Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Dyskusje niezwiązane z profilem tematycznym forum.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: ziolek »

Pominę skrajnie ksenofobiczne i niczym chyba nie podparte wypowiedzi odina. Mam tylko nadzieje, że w relacjach międzyludzkich jest bardziej ufny i mam nadzieje, że być może kiedyś da się przekonać, że integracja narodów to kierunek, który może zapobiec wojnie, o której on z takim lękiem pisze.

Może i ziarno prawdy jest w tym co piszę adam, przy czym mam też nadzieje, że to co opisuje nie jest elementem oficjalnej polityki czy też elementem powszechnej opinii Niemców o Polsce.
Pocieszę go tylko faktem, iż jest program europejskiej współpracy transgranicznej obejmujący m.in. Polskę i Szwecję, a jak nam wiadomo Polska ze Szwecją nie graniczy. Tworzy się zatem fikcje, że Morze Bałtyckie jest na tyle małe by móc mówić o sąsiedztwie państw nad nim leżących. I być może i słuszne jest mówić o sąsiedztwie i współpracy z narodem, od którego dzieli nas mały morski akwen.

Podsumowując napiszę, że wbrew pozorom i wbrew wielu dramatycznym wydarzeniom Polacy mogą być wdzięczni swojemu geograficznemu położeniu pośrodku dwóch wielkich narodów tak odmiennych, o tak bogatych kulturach i o takim potencjale. Myślę, że fakt ten powinien być dla nas sporą inspiracją i szansą, a nie wyłącznie przyczyną do wzmacniania lęków. Więcej optymizmu Panowie. Zapewne wśród Rosjan jak i Niemców możemy znaleźć sporo przyjaciół.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: Bocian »

Nie wiem, jakie pokolenie reprezentujecie. Ja jestem przedstawicielem pokolenia, które pełnymi garściami korzysta z integracji europejskiej. Moi znajomi mają przyjaciół w całej Europie dzięki wymianom studenckim. Część z nich realizuje się zawodowo za granicą niekoniecznie na zmywaku. Oczywiście są problemy dotyczące np. tożsamości, grzechy postkolonializmu ale korzyści są gigantyczne - przede wszystkim brak wojny. Nie mam interesu w zabijaniu Hindusa, z którym piłem w Londynie, choć już nie czuję sympatii do Włocha z którym romansowała moja była ;)

Nie mam zamiaru rezygnować z tej mozolnie wypracowanej wolności, bo musiałbym sobie na nowo wyrobić paszport ;) Pielęgnujmy swoje ojczyzny. Małe i te duże. Ale nie odbierajmy ludziom naszego największego cywilizacyjnego osiągnięcia czyli tolerancji właśnie. To nigdy do niczego dobrego nie doprowadziło.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: ziolek »

Bocian pisze:choć już nie czuję sympatii do Włocha z którym romansowała moja była
No niestety podobnych przypadków jest więcej. ;) Chyba powszechnie wiadomo, że kobiety lubią mężczyzn, a najbardziej tych z pieniędzmi zatem póki co bilans wymiany kobiet z krajami europy zachodniej chyba póki co wypada ujemnie dla Polski. Ale pocieszmy się, iż może nasi synowie nie będą przeżywali podobnych dramatów. Wzrost z 48% PKB per capitia średniej unijnej w 2004 roku do 66 % PKB per capitia średniej unijnej w 2011 roku i utrzymanie tego trendu daje nadzieje, że w przyszłości w oczach naszych rodaczek mężczyźni krajów zachodniej Europy stracą blask i docenią walory naszych synów. ;) Spadek atrakcyjności zachodnioeuropejskich mężczyzn to kolejny atut integracji. To tak pół żartem pół serio. ;)
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: adam »

ziolek pisze:Pominę skrajnie ksenofobiczne i niczym chyba nie podparte wypowiedzi odina. Mam tylko nadzieje, że w relacjach międzyludzkich jest bardziej ufny i mam nadzieje, że być może kiedyś da się przekonać, że integracja narodów to kierunek, który może zapobiec wojnie, o której on z takim lękiem pisze.
A co zrobić z problemami wiążącymi się z pełzającą islamizacją Europy?
Bocian pisze: Moi znajomi mają przyjaciół w całej Europie dzięki wymianom studenckim.
Nie to niestety decyduje o tym kto w Europie będzie rządził, a kto będzie popychadłem.
ziolek pisze:Podsumowując napiszę, że wbrew pozorom i wbrew wielu dramatycznym wydarzeniom Polacy mogą być wdzięczni swojemu geograficznemu położeniu pośrodku dwóch wielkich narodów tak odmiennych, o tak bogatych kulturach i o takim potencjale
No tym stwierdzeniem zwaliłeś mnie z nóg.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: adam »

Zapomniałem dodać, że p. Erika Steinbach jakieś dwa tygodnie temu zawiązała frakcję w CDU o nazwie "Berliner Kreis" - "Berliński Krąg", mającą na celu zintensyfikowanie żądań byłych mieszkańców naszych ziem "odzyskanych".
pitersen
Posty: 85
Rejestracja: 11 lut 2008, 17:07

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: pitersen »

adam pisze: A co zrobić z problemami wiążącymi się z pełzającą islamizacją Europy?
A są jakieś problemy? Poza tym, czy Europa ma jakąś wyznaczoną religię??
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: adam »

Zakazywanie stawiania choinki w okresie świąt Bożego Narodzenia w przedszkolach publicznych w Niemczech aby nie urazić tym tureckich dzieci, lub wymuszanie kompromisu polegającego na tym, że choinka i program świąteczny dla dzieci tak, ale pod warunkiem wykonania tańca brzucha przez tureckie dzieci.
Awatar użytkownika
RR
PRZYJACIEL
Posty: 457
Rejestracja: 21 sie 2005, 15:46
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: RR »

adam pisze:Zakazywanie stawiania choinki w okresie świąt Bożego Narodzenia w przedszkolach publicznych w Niemczech aby nie urazić tym tureckich dzieci, lub wymuszanie kompromisu polegającego na tym, że choinka i program świąteczny dla dzieci tak, ale pod warunkiem wykonania tańca brzucha przez tureckie dzieci.
Rzeczywiście, przerażające perspektywy...
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: adam »

ziolek pisze: Zapewne wśród Rosjan jak i Niemców możemy znaleźć sporo przyjaciół.
Pewnie możemy, gorzej jednak zaczyna się dziać gdy chodzi o interesy państw, tu już nie ma miejsca na sentymenty.

Kilka dni temu mój znajomy, osoba bardzo zaangażowana w życie polonijne w Niemczech w miejscu swojej pracy znalazł ulotkę na której widnieje rozkaz wysiedlenia Niemców w 1945 z naszych terenów, na drugiej natomiast mapa Rzeszy sprzed 1939 i komentarz o krzywdzie jaka spotkała naród niemiecki po wojnie. Jeśli się zgodzi to wstawię ją na forum, wiem, że zastanawiał się nad złożeniem zawiadomienia na policję, ulotka jest podpisana oraz podana jest strona internetowa osoby, która ją wydała.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: Bocian »

I co mamy zrobić, aby takie ulotki się nie pojawiały Sherlocku? Iść na konfrontację? Wyjść z Unii?
Tam, gdzie są imigranci, tam będą zawsze napięcia. Możesz je eskalować, albo łagodzić. Wybór należy do Ciebie.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: adam »

Wystarczy żyć światem realnym, a nie wierzyć w opowieści polityków siedzących w kieszeniach niemieckich fundacji działających w Polsce.
drstein
PRZYJACIEL
Posty: 272
Rejestracja: 30 kwie 2006, 20:45
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: drstein »

pitersen pisze:
adam pisze: A co zrobić z problemami wiążącymi się z pełzającą islamizacją Europy?
A są jakieś problemy? Poza tym, czy Europa ma jakąś wyznaczoną religię??
Dopóki wyznawcy islamu są w mniejszości każdy może wierzyć w co chce. Ale za kilka lat możemy się mocno zdziwić.

Zainteresowanym tematyką polecam filmik:

Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: Bocian »

Pytanie z końca filmu: "To jest zew do akcji"

Ja się pytam: jakiej akcji? Chcecie strzelać do muzłumanów?

Pytanie podobne do tego, które zadałem w usuniętym poście. Mogę od moderatora dowiedzieć się, za co wyleciał?
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: ziolek »

Kończąc ze swojej strony wątek narodowy napiszę, że wielkość innych narodów niż polski to inspiracja i motywacja do tego by być im równym, a nie tylko pretekst do budowania wrogości. Oczywiście wrażliwość niektórych do jakiegoś stopnia jestem w stanie zrozumieć, a apeluje także o dostrzeżenie pozytwynych ston obcowania z taką czy inną narodowością. Rosjanie czy Niemcy to ogromne bogactwo kultury i gospodarki i źle by się stało gdybyśmy zamiast doszukiwać się wzorca postrzegali te narody tylko przez pryzmat nieufności.

Co do filmu to nie chcę naprzykład usprawiedliwiać islamskich zwyrodnialców,ale niestety film ten dla mnie jest daleki od bycia źródłem wiarygodnej informacji. Raz, że dane zaprezentowane są już stare, a dwa że są zmanipulowane, nacechowane emocjami a nie chęcią wyjaśniania.
Np. dziś wiadomo, że Turków w Niemczech ubywa, a nie przybywa. Np. dziś wiadomo, że dzietność muzułmanówwe Francji znacznie spadła. Np. dziś wielu spekuluje, że w przyszłości ogólnie na globie będzie ujemny przyrost demograficzny i trudno mi sobie wyobraźić by nie dotyczyło to także muzułmanów.

Ponadto nie wiem do czego nawołuje ten film, jakie jest jego przesłanie?Czy jego hasłem przewodnim jest "róbta dzieci, bo twój sąsiad muzułmanin ma ich więcej" czy "daj muzułmaninowi w mordę, może odechcę mu się być Twoim sąsiadem"?

Poza tym czy ten film nie jest odwróceniem szeroko rozumianej logiki? Skoro w stosunku do swoich dziadków jesteśmy leniwi i nie chcę nam się wychowywać dzieci to dlaczego mamy za złe tym, którzy chcą to robić?
odin
Posty: 34
Rejestracja: 24 gru 2009, 19:59

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: odin »

Kolego ziółek, tym krajem rządzą ludzie kiepskiej reputacji, i zależy im na takich właśnie opiniach. Najlepiej siedzieć cicho przy kompie z piwem, kochać wszystkich w imię spaczonej tolerancji. Kiedyś jedyną słuszną drogą był moskiewski komunizm, dzisiaj lewactwo brukselskie. Nie wstydźcie się nazywać rzeczy po imieniu. Zboczeńców zboczeńcami, a zdrajców zdrajcami. Dziękuję.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: ziolek »

Zasadniczo nie lubię piwa ;) zasadniczo co do pozostałych kwestii też jesteś w błędzie.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: Bocian »

Odin, zdecydowanie Ciebie nie kocham. Czy nadal jestem brukselskim lewakiem? :P
odin
Posty: 34
Rejestracja: 24 gru 2009, 19:59

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: odin »

Panie Bocian. Nie polemizuję z ludźmi którzy zamiast argumentami posługują się sloganami. Gdy czytam wywody co nie których na tym forum, to tak jak bym czytał gazetę wyborczą albo oglądał tvn. Słuchajcie dalej tych bełkotów i czekajcie na efekty ogłupienia narodu. Teraz zbliża się wojna z Iranem. Panie Bocianie pewnie to wojna z terrorystami. Prawda? Przecież tak mówią w Brukseli, a towarzysze nigdy nie kłamią.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: Bocian »

A co ma Iran do tematu?

BTW Irańczycy (Persowie) to muzłumanie, a tych się w tym wątku oficjalnie nie lubi, bo mają tendencję do zalewania Europy swoimi parszywymi genami :P
odin
Posty: 34
Rejestracja: 24 gru 2009, 19:59

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: odin »

Jeżeli Persowie to dla Ciebie muzułmanie, to ja dziękuję za rozmowę. Dotarliśmy do punktu, w którym należy powiedzieć sobie dziękuję. Poczytaj chłopie, zanim zaczniesz pieprzyć bzdury.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: Bocian »

Coś przegapiłem? Współczesny Iran nie jest muzłumański?

Ta dyskusja toczy się w oparach absurdu i zupełnie zeszła z tematu. Z mojej strony koniec OT.
pitersen
Posty: 85
Rejestracja: 11 lut 2008, 17:07

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: pitersen »

odin pisze: to tak jak bym czytał gazetę wyborczą albo oglądał tvn. Słuchajcie dalej tych bełkotów i czekajcie na efekty ogłupienia narodu. Teraz zbliża się wojna z Iranem. Panie Bocianie pewnie to wojna z terrorystami. Prawda? Przecież tak mówią w Brukseli, a towarzysze nigdy nie kłamią.
Jak na razie to Ty powtarzasz bełkot tvn i gw. Jaka wojna z Iranem? Oświeć mnie jaki Iran ma interes w blokowaniu cieśniny Ormuz? Wierzysz w te bzdury że Iran to zrobi?
maritim
PRZYJACIEL
Posty: 170
Rejestracja: 23 lis 2009, 23:19

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: maritim »

Oj... obyś tego Piter w złą godzinę nie wypowiedział... inaczej będziesz się niczym Franek Dolas tłumaczył... że to tak zupełnie niechcący napisałem... czuwaj...
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: adam »

Kilka zdjęć z powojennego niemieckiego atlasu geograficznego.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Heimat, utracona ojczyzna. Czy aby na pewno?

Post autor: Bocian »

I co z tego wynika?

Niech mnie ktoś wreszcie oświeci, czego się właściwie domagacie.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się