Kryminały historyczne

Dyskusje niezwiązane z profilem tematycznym forum.
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Kryminały historyczne

Post autor: mih »

To pierwszy post więc będę pierwszym, który naruszy zasady nowego działu - bo temat jest słabo związany z Piła. ;)
Czytaliście może kryminalki Krajewskiego - "osadzone" w czasach przedwojennego Wroclawia (Smierć..., Widma..., Koniec świata w Breslau)?
Pomijając fabułę - imponuje mi zacięcie autora w tropieniu historii miejsc oraz ukazywaniu realiów dawnego Breslau. Marzy mi się coś podobnego (książka, film, gra itd.) dotyczącego Schneidemuhl, które jest przecież miastem-widmem o dość interesującej historii.
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Post autor: mih »

Właśnie o czymś takim myślałem - może nieco obszerniejszym ;)

Opowiadanie, mały epizod polskiego piechura z walk o Piłę » viewtopic.php?p=1141#1141
Awatar użytkownika
GRZYB
Posty: 21
Rejestracja: 19 gru 2005, 22:50
Lokalizacja: krajenka

Post autor: GRZYB »

To działaj chłopie!
Myślę że Schneidemuhl to mimo niewielkiego obszaru ciekawy "plener" w końcu to pogranicze, może upalne lato 1939 i polski wywiad w Schneidemuhl?? :wink:
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Post autor: mih »

To nie sztuka "coś" napisać, problem w tym żeby to "coś" dało się jeszcze przeczytać. Trzeba mieć odrobinę talentu - zostawiam więc innym przyjemność tworzenia.
Jerzyk
PRZYJACIEL
Posty: 499
Rejestracja: 08 gru 2006, 22:20
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Jerzyk »

Grzyb pisze:Myślę że Schneidemuhl to mimo niewielkiego obszaru ciekawy "plener"
Chciałbym przypomnieć, że w czasach gdy Piła nie była miastem wojewódzkim - czyli przed 1975-tym liczyła wtedy 88 km kwadratowych, według rocznika statystycznego była 17-tym (słownie siedemnastym) miastem co do wielkości zajmowanego terytorium. A dziś jak wynika z danych zawartych na stronie Urzędu Miasta ma 104 km kwadratowe. Uważam, że to nie jest mało. Mieszkam w miasteczku dziesięciokrotnie mniejszym.
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Zbigniew Wojtyś FILATELISTA

Post autor: mih »

Niedawno została wydana kolejna książka dla miłośników konkretnych miejsc i bliżej niesprecyzowanej wiedzy tajemnej ;) Zbigniew Wojtyś FILATELISTA -> http://www.filatelista.tutej.pl/. Tym razem akcja umiejscowiona jest w Poznaniu - zbliżamy sie więc do Piły :)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

A tu o spotkaniu z Markiem Krajewskim: http://www.pila.pl/index_2.php?ide=1527
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Post autor: mih »

A był ktoś może na tym spotkaniu z Markiem Krajewskim?
Jeszcze pokrótce o książce p. Wojtysia. Niestety po przeczytaniu muszę potwierdzić opinie, iż 2 część książki jest słabsza niż 1. Mnie niestety nie zainteresowała wizja podziemnego świata, w którym pospolite ruszenie głównych bohaterów oraz bóstw różnej maści toczy heroiczną walkę ze starszym panem zbierającym znaczki. Ale fantazy to nie "moja bajka"...

No i pointa moich przewidywań: viewtopic.php?t=140
Kryminał i Schneidemuhl. Trzymam kciuki za autora.:)
rycw
PRZYJACIEL
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rycw »

Polecam szanownym forumowiczom książkę kryminalną mojego autorstwa "Upiory spacerują nad Wartą". Jej akcja rozgrywa się w Poznaniu w 1985 roku i na chwilę przenosi się do Piły. Jestem też w trakcie pracy dokumentacyjnej nad książką której akcja będzie się działa w Pile na przełomie lat 20 i 30 ubiegłego wieku.

Pozdrawiam
Ryszard Ćwirlej (pilanin na wygnaniu)
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się