Ulica Walki Młodych

Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Ulica Walki Młodych

Post autor: Filip »

Założyłem nowy temat, bo nie wiedziałem gdzie to przypiąć :wink:

Chciałem sie zwrócić, z prośbą, o udostępnienie na forum, lub danie mi znać na PW /podam wtedy maila/ zdjęć z tej ulicy. Chodzi mi głównie o zdjęcia przedwojene.

A przy okazji kilka wiadomości, żeby nie było za sucho:
- przed wojną ulica ta nosiła nazwę Konigsblickerstrasse, bo prowadzi /jako jedyna do tej pory (!)/ do Kaliny
- zachowało się na niej sporo budynków sprzed wojny
- ciekawym budynkem, moim zdaniem, jest taki, który stoi na "zakręcie" ulicy i wygląda jak by był w kształcie litery Y
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Pierwotnie ulica była częścią Brauerstr. wraz z obecną ul. Browarną. W latach 30. wspólną nazwę Koenigsblicker Str. otrzymał odcinek Brauerstr. będący obecną ul. Walki Młodych oraz dawna Feldstr. (ul. Witosa). Jeszcze przez wiele lat po wojnie ul. Witosa była częścią Walki Młodych.
W rejonie ul. Walki Młodych jest sporo przedwojennych zakładów przemysłowych: ZPZ, niedaleko d. ZPZ nr 2, dawne gorzelnia, fabryka wyrobów cementowych, elektrownia...
Mam tylko jedno przedwojenne zdjęcie z tej ulicy, które już umieszczałem tu:
viewtopic.php?p=763#763
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

Jeżeli ktoś miałby coś innego niż to zdjęcie które jest na froum, jestem wdzięczny.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się