LPT - Lekki Pojazd Terenowy

Myśl techniczna w dawnej Pile (budowle, mosty, samoloty i inne ciekawostki ówczesnej techniki).
taki_jeden
Posty: 11
Rejestracja: 11 lis 2007, 13:56
Lokalizacja: Piła

LPT - Lekki Pojazd Terenowy

Post autor: taki_jeden »

Przeglądałem wczoraj gazetę.pl i na Deserze trafiłem na taki oto pojazd: http://deser.pl/deser/1,84842,9732092,P ... ga,,7.html
Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że podobny w bardzo wczesnych latach 80-tych jeździł po Pile. Dedukuję, że mógł być używany w WOSS-ie, w którym było dużo fajnych, jak na tamte czasy, pojazdów (pamiętam, że WOSS testował ciągnik siodłowy Steyr, kiedy na szosach szczytem techniki był Kamaz :)). Czy ktoś jest w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć obrazkowi z mojej pamięci z lat absolutnie dziecinnych? :)
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: LPT

Post autor: lubianka »

Zgadza się. Tym samochodzikiem jeździł już prywatnie pan W. Często odwiedzał nim swoich rodziców w St. Lubiance.
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Re: LPT - Lekki Pojazd Terenowy

Post autor: Bwerk45 »

Z tego co wiem to jest osoba która posiada takowy pojazd w Pile.
taki_jeden
Posty: 11
Rejestracja: 11 lis 2007, 13:56
Lokalizacja: Piła

Re: LPT - Lekki Pojazd Terenowy

Post autor: taki_jeden »

I pewnie nigdy nie wyciąga go z garażu? ;)
Awatar użytkownika
famo18t
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2011, 15:58
Lokalizacja: Piła

Re: LPT - Lekki Pojazd Terenowy

Post autor: famo18t »

Wszystko się zgadza na przełomie lat 1979-1983 w Wyższej Oficerskiej Szkole Samochodowej Były testowane dwa tego typu pojazdy, które następnie garażowały w parku samochodowym pod plandekami przez ok. 10 lat. Ze względu na laminatowo - stalowe nadwozie konstrukcja się zachowała... do dnia dzisiejszego :wink:
Miedzy innymi były też testowane pojazdy Steyr-Puch Pinzgauer,

Obrazek
włoskie Fiaty terenowe Campagnola,

Obrazek
wspomniane wcześniej przez przedmówcę ciągniki siodłowe Steyr'a, odmiany Chrysler Jeep'a, czeskie TATRY i niemiecki FAUN.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się