Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Piła kryje wiele tajemnic z przeszłości. Spróbujmy odkryć choć ich małą część!
dales
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2012, 23:01

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: dales »

Witam. Jestem tu nowy. Mianowicie od dwóch dni. Ale przeczytałem cały ten wątek, każdy post od początku do końca. Przypadkiem natrafiłem na wzmiankę o "legendzie" o lotnisku w Pile (nie chce nikogo tutaj prowokować, ale póki nie ma dowodów, to ciężko to inaczej nazwać). Cała historia jest niesamowicie ciekawa, a możliwość zobaczenia wielkiej, podziemnej fabryki, pobudza wyobraźnie. Czytałem te posty i zaczynało się coś rozkręcać to temat nagle się urywał. Jak chociażby dość aktualny o Odkrywcy.pl i użyciu sondy. Wynikło w końcu coś z tego?
Parę rzeczy jest jeszcze dla mnie niezrozumiałych. Ile jest ziemi w tym tajemniczym tunelu na Chopina, że przez 7 lat tylu entuzjastów jeszcze tego nie odkopało?
Kolejna dla mnie niezrozumiała rzecz, to idzie koleś tunelem, dochodzi do zamurowanego wejścia, robi zdjęcie i kicha, koniec tematu. Jakbym ja tam doszedł to na drugi dzień wróciłbym z młotem i przecinakiem, i zająłbym się owym murem. Tyle ludzi się tu udziela. Zbierzcie się, zorganizujcie sprzęt i do dzieła. Nie piszcie o jakiś pozwoleniach itp, bo nikt wam tego nie wyda, bardziej mi to podchodzi pod szukanie alibi, niż pod prawdziwe zaangażowanie.
Mieszkam jakieś 100 km od Piły i chętnie bym zwiedził te wasze tunele, bunkry, piwnice. Chętnie zaangażowałbym się w jakieś prace mające na celu odkrycie kolejnych, jeszcze nie zbadanych miejsc. Mam jeszcze kilku znajomych, którzy chętnie by się w to zaangażowali. Jakby ktoś coś planował, chętnie przyjedziemy, zwiedzimy, pomożemy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: Mateusz 24 »

Heheh witamy :) zdążyłeś pewnie zauważyć, że na tym forum oprócz ludzi takich jak Ty, czy nawet ja są osoby, które ciągle widzą jakieś problemy i non stop zrzędzą... Oni wiedzą lepiej, bo przeczytali książkę księdza i nie ma tematu. Nie ma dla nich nic pod ziemią na lotnisku. Owszem, swego czasu dostałem informacje, że nic nie ma pod płytą lotniska, lecz teraz ewidentnie widać, że pod ziemią w okolicach UAM i tych wszystkich koszarowców może coś być. Była mowa na forum tutaj nawet i jakichś badaniach i czymś podobnym, nie tak dawno zresztą, ale widać na zapale się skończyło.
Awatar użytkownika
123456
Posty: 100
Rejestracja: 02 kwie 2012, 21:38

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: 123456 »

Dobra, weźcie łom i siekierę i rozdupcmy te zamurowane drzwi i zobaczmy co za nimi jest, może tunel w głąb lotniska... :smile4: :eek:

Dodaje kolejne zdjęcia z terenu lotniska nie wiem co to (co tam było i jakie miało znaczenie) ale to jakieś ruiny zabudowań.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
lukaszbun
PRZYJACIEL
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2011, 18:17

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: lukaszbun »

Mateusz 24 pisze:Heheh witamy :) zdążyłeś pewnie zauważyć, że na tym forum oprócz ludzi takich jak Ty, czy nawet ja są osoby, które ciągle widzą jakieś problemy i non stop zrzędzą... Oni wiedzą lepiej, bo przeczytali książkę księdza i nie ma tematu. Nie ma dla nich nic pod ziemią na lotnisku. Owszem, swego czasu dostałem informacje, że nic nie ma pod płytą lotniska, lecz teraz ewidentnie widać, że pod ziemią w okolicach UAM i tych wszystkich koszarowców może coś być. Była mowa na forum tutaj nawet i jakichś badaniach i czymś podobnym, nie tak dawno zresztą, ale widać na zapale się skończyło.
A ja chodzę i kopie, jak ktoś chce dołączyć pisać email :D
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 321
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: czeslaw »

Mateusz 24 pisze:... Była mowa na forum tutaj nawet i jakichś badaniach i czymś podobnym, nie tak dawno zresztą, ale widać na zapale się skończyło.
Ciekawe ilu z Was tak naprawdę interesuje historia lotniska? Ilu ruszyło dupę (za przeproszeniem) sprzed komputera chociażby na lotnisko, ilu szukało ludzi pracujących na lotnisku, i zajmujących się tematem. Wielu zapał ma tylko na forum, a jak co do czego to nawet na P.W. nie potrafią odpisać...

To, że się na forum nie pisze to nie znaczy, że się nic nie dzieje. Wszystko w swoim czasie. Pozdro
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 321
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: czeslaw »

123456 pisze:Dodaje kolejne zdjęcia z terenu lotniska nie wiem co to (co tam było i jakie miało znaczenie) ale to jakieś ruiny zabudowań.
Jeśli się nie mylę są to ruiny byłej świniarni.
Stolper
Posty: 120
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:24

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: Stolper »

Witam,

Tak w roku 1944 wyglądało drugie wejście do sztolni przeciwlotniczej (element w kształcie litery C, znajdujący się w centrum fotografii):

Obrazek

Pozdrawiam,
MK
odin
Posty: 34
Rejestracja: 24 gru 2009, 19:59

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: odin »

Panie Mateusz 24. Napisz Pan książkę o lotnisku to przeczytamy. A póki co nie interesują mnie puste słowa. Fakty kolego, fakty.
pneuma1977
PRZYJACIEL
Posty: 97
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:17
Podziękowano: 1 raz

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: pneuma1977 »

Całość skarpy z wejściami do sztolni. Pozdrawiam ks. Robert

Obrazek
pneuma1977
PRZYJACIEL
Posty: 97
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:17
Podziękowano: 1 raz

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: pneuma1977 »

Wersja ze styczna 1945 roku. Pozdrawiam ks. Robert

PS. może Mateusz 24, też by coś zaprezentował?

Obrazek
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: Mateusz 24 »

A co mam zaprezentować? Mogę iść na lotnisko i zrobić zdjęcie aktualne -.^
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: adam »

Mateusz 24, jeśli nie jest się w stanie nic nowego wnieść do tematu, to wystarczy uszanować to co zrobił ktoś inny.
pneuma1977
PRZYJACIEL
Posty: 97
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:17
Podziękowano: 1 raz

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: pneuma1977 »

W takim wypadku byłby miło, gdyby przynajmniej zaprezentowałby Pan Mateuszu 24 odpowiedni poziom wypowiedzi na forum.
Ps. Miałem przyjemność spotkać się z Panami którzy robili odpowiednie badania i zobaczyć wstępne wyniki ich pomiarów. Na całkowite wnioski z badań należy jednak jeszcze poczekać, o czym już napisano na forum. Pozdrawiam Ks. Robert
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: Mateusz 24 »

Dopóki nikt tam nie wejdzie i nie sprawdzi to badania można sobie między bajki włożyć. Plotki i legendy nie biorą się z sufitu...
pneuma1977
PRZYJACIEL
Posty: 97
Rejestracja: 27 lis 2011, 15:17
Podziękowano: 1 raz

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: pneuma1977 »

Tylko z nie niewiedzy i ignorancji.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: Mateusz 24 »

"W każdej plotce jest ziarno prawdy" ;)
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: Bocian »

Taa...

Na przykład w tej sprzed dwóch lat, że Galeria Kasztanowa się wali?
W zamach smoleński też wierzysz?
Awatar użytkownika
123456
Posty: 100
Rejestracja: 02 kwie 2012, 21:38

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: 123456 »

A tak to dziś wygląda, z tego co widać na zdjęciach lotniczych wygląda, że w zaznaczonym miejscu był pierwszy wjazd do podziemi w miejscu dzisiejszych garaży... :smile4:

Obrazek

Dodaje jeszcze zdjęcia z wnętrza garażu nr 12, może zabetonowali wjazd pod lotnisko, trzeba by tą ścianę przewiercić albo wyciąć mały otwór i zobaczyć czy jest tam tunel...

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: Mateusz 24 »

O czym Ty mówisz człowieku :| jakiej galerii? Jaki zamach smoleński? Nie moja sprawa jeśli masz swoje przemyślenia i wierzenia na temat pilskiego lotniska.
Awatar użytkownika
123456
Posty: 100
Rejestracja: 02 kwie 2012, 21:38

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: 123456 »

Dodam jeszcze, że znajomy mojej mamy (pracował na lotnisku) opowiadał mi "pod lotniskiem są tunele i nie wiadomo dokąd prowadzą".

Kolejne zdjęcia garaży :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Za tą ścianą powinien być tunel sugerując się zdjęciami lotniczymi :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
123456
Posty: 100
Rejestracja: 02 kwie 2012, 21:38

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: 123456 »

Jakaś firma rozwala te garaże o których wiele razy pisano, że tam są wejścia do tuneli itp. i może jesteśmy bardzo blisko odkrycia wjazdu (tunelu) do podziemia lotniska, trzeba to wykorzystać!!!

Taka mała dygresja heheh, możliwe ze niemcy pod lotniskiem ukryli bursztynową komnatę ale by to było odkrycie!!! ale może mnie poniosło hehehhheh 8) :mryellow: :P
GrzegorzJ
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:36

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: GrzegorzJ »

Dzisiaj 25 kwietnia z kolegami byłem na ulicy Chopina i znalazłem 2 zamurowane wejścia. Do dyspozycji mieliśmy tylko młotek i saperkę więc nie było szans się przebić. Brak sprzętu. Prawdopodobnie prowadzi pod lotnisko. Zobaczcie sami. Mam nadzieje, że coś znajdziecie, też będę próbował :smile4:
rufus1510
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:19

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: rufus1510 »

Cześć, zastanawia mnie czy może być coś za tą ścianą, nie zastanawiał bym się gdyby nie było tej małej szczeliny niżej, żeby dojść do tego trzeba iść na kucka więc zastanawiam się czy tam coś jest albo do czego służył ten szyb...

Obrazek Obrazek Obrazek
Kris01983
Posty: 24
Rejestracja: 22 lis 2010, 17:32

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: Kris01983 »

Widzę, że zaczyna się robić coraz ciekawiej. Napływają nowe zdjęcia i wszystkiemu towarzyszy nieodparte przekonanie, że moment kiedy tajemnice związane z pilskimi podziemiami zostaną rozwiązane, jest coraz bliższy. Jednak widzę, że wzrasta też napięcie u osób, które się tym fascynują i niektórzy dają się ponieść nadmiernym emocjom i ekscytacjom.
Do kolegi: Mateusz 24. Nie przejmuj się tym, że nikt czynnie nie stara się przebić przez wspomniane ściany itp. Warto naprawdę zaczekać na oficjalne wyniki badań georadarowych bo one dadzą 100 procentową pewność co do lokalizacji domniemanych przejść a co za tym idzie ułatwią zdobycie pozwolenia na odwierty i przekopy aby wszystko miało możliwie jak najbardziej legalne podłoże. Oczywiście można iść samemu skuwać tynki i przebijać się przez warstwy cegieł ale czy warto nie mając pewności wykonywać "syzyfowe prace" ryzykując że ktoś to zauważy i w najgorszym przypadku powiadomi policję a dalej już chyba nie muszę tłumaczyć co się stanie.
Jeśli tunele rzeczywiście istnieją i dotrwały w stanie umożliwiającym ich eksplorację do dnia dzisiejszego to mogą spokojnie jeszcze trochę zaczekać aby trafnie się do nich dostać. Od dłuższego czasu śledzę poczynania "Sudeckiej Grupy Eksploratacyjnej" http://www.podziemia.eu , którzy od czasu do czasu rozwiązują jakąś tajemnicę obwianą setkami legend. Warto poczytać i zobaczyć jak oni zabierają się do takich prac. Od razu zauważycie, że nie wybierają się na miejsce z młotkiem, przecinakiem i saperką lecz konstruktywnie planują takie roboty, które w dużej mierze kończą się sukcesem! Także warto podejść do tematu na spokojnie. Zebrać dane, zdobyć jakieś zezwolenia od właściciela terenu, zebrać sprzęt i ludzi, zaplanować prace i do dzieła!
Z innej strony pomyślcie tak. Temat Pilskich Podziemi drążony jest od ponad 10 lat a może i dłużej więc gdyby jedna osoba była w stanie rozwikłać całą zagadkę i pokazać wszystkim gdzie co jest to dawno nie mielibyśmy o czym pisać bo ktoś puknął by 2 razy młotkiem w ścianę w którymś garażu i niczym "złote wrota" otworzyło by się wejście do podziemi ;) Jednak z tego co mi wiadomo to tak się nie stało mimo, że wielu już próbowało. Więc pozostaje tylko czekać na bardziej zakrojone prace lub liczyć na łud szczęścia, że ekipa rozbiórkowa odsłoni to co jest pod skarpą ale obserwując były garaż nr 11 - raczej wątpię... Lecz kiedy będzie można wszelkimi możliwymi środkami odsłonić potwierdzony badaniami tunel to dla właściwych osób nie będzie stanowiło problemu wykopanie nawet 6 metrowego oszalowanego pionowego szybu aby dostać się we właściwe miejsce np. za zawałem spowodowanym wysadzeniem wejść o którym już niektórzy na tym forum wspominali. Także pozdrawiam gorąco wszystkich sympatyków Pilskich tajemnic i życzę przede wszystkim dużo rozsądku aby nie stracić zdrowia lub życia kiedy ciekawość weźmie górę nad bezpieczeństwem.
Awatar użytkownika
123456
Posty: 100
Rejestracja: 02 kwie 2012, 21:38

Re: Tajemnica pilskiego lotniska?! ;-)

Post autor: 123456 »

123456 pisze:Dodatkowe zdjęcia :smile4: dodam, że jak się przejdzie tym tunelem to są kolejne takie betonowe zaspawane drzwi :D 8)

Obrazek Obrazek Obrazek
Dodaje schemat tego miejsca
Obrazek
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się