Sächs. Engros Lager

Okres gdy miasto było pod zaborem pruskim czyli 1772-1807 i 1815-1871, oraz w granicach Rzeszy Niemieckiej czyli 1871-1945.
Arek64
Posty: 5
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:40

Sächs. Engros Lager

Post autor: Arek64 »

Witam serdecznie!

Zwracam się do Państwa z zapytaniem i prośbą jednocześnie. Poszukuję zdjęcia przedstawiającego budynek na Nowym Rynku, w którym mieścił się Sach. Engros-Lager. Z cząstkowych materiałów którymi dysponuję wiem, że budynek w latach trzydziestych (?) został przebudowany - zniknęły balkony oraz górna, łukowata jego część. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć zdjęć przedstawiających budynek w całości, w nowej formie, a na podstawie fragmentów z kilku zdjęć ciężko jest mi złożyć całość. Zwłaszcza, że dysponuję tylko kilkoma skanami przedstawiającymi tylko dwa pierwsze piętra nad sklepem. Może Państwo dysponują w swoim archiwum chociażby jednym zdjęciem prezentującym tenże budynek.

Mam jednocześnie dodatkowe pytanie. Jaką dziedziną handlu zajmował się sklep Sächs. Engros Lager? Niestety z szyldu nad sklepem potrafię rozszyfrować tylko tę nazwę oraz nazwisko Kurz (?). Może Państwo wiecie dokładnie jakiej treści szyld widnieje na budynku?

Z góry dziękuję za okazaną pomoc!

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

hossa@op.pl
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Re: Sächs.Engros Lager

Post autor: SA108 »

Tu coś widać:

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się