Mundur kolejowy

Przeszłość i teraźniejszość kolei w naszym mieście.
wojtaq
MODERATOR
Posty: 318
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:30
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Mundur kolejowy

Post autor: wojtaq »

Witam!
Proszę forowiczów o pomoc w postaci użyczenia munduru kolejowego z czapką lub samej kurtki mundurowej z czapką do imprezy, jaką klub motocyklowy Husaria przygotował na 26.06.
To rajd turystyczny dla posiadaczy jednośladów, który odbędzie się pod hasłem "żelaznym szlakiem", a poprowadzi przez powiaty pilski i złotowski krzyżując szlak z Wyrzyską Kolejką Wąskotorową. Dla podkreślenia 'kolejowego' charakteru rajdu wpadłem na pomysł, by przyjmowac zawodników na starcie w ubraniu kolejarza. Na przeszkodzie stoi brak odpowiednich utensyliów i dlatego zwracam się do potencjalnych posiadaczy z prośbą o udostępnienie tychże na 2 dni za pełną odpowiedzialnością materialną. Mój wzrost 185, szczupła budowa i waga ok. 80 kg, obwód głowu nad brwiami 59-60 cm. Mój telefon 502-616-990 lub PW, a niezależnie tu link do imprezy, na którą zapraszam chętnych... :)
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Re: Mundur kolejowy

Post autor: Bwerk45 »

Następny ciekawy rajd a ja bez motocykla :?
wojtaq
MODERATOR
Posty: 318
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:30
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Mundur kolejowy

Post autor: wojtaq »

Dzięki Bwerk45 za dobre słowo! Rajd już za nami i można powiedzieć, że spełnił oczekiwania organizatorów i zadowolił uczestników. Wychodząc poza ramy Forum dodam tylko, że rajdowicze byli zaskoczeni ciekawymi i atrakcyjnymi miejscami, jakie odwiedzili. Często powtarzam, że funkcjonując w jakiejś rzeczywistości oswajamy jej atrybuty i uznajemy ich obecność za coś pospolitego wyrażając w ten sposób nonszalancję wobec spuścizny historycznej lub kulturowej. Tu mielismy do czynienia z powiatem pilskim, ale równie dobrze można byłoby to samo odnieść do Piły i innych miejsc gdzie żyjemy. Piła i jej okolice pomimo skromnych zasobów zabytkowych to w dalszym ciągu ciekawe miejsca do eksploracji tym bardziej, że mówimy o tzw. pograniczu. W okolicznościach, gdy brakuje potężnych zespołów o dużej wartości zabytkowej nie powinniśmy się wstydzić detali, bo one także tworzą historię na równi z gigantami.
Na marginesie dodam, że brak motocykla nie był i nie jest przeszkodą do poznania trasy Włóczykija. Do pobrania jest u mnie pełna dokumentacja, która umożliwia samodzielne pokonanie trasy dowolnym środkiem, a nawet pieszo dzieląc całość na dwa-trzy etapy. Przewidziany jest konkurs fotograficzny, który ma szanse doczekać wystawy i być może albumu pod warunkiem dostarczenia zdjęć do końca sierpnia br. i cesji praw autorskich na rzecz Starostwa w Pile. Serdecznie zapraszam!
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Re: Mundur kolejowy

Post autor: Bwerk45 »

Wojtaq w tamtym roku byłem na Włóczykiju i było super, no niestety pozbyłem się sprzęta i ubolewam nad tym. Ale mam nadzieję że na drugi rok pojadę :D Pozdrawiam motocyklistów.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Mundur kolejowy

Post autor: ziolek »

A może by tak pomyśleć o jeździe motorem po kolejowych szynach. Od lat chodzi mi po głowie konstrukcja z którą można by sprzędz motor i którą można by jeździć po torach. ;)
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się