Pilskie kolejowe klimaty

Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Trochę mojej tfurczości z "Pirata":
http://sa108.fotosik.pl/albumy/202300.html
Autorem zdjęć z górki na Zatorskiej jest Ikarus.
Takie małe spostrzeżenie - wrócił zegar na budynku dworca. To nic, że nadal nie działa ;)
jarek
PRZYJACIEL
Posty: 131
Rejestracja: 21 sie 2005, 21:10
Lokalizacja: Piła

Post autor: jarek »

karpil pisze:Poza tym czasami można natrafić na czeskie lokomotywy jeżdżące w malowaniu PTGiK Rybnik.
Chodzi może o taką. Ta była czeska lub słowacka, nie pamiętam dokładnie, jakieś 2-mce temu na nią trafiłem. Jakość niestety kiepska bo zdjęcie z komórki.

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Rzeczywiście, widziałem chyba podobną (piszę "chyba", bo się na czeskich lokach nie znam). Jednak tamta różniła się przede wszystkim tym, że była w firmowym malowaniu PTGiK (zielono-żołto-czerwonym ;) )
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Ja niestety z przyczyn technicznych (awaria blachosmroda) byłem zmuszony pojechać w sobotę do Poznania pociągiem. Mam za to krótki filmik z przejazdu Pirata przez Chodzież. Niestety kręcony z okna kibelka :)

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 7587&hl=pl

Przy tej okazji odbyłem podróż Pociągiem Papieskim na trasie Poznań-Gniezno-Poznań, który w tym dniu kursował na tej trasie w związku ze spotkaniami na polach lednickich.
Kilka fotek "kremówkazugu" jest tu:

http://piterekpila.fotosik.pl/albumy/203710.html

A to fotka na zachętę ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

A o której godzinie Szanowny Pan jechał Pociągiem Papieskim? Pytam, bo także nim jechałem (co prawda kursem "najwcześniejszym", czyli o 10 z Poznania). Podsumowując moje wrażenia - standard naprawdę o niebo wyższy niż w normalnych pociągach PR (ale to z wiadomych względów), jazda przyjemna, słyszałem od maszynisty, że i prowadzenie bezproblemowe, przyspieszenie w porządku. W sumie super, ale... pociąg był nieumyty (a to naprawdę nieprzyjemny widok - nie wiem, czy na późniejszy kurs został chociaż trochę odszykowany), poza tym nabita szybka na jednym z reflektorów (powtarzając za maszynistą: "i tak już od lutego jeździ").
Wnioski końcowe ;) nie ma tak dobrze, by nie mogło być lepiej 8)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Ja też o 10:00 z Poznania. Jechałem z żoną. Siedzieliśmy w wagonie rb, czyli patrząc od czoła to w ostatnim :)
Tu jest widok z mojego miejsca:

Obrazek

Wsiadałem na styk, bo kibel z Piły przyjechał z opóźnieniem. Miałem kamerę i jechałem do Gniezna a potem od razu spowrotem.
W drodze powrotnej porozmawiałem z przedstawicielem Newagu, producenta pociągu o różnych jego szczegółach. Informacje bardzo mnie zaskoczyły, niestety na minus :( Ale może o tym kiedy indziej...
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Ale zdjęcie było już chyba robione podczas podróży powrotnej, gdyż ja siedziałem również pod "końcówkę" na miejscu nr 23, ale zostałem w Gnieźnie, by trochę pozwiedzac zabytki (nie tylko kolejowe).
A kibelek z Piły rzeczywiście na kilka minut przed odjazdem wpadł w perony (zresztą i tak ruszyliśmy z opóźnieniem).

Ciekawe, że zaskoczenie na minus... czy dotyczyło to parametrów technicznych, czy ogólnej sytuacji Pociągu Papieskiego? (która, jak wiadomo, poza sezonem nie jest najlepsza).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

karpil pisze:Ale zdjęcie było już chyba robione podczas podróży powrotnej, gdyż ja siedziałem również pod "końcówkę" na miejscu nr 23
Zdjęcie zrobione było podczas jazdy do Gniezna. Musieliśmy siedzieć blisko siebie. :)
karpil pisze:Ciekawe, że zaskoczenie na minus... czy dotyczyło to parametrów technicznych, czy ogólnej sytuacji Pociągu Papieskiego? (która, jak wiadomo, poza sezonem nie jest najlepsza).
Jest to tylko zmodyfikowana wersja 14WE jakie kursują w SKM Warszawa. Prędkość max to 110 km/h. Silniki trakcyjne i wózki z EN57. Tylko nieco zmodernizowane zawieszenie. Ukrotnione sterowanie max 2 jednostek. Sprzęg identyczny jak w EN57 ale zamontowany na innej wysokości i nie da się połaczyć z "kibelkiem". Zero kompatybilności z innymi producentami np. PESA.

Oczywiście są też plusy. Klimatyzacja oddzielna dla kabin i przedziału pasażerskiego. Nowoczesny system sterowania. Efektowny design. Generalnie robi wrażenie, ale widza z zewnątrz. Dla fanów są szczegóły a te mnie nieco rozczarowały :(
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Rzeczywiście, coś mi zaczęło świtać - to Pan siedział przede mną, miał Pan chyba kamerę (o ile mnie pamięć nie myli) i kupował Pan bilet w czasie jazdy ;)

Co do spraw technicznych - myślałem, że konstrukcja 14WE trochę bardziej odbiega od EN57, a co do niekompatybilności z pesopociągami to akurat nie pierwszy przypadek (patrz ciekawe historie zmodernizowanych EN w PESIE i NEWAGU, które nie miały kompatybilnych sprzęgów i stąd np. zachodniopomorskie musiało wymieniać się kibelkami z innymi województwami).
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

karpil pisze:Rzeczywiście, coś mi zaczęło świtać - to Pan siedział przede mną, miał Pan chyba kamerę (o ile mnie pamięć nie myli) i kupował Pan bilet w czasie jazdy ;)
Dokładnie. :) E tam zaraz Pan ;)

PS. To się nie załapałeś na ta fotkę :)

Obrazek
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Na fotce jestem, chociaż trochę ukryty, siedzę w pierwszym rzędzie po prawej - to ten, który uporczywie wpatruje się w okno ;) (a po drugiej stronie mam ochronę Pociągu Papieskiego).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Oto wyniki fotograficzne długiego weekendu czerwcowego:
Nasyp na pilskiej obwodnicy i przypadkiem złapany skład CTL'u. Swoją drogą to całkiem fajny motyw fotograficzny jak dla mnie ;)
Obrazek Obrazek

oraz planowo łapane Gwarek i Krakowianka:
Obrazek Obrazek

Kolejny ciekawy motyw (że ja na to nie wpadłem wcześniej):
Obrazek Obrazek

Kilka sztuk :lol: SA108-008 w okolicach Dolaszewa:
Obrazek Obrazek Obrazek

Zainspirowany fotkami znalezionymi na WRP pojechałem też do Skrzatusza i oto efekt:
Obrazek Obrazek

W drodze powrotnej udało mi się strzelić coś takiego:
Obrazek

I jeszcze motywik panoramiczny :) :
Obrazek
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

jarek pisze:
karpil pisze:Poza tym czasami można natrafić na czeskie lokomotywy jeżdżące w malowaniu PTGiK Rybnik.
Chodzi może o taką. Ta była czeska lub słowacka, nie pamiętam dokładnie, jakieś 2-mce temu na nią trafiłem. Jakość niestety kiepska bo zdjęcie z komórki.

Obrazek Obrazek
Dzisiaj takowa skoda stała samotnie nieopodal mostu.
Ponadto w Chodzieży widziałem wagony POlmiedzi. Zatem duże prawdopodobieństwo, że i do Piły zawitały.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

No i stało się. Dziś widziałem SA132 z porannym pociągiem z Chojnic. Nie dojrzałem numeru.
Nie mniej jednak oznacza to koniec tradycyjnych składów na Ostbahnie. Zostaną tylko te nieliczne pośpiechy. Dobrze, że są zdjęcia.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Wczoraj na wieczornym pociągu z Krzyża do Chojnic jechał SA132-001:

Obrazek

Poza tym jest u nas jeszcze jeden SA132, który wtedy jechał w przeciwną stronę.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

182 121-4 z CTL w sobotę:

Obrazek

I ST44-R008 prawie w tym samym miejscu 2 dni później:

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
No11
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2007, 16:27
Lokalizacja: Złotów, Piła
Kontakt:

Post autor: No11 »

Nie wiadomo Wam może coś na temat składów CTL'u na Ostbahnie, a dokładnie odcinku Piła Gł-Złotów-Chojnice?

Ostatnio widziałem właśnie skład CTL'u manewrujący na dworcu w Złotowie, po czym następnie pojechał do Chojnic.

Czy to tylko obiegi spowodowane objazdami w Szcecinku/Człuchowie/Chojnicach? Czy tak raczej na stałe ;]??
GAZELA
Posty: 37
Rejestracja: 31 sty 2007, 17:08
Lokalizacja: Piła

Post autor: GAZELA »

Obrazek

Wyłapałem taką oto lokomotywę ORLEN-owską to ostatnia lokomotywa w składzie cystern PETROLOT-u. Dwóch pierwszych nie zdążyłem ująć...
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Moje obserwacje prywaciarzy w ciągu trwających wakacji:
(wrzucam "suche" linki bez miniaturek, żeby pop-upy z imageshacka nie wyskakiwały

182 037-2
24.06.07
http://img262.imageshack.us/img262/9640/65094540bl0.jpg
http://img505.imageshack.us/img505/194/86213205ld3.jpg
Fajne to nowe malowanko CTL :)

182 121-4
7.07.07
http://img404.imageshack.us/img404/1218 ... 182wg6.jpg

ST44-008R
9.07.07
http://img408.imageshack.us/img408/1518 ... 555yl9.jpg
Piękna maszyna...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 79
Rejestracja: 11 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Poznań/ Piła

Post autor: d-t-x »

Podoba mi sie malowanie CTL Logistics. Ich lokomotywy wyglądają jakoś tak bardziej "europejsko" :)
GAZELA
Posty: 37
Rejestracja: 31 sty 2007, 17:08
Lokalizacja: Piła

Post autor: GAZELA »

To też lokomotywa ORLEN KOL TRANS jakby st 44 po liftingu
Obrazek

Inne ujęcie tyle że mało wyraźne (oznaczenie prawdop. ME 2-2984)
Obrazek
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

To właśnie jest ST44, oznaczenie fabryczne M62 ;) Za to lokomotywa ze zdjęcia które wstawiłeś wczoraj to czeska T448P, popularny "koziołek". Jak często jeżdżą te składy Orlenu?
GAZELA
Posty: 37
Rejestracja: 31 sty 2007, 17:08
Lokalizacja: Piła

Post autor: GAZELA »

Witam. Z tym typem lokomotywy ME 2-M 62 to po pierwsze krótka pamięć :oops: (widziałem ją na żywo) a dwa to niewyraźne zdjęcie :cry: Co do częstości kursowania widziałem skład 3 razy z czego dwa udało się uchwycić, pierwszy z "koziołkiem" na końcu składu przejeżdżał 1.07ok 8:50 a wracał 2.07 ok.20:30. Skład z M 62 najpierw manewrował i wyjechał z Piły 10.07 ok. 21.40. Pierwszy skład ciągnęły 2 lokomotywy (nie zdążyłem) z przodu i "koziołek" z tyłu, drugi skład M 62 z przodu a T448P z tyłu... a czy kursują regularnie - trudno powiedzieć te 2 transporty były w odstępie ok. 9 dni... pozdr.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Dzięki za odpowiedź ;)
Wczoraj na dworcu była austriacka drezyna pomiarowa EM120-01... Może dzisiaj też jest. Przy okazji - numery SA132, które można spotkać w Pile to 001, 003 i 004.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Przed ponad godziną jeszcze stała.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się