[15.05.2021] Tygrysek by night - Europejska Noc Muzeów

Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

[15.05.2021] Tygrysek by night - Europejska Noc Muzeów

Post autor: Aragorn »

W minioną sobotę Pilskie Muzeum Wojskowe zaprosiło wszystkich sympatyków lotnictwa i nie tylko, na pierwsze po pandemiczne spotkanie, w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Zaprezentowano nocną wizualizację samolotu Su-22M4. Oprócz tego były jeszcze inne atrakcje m.in pilski działon rekonstrukcyjny działający przy PMW udostępnił armatę ZiS-3. Można było porobić pamiątkowe zdjęcia z działonowymi, pilotem Tygryska jak i posiedzieć w kabinie pilota. Udostępniony był też noktowizor. Krótkotrwały opad deszczu nie przeszkodził imprezie na którą przybyło liczne grono zwiedzających.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Tygrysek by night - Europejska Noc Muzeów 15.05.202

Post autor: lubianka »

Czy ma ktoś wiedzę, na temat, skąd wziął się na pilskim niebie, Lim 2? Chyba, że się pomyliłem z identyfikacją. Na dźwięk silnika odrzutowca, wybiegłem z domu jak strzała i zdążyłem go zobaczyć. Po godzinie latał znowu i fajnie było popatrzeć. Pozdrawiam wszystkich miłośników lotnictwa.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Tygrysek by night - Europejska Noc Muzeów 15.05.202

Post autor: Aragorn »

lubianka pisze:Czy ma ktoś wiedzę, na temat, skąd wziął się na pilskim niebie, Lim 2? Chyba, że się pomyliłem z identyfikacją. Na dźwięk silnika odrzutowca, wybiegłem z domu jak strzała i zdążyłem go zobaczyć. Po godzinie latał znowu i fajnie było popatrzeć. Pozdrawiam wszystkich miłośników lotnictwa.
Nie mylisz się ;) 12 czerwca miały być pokazy lotnicze w Margoninie, dlatego też Limek oraz inne samoloty pojawiły się w Pile.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Tygrysek by night - Europejska Noc Muzeów 15.05.202

Post autor: lubianka »

Dzięki za info. Przypomniało mi się moje dzieciństwo, kiedy takie samoloty na co dzień gościły na naszym niebie.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się