Propozycja rozkładu jazdy

Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Propozycja rozkładu jazdy

Post autor: Luke I »

Na początek chciałem się przywitać po dłuuugiej nieobecności (dłuższa historia). Założyłem nowy wątek, który myślę, że może być wykorzystany przy okazji każdej korekty rozkładu jazdy.
Podstawą tematu jest apel, odnoszączy się do akcji PKP Inter City, w której każdy może wyjść z propozycją korekty projektu nowego RJ. Ze znajomymi mieszkającymi na odcinku Piła Główna - Bydgoszcz Główna rozpoczęliśmy akcję, mającą na celu przywrócenie pociągów TLK na w/w trasie. Znaleźlismy już kilkunastu chętnych na wysłanie emaila na: twojrozklad@intercity.pl
Wielu znajomych związanych z kolejnictwem poradziło nam, aby rozszerzyć apel w możliwie jak największej ilości miejsc.
Jako główne uzasadnienie słuszności inicjatywy podajemy fakt, iż z dniem 1.06.2010 75-tysięczne miasto Piła straciło bezpośrednie połączenie z Warszawą i szeregiem innych miast położonych na wschód.
Sam początek naszych założeń zakładał przywrócenie połączeń do Szczecina.
W odpowiedzi PKP IC odpisało nam, że jest to niemożliwe z przyczyn ekonomicznych (brak sieci trakcyjnej na odcinku Piła-Krzyż).
Ten problem nie dotyczy naszego miasta, ewentualne dylematy mogą dotyczyć logistyki (braku gniazda konduktorskiego w Pile, ale za to jest takowe w Bydgoszczy). Niestety nie otrzymaliśmy póki co odpowiedzi w sprawie odcinka Piła - Bydgoszcz.
Dodatkowym powodem jest planowe uruchomienie z nowym RJ pociągów Interregio przez PKP PR na trasie Toruń-Szczecin, z pominięciem dalszego odcinka do Warszawy. Jest wyraźna luka, a ostateczne plany IR przewidują 2 pary Piła-Warszawa na cały tydzień.

Akcja trwa do 30.09 (za www.pkp.pl). Czasu jest więc bardzo mało.
Serdecznie zapraszam do przyłączenia się i agitacji transportu kolejowego w naszym mieście!
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Re: Propozycja rozkładu jazdy

Post autor: Luke I »

Kolejna petycja na wniosek znajomych pilskich maszynistów, miłośników kolei, kibiców sportowych, podróżników:

http://www.petycje.pl/petycja/6156/wydl ... nej._.html

Sprawa ostatnich dobowych pociągów wyjeżdżających z Poznania i Bydgoszczy w kierunku Piły od kilku lat nie ulega zmianie. Już od jakiegoś czasu słyszałem głosy, by wydłużyć te relacje. Niniejsza petycja ma właśnie ten cel.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się