[15.02.2009] Inscenizacja w Wałczu

Bjarniak
Posty: 128
Rejestracja: 25 sty 2009, 11:23
Lokalizacja: Deutsch Krone

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: Bjarniak »

okiennica pisze: (...) i tylko stoiska z grochówka i ciepłą herbatą brakowało, zwłaszcza, że ludzie trochę zmarzli czekając na rozpoczęcie inscenizacji, które przesunęło się o jakieś 40 minut :) (...)
Z tym akurat bardzo skopali - ale to wina tylko i wyłącznie miasta. Nie wykorzystało takiej okazji do promocji miasta i uzyskania jakichś dochodów (chociaż część kosztów by się zwróciła). Można było wokół tego zbudować jakiś miły jarmark - większe świętowanie itp. Ludzie przyjechali z daleka i mogli dudki zostawić :]

Byłem w Pile i w Wałczu - i przykro mi Piło, ale porównania nie ma :/

Maras walczyłeś po niewłaściwej stronie? :D
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: marasxt »

Mi tam przykro z tego powodu nie jest, jak się ma fajny teren do dyspozycji i prawie siedmiokrotnie większy budżet to co tu porównywać. Może Miasto wyciągnie z tego wnioski i szarpnie się następnym razem na coś grubszego.
Bjarniak
Posty: 128
Rejestracja: 25 sty 2009, 11:23
Lokalizacja: Deutsch Krone

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: Bjarniak »

Dodam jeszcze taką ciekawostkę;) Eh - czepiam się...

Obrazek

Na zoomie lepiej widać;) To chyba kryptoreklama Canona z serii PowerShot, ale mogę się mylić :D
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: EREN »

Jeszcze kilka fotek z reko…
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I ta nasza wspaniała Ochrona STEKOP… która tak wspaniale wchodziła nam przed obiektywy… za co serdecznie dziękujemy…
Obrazek

Pozdro
Awatar użytkownika
Mały
Posty: 47
Rejestracja: 04 lut 2006, 17:32
Lokalizacja: PIŁA

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: Mały »

Do Okiennicy.
W Pile rekonstruktorzy i pojazdy były jeszcze dla widzów dostępne przez co najmniej 1,5 godziny jak nie dłużej. Jeżeli ktoś w Wałczu dał ci postrzelać z broni ze ślepaków, to zanim to zrobił powinien się zastanowić bo zachował się nieodpowiedzialnie i niefachowo, po prostu jak amator i dziecko, broń to nie jest zabawka a rekonstruktorzy nie dostają jej dla własnej uciechy i przyjemności, tylko dla potrzeb podniesienia realizmu pola walki.
Awatar użytkownika
Mały
Posty: 47
Rejestracja: 04 lut 2006, 17:32
Lokalizacja: PIŁA

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: Mały »

Bjarniak pisze:Byłem w Pile i w Wałczu - i przykro mi Piło, ale porównania nie ma :/
Panowie napisze to tylko raz. Wszyscy nam gratulują, że za taką bardzo małą kasę udało nam się w Pile zrobić taką imprezę, naprawdę nasze fundusze w Pile w porównaniu do Wałcza to były jak maluch do mercedesa. Ale już mamy obiecane, że na następną imprezę otrzymamy konkretne fundusze.
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: mathias »

To po 1 a po drugie inscenizacja w mieście była robiona po raz pierwszy, więc nie rozumiem dlaczego porównujecie Piłę do Wałcza?
Bjarniak
Posty: 128
Rejestracja: 25 sty 2009, 11:23
Lokalizacja: Deutsch Krone

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: Bjarniak »

Porównuję, bo była tu i tu :) I żałuję, że nie zostałem fotografować dalej parowozu na dworcu w Pile. Nie krytykuję rekonstruktorów, a miasto :)
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: marasxt »

Odp. dla Bjarniaka: Walczyłem po niewłaściwej stronie :(
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: EREN »

Dajcie luz z tymi kłótniami…

I jedna strona ma rację i druga…
Inscenizacja w Pile może i nie była taka jak w Wałczu, ale fakt – fundusze także były inne… no i w końcu myślę że bardzo dużą rolę odegrało samo miejsce…
No i to że Teerka była, a sam koszt jej wynajęcia z eksploatacją sięgnął prawie 60 000zł...
Patrząc okiem fotografa (bo takim okiem właśnie patrzę) to wolałem być w Wałczu aniżeli w Pile (i to nie dlatego, że bardziej lubię Wałcz) ale widok żołnierzy biegających pomiędzy wieżowcami w Pile jakoś nie napawał optymizmem…
Może za rok spróbujecie w innym miejscu, a macie ich przecież sporo… a jak nakłady się porządne znajdą to śmiem twierdzić, że imprezę zrobicie naprawdę pierwsza klasa…

pozdrawiam
Awatar użytkownika
rasaxas
Posty: 102
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:10

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: rasaxas »

Na przyszłość zmiana miejsca w miarę możliwości to dobry pomysł. Bo między kolorowymi blokami i jeżdżącymi obok samochodami nawet mimo dużego budżetu nie osiągnie się chcianego efektu bo klimat to ważna rzecz. Ale według mnie w Pile mimo tych wszystkich przeciwności (z góry narzuconego miejsca akcji i skromnego budżetu) było bardzo dobrze. A wszystko dzięki chęciom takich ludzi jak np. maras :wink: miło, że ludzie potrafią się w to zaangażować i zrobić coś z niczego.
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 321
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: czeslaw »

Cóż, dobrze że w Wałczu nie widać na zdjęciach (w tle) kolorowych budynków... A tak na marginesie to gdyby w Pile o tej porze roku zrobiono inscenizacje np. w Leszkowie to wątpię by było tylu widzów. Mnie osobiście podobała się i jedna i druga impreza. :D
Jaśko
PRZYJACIEL
Posty: 175
Rejestracja: 13 mar 2007, 22:39
Lokalizacja: Piła

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: Jaśko »

czeslaw pisze:Cóż, dobrze że w Wałczu nie widać na zdjęciach (w tle) kolorowych budynków... A tak na marginesie to gdyby w Pile o tej porze roku zrobiono inscenizacje np. w Leszkowie to wątpię by było tylu widzów. Mnie osobiście podobała się i jedna i druga impreza. :D
Podkreśliłem to co moim zdaniem najważniejsze. W Wałczu nie byłem więc się nie wypowiem.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: Aragorn »

Nie chcę tworzyć nowego wątku, wiem że 8 maja 2010 r. o godzinie 13 w Wałczu ma być jakaś impreza militarna, mógłby ktoś zapodać więcej informacji na ten temat? Miejsce i ogólne informacje? Z góry dziękuję :)
jacko
PRZYJACIEL
Posty: 50
Rejestracja: 13 lis 2008, 00:05

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: jacko »

Na tej stronie są informacje o tej imprezie:
http://www.muzeum.walcz.pl/content.php? ... at=&dzial=
Awatar użytkownika
EREN
Posty: 506
Rejestracja: 09 lut 2006, 23:35
Lokalizacja: Wlkp, Zach-pom...

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: EREN »


Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: Aragorn »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Inscenizacja ciekawa, sporo sprzętu wojskowego można było obejrzeć, gratulacje dla wykonawców.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: marasxt »

Było grubo.
Pierwszy filmik, który się w necie pojawił:

Awatar użytkownika
darek0878
Posty: 23
Rejestracja: 21 lis 2010, 12:05

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: darek0878 »

Obrazy z ostatnich dni II wojny światowej "Operacja Ziegelei" » http://rojekmarcin.pl/?page_id=2190
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: Aragorn »

ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Inscenizacja w Wałczu

Post autor: ziolek »

W materiale prasowym nie wspomniano o umundurowaniu NKWD. Przynajmniej na ile kojarzę to na jednym ze zdjęć można jedną osobę w umundurowaniu oficera NKWD zobaczyć.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się