Szykuje się inwestycja na pl. Staszica.

Wszelkie bieżące zmiany architektoniczne zachodzące w naszym mieście.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Szykuje się inwestycja na pl. Staszica.

Post autor: Aragorn »

Jak wiadomo w powolnym tempie znika stara rzeźnia przy szkole policji.
Wielu z nas zastanawiało się co może powstać na terenie byłej rzeźni.
Myślę że sprawa powoli się już wyjaśnia a, to za sprawą postawionej nie tak dawno tablicy informacyjnej.
Napiszcie co sądzicie o przyszłej inwestycji, czy jest ona potrzebna i czy sądzicie że to jest odpowiednie miejsce dla niej.

Obrazek
Awatar użytkownika
Mistrz
Posty: 238
Rejestracja: 22 maja 2005, 19:24
Lokalizacja: Piła - Staszyce

Post autor: Mistrz »

Wizualnie nie będzie pasował taki nowoczesny budynek w sąsiedztwie starych zabudowań placu Staszica.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: SA108 »

Ciekawe, co się stanie z dawnym budynkiem administracyjnym rzeźni.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Post autor: Aragorn »

Miejmy nadzieję że były budynek rzeźni zostanie odremontowany a, nie zburzony.
Sama budowla Galerii Handlowo- Usługowej jest bardzo nowoczesna i skomponowanie jej z pobliską Szkołą Policji może budzić sporo kontrowersji.
Ogólnie myślałem że ten teren stanie się jakimś miejscem do imprezowania bo jak wiadomo w centrum placu z ograniczeniem czasowym do godziny 22 to za bardzo niewypaliło, brak jakichkolwiek głośniejszych imprez.
W połączeniu ze stojącą barką na rzece byłoby to świetne miejsce do imprezowania.
No jak wiadomo do otwarcia drugiej barki jeszcze droga daleka , zobaczymy może z czasem sprawa terenów przy rzece się wyjaśni i będziemy wiedzieli coś więcej.
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

Też jestem za odremontowaniem zdewastowanej rzeźni. Połączenie jej z jakimiś budynkami podobnymi w stylu, zrobiło by ładny efekt, a przy okazji zachowano by może mało cenny ale zabytek i miejsce historyczne. Ja jestem za galerią handlową, nie jest to w końcu jakiś LIEDER PRICE czy kolejne NETTO, od podobnych się w Pile roi, dziwne że się jeszcze utrzymują. A w okolicach Bydgoskiej/Kossaka jest prawdziwe zagłębie marketowe. Po co to komu? Chyba tylko temu co lubi oszczędzić 20 groszy na kubku jogurtu i biega tu i z powrotem. Z całym szacunkiem, ale na przykład dwa NETTO to przesada.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Pożyjemy, zobaczymy. Osobiście bardzo wątpię aby odremontowano budynek b. rzeżni. Prędzej się zawali albo go rozbiorą. Z pewnością powstanie "coś" w bliżej nieokreślonym stylu.
Co do marketów to masz rację. Ale ludzie pojadą kilknaście kilometrów samochodem aby kupić "badziewiasty" towar za niższą cenę. Nikt jakoś nie liczy kosztów przejazdu. Wtedy wychodzi, iż nic się na tym nie zarobiło. A z kiepskiego towaru niewiele pożytku.

Pozdrawiam
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

To znaczy myślałem bardziej o emerytach którzy albo oglądają telenowele, albo chodzą od marketu do marketu i kupują parówki za 2,99/kg z przetworzonego papieru toaletowego. No ale państwo też wini wypłacając tak małe emerytury że staruszeczki są zmuszeni chodzić tu i z powrotem aby zaoszczędzić, aby w jakichś warunkach przeżyć, aby nie wywalono ich na bruk. A takie markety tylko czekają na takie miejsca i od razu obwieszają się jak tylko się da reklamami "U nas najtaniej". Gdyby społeczeństwo było ciut bogatsze to by nie było problemu z takim co do garnka nie mają co włożyć.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Jak sie popatrzy w historię to zawsze byli biedni i bogaci. Nigdzie nie ma takiego kraju gdzie jest inaczej. W państwie szczęśliwości wszelkiej" czyli w ZSRR, w latach trzydziestych zmarło z głodu około 30 milionów ludzi. A co dzieje się teraz w "demokratycznej" Korei!!! To tam wymyślono żywność alternatywną.
Zawsze bogaci mieli gdzieś tych biedniejszych. Tak było, jest i będzie. Żaden ustrój tego nie zmieni.

Pozdrawiam
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Post autor: mih »

Mam nadzieje, że przyszła galeria handlowa przyczepiona do pl. Staszica będzie miała jakąś odpowiedniejszą formę, niż ta zaprezentowana na tablicy informacyjnej. Chciałbym się mylić, ale wydaje mi się, że szykuje sie jakaś kolejna wersja przymarketowej stacji benzynowej: szklano-plastikowa konstrukcja, którą za naście lat z powodzeniem będzie można straszyć przyjezdnych. Ciekaw jestem, czy konserwator zabytków może wnieść jakieś zastrzeżenia do tego projektu (a najlepiej odrzucić to w diabły) ;)
Jestem natomiast mile zaskoczony nową halą sportową ZSZ przy 14 lutego. Przyznam się, że miałem spore wątpliwości co do tej konstrukcji: mało miejsca, spóźnione rozpoczecie prac, a na dodatek z takiej hali najłatwiej jest zrobić powiększony model betonowego bunkra. Ale widocznie trafił się projektant z umiarem. Spodobała mi się ta budowla żadnej ekstrawagancji i przesadnej nowoczesności za to stylowo pasuje do pozostałej zabudowy Pl. Staszica.
Ps. Czy ten tajemniczy inwestor galerii - rodem z Bydgoszczy - to jakieś kolejne wcielenie braci Kurzaców?
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: SA108 »

Raczej nie, z tego co wiem bracia Kurzacowie swoją galerię zamierzają budować dokładnie po przeciwnej stronie Gwdy, na terenach dawnego Młota i przedszkola.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Post autor: Bocian »

Wygląda to jak wyrośnięty salon samochodowy. Nazwanie tego galerią handlową jest chyba lekkim nieporozumieniem. Na tej wizualce to ma wielkość Merkurego... forma nienajciekawsza... kasetony z tworzyw sztucznych to nie jest moja ulubiona elewacja... No cóż...
Awatar użytkownika
hrabia
PRZYJACIEL
Posty: 132
Rejestracja: 25 paź 2007, 01:29
Lokalizacja: Schneidemühl, Pila, Kröcherstraße - Königsblicker Straße - Brauerstraße Poland

Post autor: hrabia »

Witam :D mija już prawie rok od ostatniego wpisu a na placu nic się nie dzieje i zdewastowany budynek rzeźni jak straszył tak straszy.

pozdrawiam
stowa
Posty: 2
Rejestracja: 03 gru 2008, 15:56

Re: Szykuje się inwestycja na pl. Staszica.

Post autor: stowa »

Mija kolejny rok a na terenie byłej rzeźni nadal spokojnie i nie widać żeby cokolwiek budowali...
Awatar użytkownika
mathias
Posty: 167
Rejestracja: 12 sty 2007, 18:54
Lokalizacja: Piła /Berliner Chaussee
Kontakt:

Re: Szykuje się inwestycja na pl. Staszica.

Post autor: mathias »

Podobno zaczynają na wiosnę z budową ale wtedy już na całego... a swoją droga mam pytanie co mieściło się w miejscu obok szkoły muzycznej tam gdzie ten opuszczony dom i zarośla wielkie...
Waldek
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2007, 14:51
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Szykuje się inwestycja na pl. Staszica.

Post autor: Waldek »

Ten "opuszczony dom" to byłe przedszkole chyba nr 5, a w miejscu gdzie "zarośla wielkie" pilska nafta miała swoją bazę zwaną MŁOT.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się