Koloryzowane przedwojenne zdjęcia

Okres gdy miasto było pod zaborem pruskim czyli 1772-1807 i 1815-1871, oraz w granicach Rzeszy Niemieckiej czyli 1871-1945.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3153
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Koloryzowane przedwojenne zdjęcia

Post autor: Krzysztof Ju »

Pocztówki Schneidemühl - Piła pisze:Obrazek

Zapraszam na podróż w czasie

Witajcie!

Wiele razy w komentarzach na facebooku piszecie, że chcielibyście się przenieść w przedwojenne czasy do naszego miasta. Ja mam podobnie! Posiadam mnóstwo pocztówek, wiele z nich przedstawia nadzwyczajnie dobrze nasze miasto. Jest jednak jeden problem. Wszystko co widzimy jest czarno-białe. Nie wiem jak u Was, ale przez to wszystkie widoki wydają się tak bardzo odległe.. Zastanawiałem się, co tu zrobić, żeby zobaczyć Piłę sprzed ponad 100 lat w innym świetle. I oto jest! Eureka! Dzisiejsza technologia pozwala na wiele!

Pomyślałem, że mogę przedwojenne, czarno-białe pocztówki... pokolorować:) Mam nadzieję, że rezultat jaki otrzymałem zaskoczy równie Was, jak mnie. Oczywiście, nie wszystkie pocztówki można potraktować w ten sposób. Musiałem zatem wybrać te, które są zdjęciami. I tu nie mogłem wybrać innego zestawu jak TEN. Idealny pakiet do nadania koloru. Zachęcam Was, abyście najpierw zajrzeli na wspomnianą przed chwilą stronę, obejrzeli uważnie widoki, a potem.. życie nabierze koloru. Zapraszam Was w tę niezwykłą podróż. Mam nadzieję, że sprawi Wam tyle radości i wrażeń, co mi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Źródło: pocztowki-schneidemuhl.pila.pl
Data publikacji: 12 kwietnia 2020
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się