Pilskie wędkarstwo

Dyskusje niezwiązane z profilem tematycznym forum.
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Pilskie wędkarstwo

Post autor: dudi »

Od paru już lat zdarza mi się złowić latem na stawku na Poznańskiej, Bassa słonecznego. Jest to ryba hodowana w akwarium i osiągająca długość do 15cm. Może komuś znudziła się hodowla tej rybki, ale ciekawi mnie to, że tak się zaaklimatyzowała w naszym mroźnym klimacie. Ot taka ciekawostka. Mam pytanie, gdzie teraz koło Piły bierze ryba na lodzie? Może ktoś pochwali się nam o zeszłorocznych swoich trofeach?
FilipFifulec
Posty: 24
Rejestracja: 16 mar 2013, 10:54

Re: Pilskie wędkarstwo

Post autor: FilipFifulec »

Ja na lodzie nie łapię, ale obce gatunki jakimś cudem aklimatyzują się. Masz może zdjęcie tej złowionej rybki??? Chciałbym komuś pokazać i może w taki sposób uzyskasz odpowiedź.
Ileś lat wstecz pamiętam jak łowili w Gwdzie piranie. W Noteci grasował Aligator. Ciężkie staje się życie wędkarza.
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: Pilskie wędkarstwo

Post autor: dudi »

dudi pisze:Od paru już lat zdarza mi się złowić latem na stawku na Poznańskiej, Bassa słonecznego. Jest to ryba hodowana w akwarium i osiągająca długość do 15cm. Może komuś znudziła się hodowla tej rybki, ale ciekawi mnie to, że tak się zaaklimatyzowała w naszym mroźnym klimacie. Ot taka ciekawostka. Mam pytanie, gdzie teraz koło Piły bierze ryba na lodzie? Może ktoś pochwali się nam o zeszłorocznych swoich trofeach?
A 2 lata temu właśnie tam grasował żółw. Łowiąc ryby można było zaobserwować peryskop (głowę).
Awatar użytkownika
SŁOWIANIN
Posty: 164
Rejestracja: 13 maja 2005, 10:56
Lokalizacja: PIŁA

Re: Pilskie wędkarstwo

Post autor: SŁOWIANIN »

Witam. Polecam dwa akweny jeź. Jeleniowe oraz jeź. Stobno. Osobiście od paru lat łowię tam okonia. Lód w tej chwili ma ok 10 - 12 cm czyli teoretycznie jest bezpieczny. Polecam standardową błystkę pod lodową podrywaną delikatnie znad dna. Połamania.
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: Pilskie wędkarstwo

Post autor: dudi »

UWAGA. Na jeziorze Stobno i na Zalewie małym i dużym trafiają się często płotki z tasiemcem.
Dziwi mnie fakt dlaczego właśnie zimą? Latem łowię tam i niczego takiego nie zaobserwowałem.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Pilskie wędkarstwo

Post autor: adam »

Czy może mi ktoś udzielić odpowiedzi, jakich formalności musi dokonać osoba posiadająca niemiecką kartę wędkarską, aby moc wędkować np. na rzece Piławie ?
Awatar użytkownika
Kanclerz
PRZYJACIEL
Posty: 385
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:44
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Pilskie wędkarstwo

Post autor: Kanclerz »

Piława zdaje się jest rzeką górską więc konieczne będzie wykupienie pozwolenia. Sama niemiecka karta raczej nie ma znaczenia. Najlepiej zapytać w jakimś kole PZW w Wałczu lub Pile.
wojtaq
MODERATOR
Posty: 318
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:30
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pilskie wędkarstwo

Post autor: wojtaq »

adam pisze:Czy może mi ktoś udzielić odpowiedzi, jakich formalności musi dokonać osoba posiadająca niemiecką kartę wędkarską, aby moc wędkować np. na rzece Piławie ?
Rzeka, jaką wymieniłeś jest akurat we władaniu PZW O/Piła. Wymagane jest stosowne, lokalne zezwolenie, które uzyskasz w pilskim Okręgu. W niniejszym linku jest strona internetowa pilskiej organizacji, gdzie znajdziesz wszelkie informacje. Nie jest wykluczone, że można niektóre formalności załatwić on-line. Jeśli chodzi o przygodę wędkarską na Piławie, to polecam Pensjonat nad Piławą w Głowaczewie, jako doskonałą bazę do wypadów z kijami. Dzięki właścicielce znajdziesz na miejscu wszystko, czego potrzeba do aktywnego wypoczynku. Tutaj link do strony Pensjonatu. Serdecznie polecam, jako miejsce znane mi osobiście z licznych pobytów :D
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Pilskie wędkarstwo

Post autor: adam »

Wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedz, z pewnością skorzystam z porady a i podzielę się nią z Niemcami, którzy coraz chętniej chcą zawitać w nasze strony aby tam spędzać urlop.
gandalf8
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2015, 10:48
Kontakt:

Re: Pilskie wędkarstwo

Post autor: gandalf8 »

Uważaj, bo zaraz kupią tę rzekę. :)
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Pilskie wędkarstwo

Post autor: adam »

niezły tekst, ale to chyba już od przyszłego roku Niemcy będą mogli bez ograniczeń kupować ziemię w Polsce i odwrotnie, tylko, że Polaków raczej będzie stać na zakup ziemi w Niemczech tej ....... doniczkowej
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się