Czas Zemsty

Wszystko co nie pasuje do tematów powyżej a związane jest z historią Piły i okolic.
mania
Posty: 109
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:58
Lokalizacja: Edynburg
Kontakt:

Czas Zemsty

Post autor: mania »

Sympatyków powieści sensacyjnych, zapraszam do lektury książki Czas Zemsty. Są tu elementy pilskie, znani Wam bohaterowie (Piete Kuhr chyba po raz pierwszy jako postać literacka), spora dawka polskiej historii czasu II wojny światowej.

Więcej na mojej stronie:

https://decmarko.com/aktualnosci/czas-z ... sprzedazy/

Zapraszam serdecznie, Mania, pilanin, wieczny tułacz.

Obrazek
J23
PRZYJACIEL
Posty: 80
Rejestracja: 02 paź 2008, 23:33

Re: Czas Zemsty

Post autor: J23 »

Jestem już po lekturze "Czasu Zemsty" autorstwa naszego kolegi z DP. Zbierałem się już dość długo, żeby skreślić parę słów. Mam nadzieję, że autor nie będzie miał mi za złe tego dużego opóźnienia.
Książkę przeczytałem z wielkim zainteresowaniem, tym bardziej, że miałem okazję rozmawiać z autorem w trakcie powstawania tekstu.

Mamy tutaj do czynienia z literaturą sensacyjną, więc jeśli ktoś liczy na to lub spodziewa się przeczytać o autentycznych wydarzeniach i osobach w zgodzie z prawdą historyczną może się rozczarować. Autor wykorzystując fakty historyczne i autentyczne postacie buduje własną wielowątkową opowieść. Głównym bohaterem powieści jest major Kotwicz zrzucony na teren okupowanego kraju z supertajną misją właściwie niemożliwą do wykonania! Czy mu się to uda? Warto pokusić się o odpowiedź biorąc książkę do ręki. Powieść czyta się dobrze co jest niewątpliwie zasługą autora, który przedstawiając losy poszczególnych bohaterów prowadzi nas od Stanów Zjednoczonych, poprzez Anglię, Szkocję, Niemcy do okupowanej Polski. Na kartach książkii pojawiają się: komendant obozu w Auschwitz Hoss z żoną, Heinrich Himmler, ale również rotmistrz Witold Pilecki i Stanisław Skalski.

Osobiście bardzo ucieszyła mnie obecność w książce wątków lotniczych oraz związanych z moim rodzinnym miastem Piłą. Przeczytamy m. in.: o locie Halifaxa z cichociemnymi do Polski, o słynnej historii zestrzelenia we wrześniu 1939 r. przez St. Skalskiego niemieckiego pilota, któremu kilka chwil później uratował życie. Pojawia się również Piła widziana oczami Piete Kuhr opowiadającej o mieście głównemu bohaterowi. Dlaczego rozmawiała z polskim cichociemnym? Myślę, że po przeczytaniu książki będziecie nie mniej zaskoczeni ode mnie! Z kart powieści dowiecie się również czy Kotwiczowi udało się dokonać zamachu na Himmlera? Czy dotarł do supertajnego bunkra marszałka Rydza-Śmigłego i co stało się z córką komendanta Auschwitz?

Na zakończenie słowo o okładce książki. Wszystkich "znających się na rzeczy" z pewnością zdziwi a nawet rozbawi ubiór i wyposażenie cichociemnego Kotwicza. Wiem, że autor kiedy zobaczył projekt okładki zareagował tak samo jak wszyscy powyżej wymienieni. Wydawnictwa jednak mają swoją politykę i swoich specjalistów od promocji, którzy stworzyli "typ" cichociemnego dostosowany do współczesnych standardów mody i urody.

Polecam lekturę książki i zapraszam do dyskusji na Forum
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Czas Zemsty

Post autor: lubianka »

W końcu zalazłem czas, na przeczytanie książki " Czas Zemsty" którą kupiłem ponad rok temu i powiem tak : Jest to jedna z tych lektur którą czyta się z zapartym tchem, nie zauważając upływu czasu, a po przerwaniu, z utęsknieniem czeka, na czas kiedy,można ponownie zagłębić się w lekturze.
Polecam .
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się