[23.07.2011] Piknik Historyczny (na wyspie)

Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

[23.07.2011] Piknik Historyczny (na wyspie)

Post autor: Aragorn »

Mimo niesprzyjającej pogody, która na szczęście wypogodziła się, przestało padać i wyjrzało słoneczko, na pilskiej wyspie przybywało ludzi. Atrakcji było dużo. Można było zobaczyć pokazy walk na szable, jak i pokazy mody z tamtej epoki.

Obrazek Obrazek Obrazek

Dla najmłodszych dużym powodzeniem cieszyły się pokazy puszczania baniek mydlanych ale nie tylko. Można było też wybrać się w rejs dwoma łodziami po rzece Gwdzie, wokół naszej wyspy, które specjalnie przybyły tego dnia z rejonu Baru Bieszczadzkiego.

Obrazek Obrazek Obrazek

Tak barwnie jeszcze nie było na naszej wyspie :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

A tu już długo wyczekiwana chwila, rozpoczęcie inscenizacji :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Na koniec inscenizacji można było z bliska przyjrzeć się jeszcze głównym aktorom tego widowiska, porobić sobie pamiątkowe zdjęcia i nie tylko. Po inscenizacji rozpoczął się koncert zespołu Open Folk.

Obrazek Obrazek Obrazek

Myślę że ten kto był nie żałuje tak spędzonego czasu, było co prawda głośno ale przyjemnie mijał czas, gratulacje dla organizatorów za mile spędzony czas.
Awatar użytkownika
Konstantyn XI Dragazes
Posty: 65
Rejestracja: 16 kwie 2008, 14:14
Lokalizacja: Piła

Re: [23.07.2011] Piknik Historyczny (na wyspie)

Post autor: Konstantyn XI Dragazes »

Witam!!

Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do zjawiska tzw. rekonstrukcji historycznej. Ale dzisiaj zobaczyłem całkowicie inny poziom do tego co dane mi było widzieć w poprzednich inscenizacjach. Panowie prowadzący pokazy, to szczyt profesjonalizmu i elokwencji. Członkowie grup z którymi miałem prawdziwą przyjemność porozmawiać to ludzie o wysokiej wiedzy historycznej.. Chodząc między nimi czułem klimat tamtego okresu.
Sama inscenizacja i wykorzystanie lektora to strzał w dziesiątkę! Minusem było tylko że tak krótko!!!! :D

Gratuluję i pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
darek0878
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2010, 12:05

Re: [23.07.2011] Piknik Historyczny (na wyspie)

Post autor: darek0878 »

Zgadzam się z Konstantym. Niesamowita impreza i profesjonalizm... Pomysł z lektorem jak najbardziej na plus, klasę i umiejętności lektorskie pana Macieja mogliśmy już poznać na ostatniej inscenizacji w Wałczu.
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów żywej historii...
wojtaq
MODERATOR
Posty: 318
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:30
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: [23.07.2011] Piknik Historyczny (na wyspie)

Post autor: wojtaq »

Mam analogiczne zdanie do pozytywnie piszących przedmówców. Dobra zabawa z historią, dla bardziej wnikliwych okazja do refleksji. Duży zapał ze strony inscenizatorów i wreszcie pilanie, którzy także w moich oczach uchodzą za malkontentów wreszcie, po południu zaszczycili tłumem swoją wyspę, tak niezwykłą tej niedzieli.
A ci wiecznie niezadowoleni i kontestujący każde wydarzenie? No cóż, różnorodność postaw jest zjawiskiem normalnym, choć czasem uciążliwym jak brzęczące muchy :D
dito
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2011, 19:05

Re: [23.07.2011] Piknik Historyczny (na wyspie)

Post autor: dito »

Dla zainteresowanych :) obszerna relacja foto z wyspy. Pozdrawiam Piotr Ślaski
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się