nie było). Pisali - im to było wszystko jedno - o obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu w Brzezince itd, itp.
A obozów koncentracyjnych nie było w Oświęcimiu i Brzezince a były W Bircenau (przepraszam nie umiem przełączyć na niemieckie liternictwo) Auschwitz, Gross Rosen itd, itp.
A potem się dziwią, że jakiś dziennikarz gdzieś w świecie jak czyta, że był obóz (Konzentrazions Lagier) w Oświęcimiu to rozumie, że mowa o Polsce. Nie o Polsce pod panowaniem (na szczęscie krótkim) Niemieckim - bo jemu jest WSZYSTKO JEDNO ON NIE CZUJE (BLUSA) - RÓŻNICY w faktach. Nam niestety NIE! MY POLACY DOKŁADNIE WIEMY JAKA JEST RÓŻNICA MIEDZY AUSCHWITZ A OŚWIĘCIMIEM, między PIŁĄ a SCHNEIDEMUHL!!!
I tak trzymać. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kanclerz
PRZYJACIEL
Posty: 385
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:44
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Zdjęcia żołnierzy z Piły - mała REWELACJA!

Post autor: Kanclerz »

Masz rację Jerzyk, przykład również trafny: określenie niemieckie obozy koncentracyjne w Polsce ma zupełnie inne znaczenie niż polskie obozy koncentracyjne.

Temat zmieniony na: Zdjęcia żołnierzy ze Schneidemühl - mała REWELACJA!
Jerzyk
PRZYJACIEL
Posty: 499
Rejestracja: 08 gru 2006, 22:20
Lokalizacja: mazowsze

Re: Zdjęcia żołnierzy ze Schneidemühl - mała REWELACJA!

Post autor: Jerzyk »

Naprawdę nie wiem co mam napisać; ALE JESTEM PRZEOGROMNIE WZRUSZONY NIE TYLE MOŻE PRZYZNANIEM MI RACJI ALE TAK SZYBKIM DOKONANIEM ZMIANY!!!
Naprawdę serdecznie dziękuję.
Oby tak dalej!!! W ten sposób budujecie do siebie i do propagowanych czy powielanych tekstów zaufanie a sobie AUTORYTET.
Pozdrawiam - Trzymajcie tak dalej.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się