Ślady walk..

Wszystko co nie pasuje do tematów powyżej a związane jest z historią Piły i okolic.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Ślady walk..

Post autor: adam »

Bocian, zastanów się dobrze, przecież ja nie napisałem, że książka Grassa jest niczym specjalnym, bo jest socjalistą i byłym essesmanem. Tylko napisałem, że Grass socjalista i essesman, napisał coś co nie było wg. mnie niczym nadzwyczajnym. Przecież to różnica prawda?
Mania odnośnie noblistów, nie wszyscy są i muszą być dla mnie autorytetami, jeśli są dla innych, to już niech ci inni się z tym problemem borykają.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Ślady walk..

Post autor: Bocian »

Różnica jest, ale wydźwięk jest taki sam.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Ślady walk..

Post autor: adam »

mania pisze:Swoją drogą, jak musisz męczyć się żyjąc w Niemczech ze świadomością, że płacisz podatki potomkom Adolfa. Mam nadzieję, że przynajmniej chce ci się wymiotować ilekroć patrzysz na banknoty euro z podobizną ich myślicieli.
Nie wiem skąd taka sugestia, czy to, że moja obserwacja życia w Niemczech nie pokrywa się z twoją, czy to że mam jakieś uwagi krytyczne pod adresem Niemców powinno mnie pozbyć możliwości pobytu w tym kraju?
Czy płacąc podatki w tym kraju muszę się na wszystko godzić?
Euro srebrniki mają decydować o wszystkim? Mam oddać duszę za miskę soczewicy?
Awatar użytkownika
RR
PRZYJACIEL
Posty: 457
Rejestracja: 21 sie 2005, 15:46
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Ślady walk..

Post autor: RR »

Adam, z całym szacunkiem, ale sprawiasz, że czytanie tego forum staje się ostatnio mało przyjemne. Nie wiem czemu ma służyć Twoja nadaktywność, ale chciałbym by forum wróciło do tego, do czego je powołano - czyli do dyskusji nad historią Piły. Myślę, że nie jestem jedynym, którego męczą przydługie i nie prowadzące do niczego polemiki.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Ślady walk..

Post autor: adam »

Byłoby nietaktem z mojej strony nie odpowiedzieć na zadane mi pytania. Czy uważasz, że mam sobie pozwolić na te wszystkie uwagi co niektórych użytkowników? Mnie też męczy, że kilka osób wykorzystuje to forum do choćby nawoływania do tolerancji a sami nie są w stanie zaakceptować innych poglądów. Mnie też męczy to, że często wpisy na tym forum schodzą do poziomu jakiegoś tam szkła kontaktowego.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Ślady walk..

Post autor: Mateusz 24 »

Zauważyłem jakąś dziwną prawidłowość.. był temat o utraconej ojczyźnie... ciągła się dyskusja w nieskończoność.. teraz tutaj temat dotyczący POMOCY I ZAINTERESOWANIEM SIĘ SPRAWY CMENTARZA, a tutaj jakieś idiotyczne wyjazdy polityczne i historyczne. O co kurde tu biega? Chcecie pogadać to PW, a nie zaśmiecacie temat jakimiś durnymi uwagami! Przez takich jak co niektórzy ludzie z forum uciekają... pamiętam kiedyś, że to forum żyło! Codziennie było kilka postów nowych, a teraz? Czasem przez tydzień nic nie ma! Ludzie już mają dosyć!
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 785
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Ślady walk..

Post autor: pavvlo »

Dyskusja od samego początku wybiegła poza ramy tego tematu, który dla przypomnienia brzmi "Ślady walk..". Jest to wina moderatorów a przede wszystkim moja, że na czas nie zostały podjęte odpowiednie kroki aby ten wątek naprostować.

Temat zamykam. Prawdopodobnie wszystkie posty (poza pierwszym) w tym temacie zostaną usunięte.


Obrazek
Zablokowany