Pilskie kolejowe klimaty

Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Dwie ciekawostki z przedwczorajszej wyprawy z Luke I i Ziolkiem:

Obrazek
ST44-615

Obrazek Obrazek
ET42-039
Waldek
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2007, 14:51
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: Waldek »

W środę po południu jakaś firma ze Szczecina robiła odwierty i jakieś pomiary przy wiadukcie i na nasypie kolejowym w Szydłowie. Pobierali próbki gruntu do jakiś badań. Czyżby szykował się większy remont wiaduktu...?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Dzisiaj przez Piłę jechały dwa pociągi specjalne na Przystanek Woodstock.

Obrazek
Słupsk-Kostrzyn o 12:08

Obrazek
Włocławek-Kostrzyn o 15:00
Miał być jeszcze jeden pociąg (Gdynia-Kostrzyn o 13:29), ale z nieznanych mi przyczyn nie pojechał.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Miło mi oznajmić, że JT42CWR z Kolei Bałtyckiej pojawia się w Pile co piątek około 19:30 ;)
Poza tym przez Piłę przejeżdża Pol-Miedź Trans, ale jeszcze nie wiem w jakich dniach.
jarek
PRZYJACIEL
Posty: 131
Rejestracja: 21 sie 2005, 21:10
Lokalizacja: Piła

Post autor: jarek »

SA108 pisze:Poza tym przez Piłę przejeżdża Pol-Miedź Trans, ale jeszcze nie wiem w jakich dniach.
Ostatnio widziałem Pol-Miedź Trans w piątek w Obornikach przed tak gdzieś przed godzina 18.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

M62 i skład eaos-ów Pol-Miedź Trans-u widziany w Pile 30 sierpnia około 8:00 - najprawdopodobniej przepuszczał "Delfina".
Stał pod semaforem wyjazdowym w kierunku Szczecinka między peronem trzecim, a czwartym.
Tego samego dnia M62 + cysterny Rail Polska widziany w Obornikach Wielkopolskich (około godziny 15:10)
Numerów nie zapamietałem :(
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szkodnik
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2006, 10:48
Lokalizacja: Piła - Staszyce

Post autor: szkodnik »

Dziś około 16 miało miejsce wykolejenie wagonu Uacs w rejonie dworca towarowego. Wykolejenie nastąpiło na pierwszej zwrotnicy za semaforem wjazdowym od strony Trzcianki, wypadł z torów jeden wózek wagonu. Na chwilę obecną trwają jeszcze prace na miejscu zdarzenia.
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Dziś ok. godziny 14:30 między peronem trzecim, a czwartym stała biało-czerwona 232 443-? z PCC (?)
Za nią platformy PCC.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szkodnik
Posty: 43
Rejestracja: 10 maja 2006, 10:48
Lokalizacja: Piła - Staszyce

Post autor: szkodnik »

Luke I pisze:Dziś ok. godziny 14:30 między peronem trzecim, a czwartym stała biało-czerwona 232 443-? z PCC (?)
Za nią platformy PCC.
Dziś widziałem ją też ok. godz. 22, również między peronem 3 i 4 z platformami (chyba 2 lub 3 miała na haku). Jej numer to 232 443-2.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Fociłem ją wczoraj około 17:

Obrazek Obrazek
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Hehe. :D A właśnie chciałem wstawić fotki zrobione na wczoraj około 15:30 z pytaniem czy ktoś tą lokomotywę widział. Gdy ja ją obserwowałem panowie maszyniści siedzący w niej wyglądali na znudzonych. Jeden z nich chyba dla zabicia czasu pokusił się o mycie szyb. W tym samym czasie usłyszałem komunikat, że dwa pociągi mające odjechać do Krzyża (14:24,15:27) odjadą z chwilą sunięcia awarii jaka miała miejsce na szlaku.
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 79
Rejestracja: 11 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Poznań/ Piła

Post autor: d-t-x »

Laickie pytanie: czy ta lokomotywa to przebudowany Gagarin?
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Dokładniej są to lokomotywy, które były budowane na bazie Gagarina w Związku Radzieckim na potrzeby NRD. Mam taką samą w kolejce PIKO :D
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 79
Rejestracja: 11 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Poznań/ Piła

Post autor: d-t-x »

Dzięki za odpowiedź. Swoją drogą, muszę przynieść swoja kolejkę PIKO i zobaczyć, czy jeszcze jeździ :D
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Dziś około 20:30 widziane w Pile Tem2, 3E/ET21 z CTL-u. Numerów nie odczytałem.
Duży ruch prywaciarzy ostatnio :D

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Na dworzu coraz zimniej i ciemniej. Pozwolę sobie zatem powrócić do lata, zwłaszcza, że już dawno nie wrzucałem fotek z braku czasu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
GAZELA
Posty: 37
Rejestracja: 31 sty 2007, 17:08
Lokalizacja: Piła

Post autor: GAZELA »

Obrazek Obrazek

Dzisiaj rano wypadł(y) z szyn na rozjeździe wagon(y) z węglem na wysokości nastawni za wiaduktem jak robiłem foto dwa stały na bocznicy a ten jeden już stał na torach. Swoją drogą zważywszy na stan torowisk w tym rejonie i dalej w stronę Wałcza i innych kierunków można powiedzieć że praktycznie nic się nie dzieje... do czasu.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 101
Rejestracja: 21 cze 2007, 19:42
Lokalizacja: Piła

Post autor: Marcin »

Mam pytanie odnośnie tego czerwonego pojazdu. Skąd on jest? Czy do Piły przyjechał po torach? Rejestrację miał szczecińską.
Podobne zdjęcie z tego zdarzenia (z padającym gradem).

Obrazek
GAZELA
Posty: 37
Rejestracja: 31 sty 2007, 17:08
Lokalizacja: Piła

Post autor: GAZELA »

Nie rozmawiałem z pracującymi tam osobami ale myślę że Mercedes-Unimog przyjechał na kołach. Jest to wersja Unimoga drogowo-szynowa. Pojazd normalnie porusza się po drodze a po wjechaniu i ustawieniu na szynach z przodu i z tyłu wysuwane są rolki prowadzące utrzymujące Unimoga na torach. Pojazd porusza się po szynach za pośrednictwem kół drogowych i one są źródłem napędu rolki natomiast służą do utrzymania go na torach.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Nadrabiam zaległości i kilka jesiennych fotek. Na zachętę te:

Obrazek Obrazek Obrazek

A reszta tutaj:
http://Piterekpila.fotosik.pl/albumy/301113.html
Awatar użytkownika
RR
PRZYJACIEL
Posty: 457
Rejestracja: 21 sie 2005, 15:46
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Post autor: RR »

Znacie album "Lokomotywy parowe na zdjęciach Tomasza Roszaka" (nie wiem czy tak rzeczywiście brzmiał polski tytuł, bo mam wersję angielsko- i niemieckojęzyczną) wydaną przez Muzę w 1993? Jest kilka ładnych zdjęć z Piły z lat 80-tych, zarówno okolice dworca, wiaduktu na trasie do Wałcza, jak i naprawy parowozów w halach. Ostatnio pojawiła się w tanich księgarniach (przynajmniej we Wrocławiu), za 16 zł.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Wspomniany przez mnie wyżej album wzbogacił się o nowe fotki, w prawdzie z listopada, ale zawsze... ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wszystkim miłośnikom kolei życzę w 2008 roku samych dobrych wiadomości kolejowych i wielu udanych zdjęć z naszymi ulubionymi maszynami.

Pozdrawiam

Piotr
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Miło Piotrek Ciebie i Twoje fotki widzieć ponownie na forum. :) I ja się podpisuje pod Twoimi życzeniami. :)

Mnie z kolei wzieło na focenie semaforów. Semafor na pierwszej fotce to semafor stojący za stacją Stobno. W tle widać nieczynną nastawnie. Na drugiej i trzeciej fotce to semafor stojący przy torach wałeckich na wysokośći Kośna. Swoją drogą niedawno dowiedziałem się, że semafor stojący przy bocznicy na lotnisko po latach niepotrzebnego świecenia zgasł/został wyłączony.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Tymczasem na naszej stacji po prawie dwóch przerwy znowu można spotkać SU46:

Obrazek
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Rozumiem, że latach? :)

Nie wiem jak dziś, ale jeszcze wczoraj w okolicy okrąglaka można było spotkać odpicowaną, aż lśniącą dwuczłonową towarową lokomotywę elektryczną. :)
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się