Więzienie w Schneidemühl

Fakty, wydarzenia i ciekawostki z życia powojennej Piły w nawiązaniu do historii.
Tadek40
Posty: 10
Rejestracja: 11 lis 2009, 14:19

Więzienie w Schneidemühl

Post autor: Tadek40 »

Mam zamiar podzielić się moją wiedzą na temat tego Więzienia. Otóż pamiętam ten obiekt, piszę obiekt bo to nie tylko samo więzienie, obok stał sad, cześć przy ul. Berlińskiej była spalona. Natomiast skrzydło w kierunku ul. Sikorskiego było trochę uszkodzone. Były tam stosy dokumentów w języku niemieckim. Jeżeli chodzi o budynek więzienny to był w idealnym stanie. Najbardziej utkwiła mi w pamięci sterylna czystość, czerwone podłogi i pootwierane wszystkie cele. Bylem tam dwa razy, potem już bramy do samej rozbiórki były zamknięte. Nie pamiętam który to był rok, ale miedzy 47 a 48.
Awatar użytkownika
Tom
PRZYJACIEL
Posty: 722
Rejestracja: 17 cze 2005, 23:00
Lokalizacja: - Vienna

Re: Wiezienie w SCHNEIDEMUL

Post autor: Tom »

Więzienie rozebrano w latach 50-tych, a cegły posłużyły do budowy 2 bloków na miejscu tej parceli, należących obecnie do ul.Sikorskiego 12-13 i 14-15. Natomiast północny mur otaczający więzienie od strony Berlinerstr. stal jeszcze w pierwszych latach 60-tych. Z widocznych elementów pozostał tylko mur od strony wschodniej. W temat "zagadki" umieściłem foto, chyba z 1959 roku, na którym jest sterta prawie 2 m gruzu. A także niewidoczna część istnieje do dziś.

Tom
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się