Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Aktualności stowarzyszenia miłośników zabytkowej parowozowni.
Emilca
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2006, 13:27
Lokalizacja: Piła/Warszawa

Post autor: Emilca »

ziolek pisze:Jeśli chcesz mogę Ci podać "namiary" na osobę, która mogłaby pomóc wejść do okrąglaka.
Poproszę :)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Więc odbierz wiadomość. ;)
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Czy ktoś posiada może fotografie ukazujące dawny stan parowozowni?
Obrazek

Jest sporo pocztówek ukazujących szopę z wiaduktu, ale niewiele na nich widać. Ale to i tak lepiej niż w przypadku pozostałych pilskich hal parowozowych.
Ja z kolei byłbym zainteresowany tą dokumentacją rysunkową :)

Poza tym widzę, że niektórzy oceniają nasze działania tylko na podstawie forum ;) To, że tutaj się niewiele pisze, nie oznacza jeszcze że nie mamy żadnych pomysłów.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Co do zamieszczonej fotki SA108:
I ją wcześniej widziałem. Trudno ją w ogóle uznać za ukazującą parowozownie. ;) Pozostałe fotki jakie widziałem to jak wspomniał SA108 parowozownia znajduje się na drugim planie (na pierwszym jest dworzec). Widoczne są tylko zarysy dachu.

Co do naszej aktywności na forum.
Już dawno uznaliśmy, że forum służy raczej celom komunikacyjnym, niż merytorycznej dyskusji.Zasadnicza działalność odbywa się w ramach prac organów stowarzyszenia, do których to prac wszelkie osoby zainteresowane wciąż zapraszamy.

Co do naszej działalności w ogólności.
Każdy z nas członków oprócz działalności w stowarzyszeniu pochłonięty jest bądź pracą zawodową, bądź nauką, bądź rodziną, bądź własnym zdrowiem etc. bądź kombinacją wszystkich tych aktywności, a mimo tego muszę wszystkich zapewnić, że są postępy w sprawie ratowania okrąglaka. Jeśli ktoś nie ma obowiązków które wymieniłem, a nadto ma wystarczającą kwotę pieniędzy by samemu zrealizować rewitalizacje parowozowni to mogę mu tylko pozazdrościć.
Zarzuty jakie nam stawia Hola są bardzo wobec nas niesprawiedliwe i dla nas przykre. Zwłaszcza, że mimo mojej prośby i manifestowania przez siebie zainteresowania losem pilskiej parowozowni nie pokusiła się nawet na napisanie maila. Widocznie woli tak powszechne niestety krytykanctwo. Choć twierdzi, że prześledziła forum to nie zauważyła nawet, że nazwa Stowarzyszenie na Rzecz Ratowania Okrąglaka była tylko nazwą roboczą używaną przez krótki czas tylko na potrzeby forum. ;)
Nie twierdzimy, że nie popełniamy błędów. Ba. Niektórych z nich jesteśmy świadomi. Jesteśmy także otwarci na krytykę i jest ona dla nas cenna, z zastrzeżeniem, że jest to krytyka konstruktywna i wyważona.

Korzystając z okazji zapraszam na grudniowe spotkanie. Starym zwyczajem odbędzie się ono w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica przy Al. Powst. Wlkp. 18 w piątek w godzinach 17/18-20:00 (datę spotkania póki co pozostawiam forumowej dyskusji). :)
Emilca
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2006, 13:27
Lokalizacja: Piła/Warszawa

Post autor: Emilca »

SA108 pisze:Ja z kolei byłbym zainteresowany tą dokumentacją rysunkową :)
Nie ma problemu. Tylko proszę podać kiedy (czy już teraz - tzn. będę w Pile na Wszystkich Świętych, czy na grudniowym spotkaniu).

A ja z kolei mimo wszystko byłabym zainteresowana większą ilością starych fotek parowozowni więc jeśli ktoś posiada, to chętnie je na forum obejrzę. :)
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Może być na grudniowym spotkaniu, nie spieszy mi się ;)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Mała prośba!!!

Osoby, które posiadają wszelkie materiały prasowe na temat działalności stowarzyszenia proszone są o ich zachowywanie i kontakt w celu ich udostępnienia. W przyszłości materiały te mogą być urozmaiceniem zawartości przyszłej strony internetowej, a także atutem w ewentualnym ubieganiu się o status organizacji pożytku publicznego. :)
Emilca
Posty: 31
Rejestracja: 10 lis 2006, 13:27
Lokalizacja: Piła/Warszawa

Post autor: Emilca »

Hell'o :wink:
Przejeżdżając pociągiem przez Bydgoszcz zauważyłam okrągłą parowozownię, z daleka wręcz identyczną jak ta pilska. A u konserwatora, w "białej karcie" przeczytałam, że pilski 'okrąglak' jest jedynym tego typu obiektem zachowanym na ziemiach polskich. I stąd moje pytanie: Jak to? Czyżby kluczem do uzyskania odpowiedzi była kwestia konstrukcji tych budowli...? (..że niby pilska to unikatowa bo w całości nitowana...(?)).
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Pisałem już kiedyś o tym, pilski okrąglak jest najstarszym takim obiektem w Polsce, ale nie jedynym.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Oto informacja jaką otrzymałem od Powiatowego Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych:
Szanowni Państwo!

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na cykl bezpłatnych szkoleń i konsultacji do Powiatowego Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych w Pile prowadzone przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA.

Celem szkolenia jest zapoznanie z technikami prezentacji i promocji przedsięwzięć, przygotowania materiałów promocyjnych oraz zwiększenie wiedzy i umiejętności w zakresie pozyskiwania środków finansowych i rzeczowych na realizację działań na rzecz rozwoju działalności społecznych i aktywnych obywateli.

Cykl szkoleń adresujemy do przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, aktywnych obywateli oraz osób zainteresowanych tematyką organizacji społecznych.

Do prowadzenia szkoleń zaprosiliśmy cenionych specjalistów i trenów.

Szkolenia prowadzone będą w formie wykładów, ćwiczeń, warsztatów, co stwarza niepowtarzalną możliwość do otwartej dyskusji, wymiany poglądów i doświadczeń.


Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu, które odbędzie się w następującym terminie:


Termin : 16-18.11.2007 (piątek, sobota, niedziela)

16.11.2007 (piątek), godzina: 16-18
Temat szkolenia: Kształtowanie wizerunku organizacji pozarządowej. Public Relations dla NGO.
17.11.2007 (sobota), godzina: 9-18
Temat szkolenia: Zarządzanie projektem i pozyskiwanie funduszy dla NGO.
18.11.2007 (niedziela), godzina : 9-16
Temat szkolenia: Zarządzanie zespołem w NGO.


Zgłoszenia na szkolenia przyjmuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15 lub pod numerem telefonu 067 214 66 59, oraz drogą elektroniczną: pcwop@wp.pl
Osobiście będę uczestniczył w tym szkoleniu. Myślę, że miło będzie się przy tej okazji spotkać z członkami naszego stowarzyszenia jak i osobami nie związanymi z naszą działalnością.Zatem zapraszam! :)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

I informacja, na którą chyba niektórzy z niecierpliwością czekają. :)

Najbliższe spotkanie odbędzie się dnia 7 grudnia 2007 roku o godzinie 18:00 w miejscu nam już dobrze znanym, czyli w sali 119 Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica przy Al.Powstańców Wlkp. 18!!! :)

Wszystkich członków jak i osoby zainteresowane naszą działalnością serdecznie zapraszam.
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

Jakie są cele spotkania ?
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Przez ostatnie kilka miesięcy my jako zarząd uzyskaliśmy sporo informacji.Chcielibyśmy przedstawić je pozostałym członkom i omówić dalsze działania.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Witam ponownie.

Już za tydzień najbliższe spotkanie Okrąglaka, zatem pozwolę się przypomnieć.

Celem najbliższego spotkania będzie przedstawienie informacji jakie udało nam sie zdobyć przez okres ostatnich kilku miesięcy.Będzie też czas na ich omówienie i przedstawienie swoich propozycji przez każdego z zainteresowanych.

Przy okazji mała prośba.W związku z ponoszeniem pewnych wydatków przez stowarzyszenie prosiłbym o uregulowanie należności finansowych. Mam świadomość, że to rzecz mało przyjemna, jednak chcąc zrealizować nasze zamierzenia musimy ponosić też koszty, a o nich będzie też mowa na spotkaniu.

Zatem dla przypomnienia:
Najbliższe spotkanie w piątek 7 grudnia o godzinie 18 w sali 119 Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica przy Al. Powst. Wlkp. 18.

Pozdrawiam i do zobaczenia.

Piotr Ziółkowski
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

^^ Piątek, 7 grudnia - pozwolę sobie poprawić.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Fakt. Dzięki za poprawkę.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Witam.

Ku mojemu zaskoczeniu niedawno dowiedziałem się, że naszej inicjatywie również w internetowych czeluściach poświęcono nieco uwagi. Oto link do tego miejsca: http://www.eraparowozow.pl/index.php?op ... &Itemid=51
Przy okazji dziękujemy Fundacji Era Parowozów za zainteresowanie naszym problemem. :)

Zarazem w moim imieniu dziękuje za przybycie na wczorajsze spotkanie. Z uwag i rad napewno zrobimy pożytek.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Ciekawa sprawa. Nawet użyli jednej z fotek okrąglaka mojego autorstwa ;)
Ja za to na wikipedii znalazłem coś takiego:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lokomotywownia
Ostatnie zdanie. Jeszcze całkiem niedawno w ostatnim wyrazie zamiast odnośnika do opisu miasta Piły był tam odnośnik do artykułu w sprawie okrąglaka i naszego stowarzyszenia bodajże w "Kurierze PKP".

Pozdrawiam !
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Tym razem małe zadanie domowe. ;)

Prosiłbym wszystkich którzy dysponują wolnym czasem o przeanalizowanie priorytetu 3 :Ochrona kulturowego dziedzictwa europejskiego" o którym można poczytać pod tym linkiem: http://www.mk.gov.pl/eog/prior3/index.php (poszczególne rodziały rozwinięte są w ramce po lewej).

Pozdrawiam.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

I jeszcze dwa linki: I , II
A jeśli ktoś chciałby dogłębnie poznać te kwestie to może to uczynić ściągając dokument z tego adresu http://www.zporr.gov.pl/NR/rdonlyres/96 ... 092007.pdf i analizując strony 160-169.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Witam.

Okazuje się, że internet to medium niedoskonałe i we wcześniejszym moim poście doszło do pomyłki.Przyznaję, że liczyłem się z nią więc w celu ustalenia prawdy udałem się dziś osobiście do Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Otóż zamieszczone przeze mnie 3 linki odnoszą się do środków które już zostały rozdysponowane.Obecnie trwa jedynie rozliczanie tych środków. Interesujące bedą dla nas jedynie środki, które dopiero będą rozdysponowane. Póki co opracowano jedynie projekt zasad ich rozdysponowywania.

Co jednak ważne zarówno w starych zasadach jak i w nowym projekcie jest mowa Lokalnym Programie Rewitalizacji.Jest to akt uchwalany przez właściwą radę miejską. Jego opracowywanie jest warunkiem koniecznym do uzyskania środków w ramach priorytetu IV WPRR "Rewitalizacja obszarów problemowych". Krótko mówiąc pozostaje nam przekonać nasze władze miasta - czy to radę czy prezydenta - do potrzeby ratowania okrąglaka. W związku z tym wszelkie sugestie w tej materii pod stosownym adresem mailowym mile widziane. :)

Pozdrawiam.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Witam.

Informuje, że z przyczyn organizacyjnych doszło do zmiany adresu naszego stowarzyszenia. Nowy adres to Al. Jana Pawła II 5/4 64-920 Piła.
Miejscem naszych spotkań będzie jak dotychczas Zespół Szkół im.Stanisława Staszica, jednak wszelką korespondencje prosiłbym kierować pod nowy adres.


Korzystając z okazji chcę także podziękować wszystkim za dotychczaswoą pomoc i współpracę i życzyć wszystkim wszelkiej pomyślności w nowym 2008 roku!!!

No i do zobaczenia !!! :)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Witam.

Miło mi poinformować o uruchomieniu naszej internetowej witryny. Jest ona dostępna pod myśle latwym do zapamiętania adresem www.parowozownia.pilska.prv.pl Zapraszam do odwiedzin i czekam na wszelkie uwagi, propozycje udoskonaleń i materiały. :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Ja jeszcze dodam, że bylibyśmy wdzięczni za wszelkie artykuły z prasy dotyczące zarówno naszego stowarzyszenia, jak i samego okrąglaka :)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Witam ponownie.

Celem większego wykorzystania możliwości internetu na naszej witrynie uruchomiliśmy subskrypcje. Zapisując się na nią będą Państwo otrzymywać komunikaty o sprawach bieżących stowarzyszenia oraz o istotniejszych zmianach na witrynie.

Zapraszam zatem do zapisu. Dla przypomnienia nasz internetowy adres to www.parowozownia.pilska.prv.pl

Pozdrawiam. :)
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się