Pokrzywnica, Kłoda, Gądek

Bliższe i dalsze okolice dawnej Piły w nawiązaniu do historii.
wojtaq
MODERATOR
Posty: 318
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:30
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Pokrzywnica, Kłoda, Gądek

Post autor: wojtaq »

Hej Forowicze!

Wokół wymienionych w temacie wsi zawiązała się inicjatywa samorządowa, której celem jest pobudzenie świadomości i tożsamości mieszkańców wraz z ukierunkowaniem na historię miejsca, jako przestrzeni dla życia i aktywności zawodowej. Sołtysowie zaprosili mnie do współudziału w zadaniu, które zyskało za ich wysiłkami oprawę materialną i finansową. Przyjąłem zaproszenie, które zaowocowało np. prelekcją w Kłodzie oraz kompletem zdjęć Gądka i okolic wyselekcjonowanymi na okazję spotkania wiejskiego poświęconego historii miejscowości. Jako amator nie mogłem wiele zaprezentować, ale przy życzliwej aprobacie uczestników spotkania w Kłodzie wyszło wcale nie najgorzej. Ale do rzeczy...

Entuzjazm pań Sołtysek (tak, tak - feminizacja ma się tutaj całkiem dobrze) przełożył się na moje deklaracje i propozycje dalszych działań. W tych ramach przewiduję wystawę aktualnych zdjęć wykonanych w dużych formatach oraz kolejne spotkania wychodzące naprzeciw historii oraz tożsamości. Niestety, wybór materiałów źródłowych dla tych miejscowości nie jest zbyt obfity, a dla Gądka nawet tragicznie skąpy. Brakuje opisów, kronik rodzinnych, wspomnień i, co najważniejsze ikonografii. Stąd zwracam się z apelem do wszystkich o pomoc w pozyskaniu kopii, skanów i wszelkiej dokumentacji związanych z Pokrzywnicą, Kłodą i Gądkiem. Jeśli macie cokolwiek, to proszę podzielcie się za moim pośrednictwem z mieszkańcami. Wiem, że to trudne zadanie ale obiecałem... Pomóżcie!
Mój kontakt na PW oraz e-mail jest jawny, a tu proszę telefon 5zero2sześć1sześć9dziewięć0.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się