Pilskie kolejowe klimaty

Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

ST44 z Rail Polska widziałem też w niedzielę i przypuszczam, że był to ten sam lok. W Pile natomiast jeszcze niczego z tej firmy nie zauważyłem ;)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Ja również. Generalnie mało mi znana spółka.

P.S. Coś ten karpil ma zawsze dla mnie złe wieści. ;)
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Nie mam złych wieści, ale prawdziwe :lol: sam chętnie widziałbym jakiegoś prywaciarza, ale wiem, że wiele firm ma po prostu umowy długoterminowe z Cargo, z których, mimo niekorzystnych cen, wycofać się nie mogą. Co do działalności przewoźnika pasażerskiego, to też miałbym spore zastrzeżenia (chociażby rozkładowe). Pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś będzie lepiej... 8)
jarek
PRZYJACIEL
Posty: 131
Rejestracja: 21 sie 2005, 21:10
Lokalizacja: Piła

Post autor: jarek »

ziolek pisze:Dziś w Obornikach Wlkp. widziałem ST 44 Rail Polska. Być może, że takowy zagościł wcześniej również w Pile.
On już stoi w Obornikach dłużej, widziałem go w piątek jak wracałem do Piły, w niedziele w drodze powrotnej również stał.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Dziś przy ulicy Krzywej widziałem ET 44 CTL-u wraz z platformami (prawdopodobnie z cementem).
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Ziolek ET 44? Jak to wygląda?
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Ten temat tu: http://www.forum.martel.pl/viewtopic.php?t=6086 (chociaż dyskutanci nie doszli, co to jest, chociaż jest;) )

Coś mi świta w głowie, że to jakaś przeróbka ST44, chyba w jakimś ZNTK na południu Polski przerobili tą lokomtywe (coś mi się kojarzy o jakimś montowaniu amerykańskiego silnika i takie tam, a szanowny ziolek ma zdjęcia?)

A tu link do zdjęcia > http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/det ... ssionid=52 i wszystko jasne 8)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

A kolega mówił: "Zrób jej zdjęcie" na co odparłem "Nie. Zanim wyciągnę aparat, wykadruje... Chcę się jej spokojnie przyglądnąć". Żebym wiedział jakie zaniechania czynie. ;)
W internetowych czeluściach znalazłem fotkę zrobioną w 2000 roku w Dobiegniewie: http://www.kolej.pl/galeria/ciekawostki/et44_282.jpg
Na Twoim zdjęciu Karpil jest CTL Rail. Ta, którą ja widziałem była CTL Logistics.
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Na Twoim zdjęciu Karpil jest CTL Rail. Ta, którą ja widziałem była CTL Logistics.

http://www.ctl.pl/main/kolej.php a to w ramach usprawiedliwienia - w końcu i tak jedna firma ;) a'propos, czy ta którą widziałeś była już w nowym malowaniu? Bo jeśli tak, to rzeczywiście rodzynek w Pile;)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

W nowym malowaniu? Co przez to rozumiesz?
Ta którą widziałem była niebiesko-żółta.
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Czyli była w starym malowaniu ;) bo od pewnego czasu CTL przeszło na barwy srebrno-czarne(?)

Tak, czy inaczej - niezła gratka dla MK 8)
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Kolejna informacja z cyklu: "co nowego w Pile" - niedługo (prawdopodobnie od 1.06) pożegnamy SA108, ktory obsługuje kursy na odcinku Krzyż - Chojnice i 1 parę do Wałcza, zostanie on oddelegowany do Poznania (powody są dziwne, ale znam je z drugiej ręki, więc nie będę przytaczał). W zamian planuje się "sprowadzenie" SA132.
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i województwo wielkopolskie otrzyma kolejny szynobus, to od 1.07 (data akurat jest mało pewna) linię Piła- Wałcz będzie obsługiwał tylko synobus (więc SU42+Bh zniknie).

Na razie chyba tyle - jak ktoś wie coś więcej proszę o poprawienie lub skorygowanie informacji.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Wczoraj na tym pociągu SM42-993...
Jak nie ma być stonki/polsata na tej linii już niedługo, to trzeba wykorzystać wszystkie możliwe motywy i się przejechać ;)
Ostatnio wracając z Wolsztyna do Poznania jechałem SA132 - może być, gdyby nie awaria (jak zwykle)...
BTW: Ktoś wie, czy towary jeżdżą często w kierunku Wałcza? Linia poniekąd lekko straci klimat...
Co do polować najprawdopodobniej w sobotę rozpoczynam :)

Pozdrawiam
Julek
Posty: 28
Rejestracja: 03 cze 2006, 11:34
Lokalizacja: Piła

Post autor: Julek »

Zazwyczaj w naszym regionie poruszały się dwa SA108 były to numery 002 i 004, lecz ostatnio w Krzyżu zauważyłem również SA108-008, być może nastąpi u nas po prostu wymiana taboru na większy (SA132), mniej awaryjny?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

O lie się nie mylę, to towary do Wałcza jeżdżą od poniedziałku do piątku, jeśli zaś chodzi o godziny to są one wyjątkowo rozbieżne (wiem to z praktyki wakacyjnej, kiedy chciałem przyczaic się na SM42 koło Piły Północ i się nie doczekałem ;) )
Co do klimatu... jechałem w ostatnią sobotę do Wałcza szynobusem a wracałem polsatem - z całym szacunkiem dla miłośników składów jedno wagonowych - wolę szynobus (ciszej, wygodniej, mniej smrodu i do tego ekonomicznie).
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Zdawka z Wałcza jedzie w tygodniu, ale nie każdego dnia. Najczęściej z Wałcza około 13:00 z toleranją +/- 1 godzina. Tak przynajmniej zauważyłem i raz udało mi sie to nagrać :)
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Zdaje mi się jednak, że zdawki do Wałcza jeżdżą częściej - z tym codziennym to może przesadziłem, ale na pewno częściej niż raz w tygodniu. Co do ich ilości, to też zdaje mi się, iż jest kilka zdawek (conajmniej dwie, bo tyle udało mi się w ciągu jednego dnia kila razy zobaczyc :) ale cóż - trzaba by było zapytac jakiegoś maszynistę, bo oni mają rozkłady tych zdawek ! )
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 79
Rejestracja: 11 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Poznań/ Piła

Post autor: d-t-x »

W zeszłym roku widziałem parę razy towar z i do Wałcza około 7-mej rano.
Waldek
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2007, 14:51
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: Waldek »

Mogł to być transport który miał metę w Szydłowie. Do tamtejszej firmy EKOLOG takowe przyjeżdżały i na stacji był załadunek i wyładunek towaru. Ze stacji lub na stację transport odbywał się samochodami firmy. Informacja w 100% pewna bo jeszcze niedawno w EKOLOG-u pracował mój szwagier i jak trafiło na jego zmianę to brał udział w przeładunku towaru. Chyba że mówimy o dwóch różnych składach towarowych.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 79
Rejestracja: 11 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Poznań/ Piła

Post autor: d-t-x »

Możliwe, bo widziałem go na wiadukcie w Szydłowie.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Tu mam zdawkę złapaną 22 maja około 12:00 w okolicach przejazdów na Wyspiańskiego. Fotki z zaskoczenia, ale... ;)
I ten smrodek double 42 :)

Obrazek Obrazek

A oto jeszcze kilka fotek z tego dnia:
Lubuski szynobusik - od kiedy on kursuje?

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Lubuski szynobus kursuje od dawna (tzn. od nowego rozkładu), ale przez pewien czas ze względu na awarię kursowała SU46+2Bh ;)

A'propos, prawdopodobnie od 16.06 pojawi się na pilskich (i wałeckich) torach SA132 :!:
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Czasem zamiast SA108 jeździ SA105, także w barwach lubuskiego.
GAZELA
Posty: 37
Rejestracja: 31 sty 2007, 17:08
Lokalizacja: Piła

Post autor: GAZELA »

"PIRAT" wyruszył z Piły

Obrazek
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Swoje zdjęcia "Pirata" wstawię jutro, bo dojdą jeszcze zdjęcia z dzisiejszego wieczoru, kiedy będzie wracał do Poznania. Rano na stacji było niewielu MK z Piły, ale to pewnie wina wczesnej pory i kiepskiej pogody ;)
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się