Zasypany basen - Ogródek Jordanowski

Fakty, wydarzenia i ciekawostki z życia powojennej Piły w nawiązaniu do historii.
zibijw23
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2009, 14:12

Zasypany basen - Ogródek Jordanowski

Post autor: zibijw23 »

Witam
Kiedyś za stara poczta (obecnie TPSA) był basen, został zasypany. Wie ktoś w którym roku to było lub ma jakieś fotki?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Patyk
PRZYJACIEL
Posty: 54
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:12

Re: Zasypany basen

Post autor: Patyk »

Hej, była już mowa o tym wydarzeniu (miejscu). Ogródek jordanowski z basenem został zlikwidowany za wojewody nomen omen Jordana.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Zasypany basen

Post autor: dizel »

Do dziś widać jego resztki, aż żal patrzeć...
robert
Posty: 80
Rejestracja: 16 sie 2005, 18:06

Re: Zasypany basen

Post autor: robert »

W tym miejscu miał powstać duży kompleks telekomunikacyjny. Rozpoczęto nawet badania gruntu. W końcu wybuchła jakaś afera i nici z wszystkiego!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Zasypany basen

Post autor: dizel »

Ja na miejscu władz miasta odbudowałbym basenik a nie stawiał następnego molocha zdzierającego tylko kasę, byłoby świetne miejsce do spotkań i odpoczynku.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Zasypany basen - Ogródek Jordanowski

Post autor: adam »

Znalazłem taką fotkę, lecz nie mam pojęcia z którego roku może pochodzić.

Obrazek
p. Z
PRZYJACIEL
Posty: 44
Rejestracja: 08 sty 2007, 22:30
Lokalizacja: Piła

Re: Zasypany basen - Ogródek Jordanowski

Post autor: p. Z »

Kolego adamie zdjęcie przedstawione przez Ciebie pokazuje Ogródek Jordanowski który znajdował się obok szkoły policji i przedszkola nr 5. Zdjęcie to pochodzi sprzed 1960 roku.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Zasypany basen - Ogródek Jordanowski

Post autor: adam »

Czyli jeśli dobrze rozumiem, mieliśmy w Pile dwa Ogródki Jordanowskie?
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Zasypany basen - Ogródek Jordanowski

Post autor: Mateusz 24 »

dizel pisze:Ja na miejscu władz miasta odbudowałbym basenik a nie stawiał następnego molocha zdzierającego tylko kasę, byłoby świetne miejsce do spotkań i odpoczynku.
Z tego co wiem kolego to Piła za kilka lat będzie wyglądała praktycznie inaczej. To miejsce o którym mówisz - czyli okolice starej przepompowni, tereny za dawną pocztą będą nie do poznania. Tak właśnie będzie wyglądało nasze pilskie śródmieście: http://www.miastowirtualne.pila.pl/zago ... izacje.htm
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Zasypany basen - Ogródek Jordanowski

Post autor: ziolek »

Mateusz 24 pisze:
dizel pisze:Ja na miejscu władz miasta odbudowałbym basenik a nie stawiał następnego molocha zdzierającego tylko kasę, byłoby świetne miejsce do spotkań i odpoczynku.
Z tego co wiem kolego to Piła za kilka lat będzie wyglądała praktycznie inaczej.
A skąd ta pewność, że za kilka lat? Ja te plany znam od kilku lat.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Zasypany basen - Ogródek Jordanowski

Post autor: dizel »

Nie da się tego odbudować to trudno. W Pile zdążyliśmy się już przyzwyczaić do takiego stanu rzeczy :) oby coś zrobiono z tym placem za przepompownią bo wygląda to paskudnie i to w samym środku miasta. Pozdro.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Zasypany basen - Ogródek Jordanowski

Post autor: Bocian »

Swoją drogą to ta proponowana urbanistyka jest do niczego.

Mateuszu, trzeba brać pod uwagę, że plany urbanistów mogą być zrealizowane za rok, lub za osiemdziesiąt, jak w przypadku wrocławskiej obwodnicy.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Zasypany basen - Ogródek Jordanowski

Post autor: Mateusz 24 »

Wiem, ale to nie zmienia faktu, że nie da się już odbudować Ogródka...
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Re: Zasypany basen - Ogródek Jordanowski

Post autor: SA108 »

dzienniknowy.pl pisze:Obrazek

Spełni się sen aferzysty?

Wygląda na to, że spełni się sen największego aferzysty w historii województwa pilskiego, Antona B. Gmina Piła chce sprzedać pod zabudowę usługową działki leżące w rejonie terenu, na którym spółka TIS w 1990 roku zamierzała budować potężne, supernowoczesne centrum biurowo-handlowo-bankowe z rewolucyjną wówczas kontenerową stacją łączności satelitarnej. Na sesji 31 maja pilscy radni będą podejmować decyzję w sprawie wystawienia nieruchomości na przetarg.

Obrazek

Pilanie pamiętają jeszcze, gdy był tam ogród jordanowski z płytkim basenem dla najmłodszych. Wokół tego terenu swoje wizje roztaczał Anton B., ale ostatecznie krótko po zaciągnięciu ogromnego kredytu zniknął z kraju, a w kwietniu 1991 roku sad ogłosił upadłość jego spółki.

Chodzi o tereny, położone w rejonie ulic: Pocztowej - Marszałka Józefa Piłsudskiego - 11 Listopada - Konopnickiej. W sumie pięć działek o łącznej powierzchni 0,6770 ha. Uchwałodawcy zależy, aby wszystkie nieruchomości zostały nabyte przez jednego inwestora, który teren ten zagospodaruje kompleksowo.

(28 maja 2011)

Źródło: www.dzienniknowy.pl
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się