[30.08.2013] Mirosławiec - Weekend pod lotniczym niebem

Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

[30.08.2013] Mirosławiec - Weekend pod lotniczym niebem

Post autor: Aragorn »

W Mirosławcu pogoda dopisała, chwilami było pochmurnie ale słońce zwyciężyło. Można żałować że w Pile tak nie było, kiedy odbyć się miał majowy piknik lotniczy, w Pile jak pamiętamy padało.

Obrazek Obrazek Obrazek

Największym powodzeniem cieszył się samolot Hercules i oczywiście Migi - 29. Samoloty w ciekawym malowaniu nawiązującym do historii polskiego lotnictwa, przedstawiające sylwetki S/Ldr. Zdzisława Henneberga i F/Lt. Ludwika Paszkiewicza.

Obrazek Obrazek Obrazek

Jednak dostęp do Migów - 29 mieli wyłącznie piloci obsługa samolotów. Do Herkulesa ustawiona była długa kolejka ale można było go zwiedzić

Obrazek Obrazek Obrazek

Dostępne też były starsze typy samolotów, np. TS - 11 Iskra, Su - 22, oraz Mig - 21. Oczywiście były i śmigłowce, Mi -2 oraz Mi - 24.

Obrazek Obrazek Obrazek

W jednej z sal można było zobaczyć pilskiego jelonka. Wracamy jednak na płytę lotniska, gdzie zobaczyć można było sprzęt do obsługi lotniska, oraz bezzałogowy aparat latający z wizualizacją na telebimie.

Obrazek Obrazek Obrazek

Tutaj już wspomniane wcześniej śmigłowce, oraz Mig - 29 szykujący się do startu.

Obrazek Obrazek Obrazek

W tym momencie żegnamy już pilotów śmigłowców oraz załogę Herkulesa, które odleciały na swoje macierzyste lotniska.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na lotnisku w programie imprezy znalazły się też m.in. pokazy grupy motocyklistów, służby więziennej, występy artystyczne, wystawa historyczna poświęcona miejscowemu lotnisku oraz stoisko z eksponatami muzealnymi. Największe zainteresowanie wśród publiczności wzbudziły dwa dynamiczne pokazy samolotu Mig - 29 oraz oczywiście odlot samolotów które tu gościły. Na pożegnanie gościnnego lotniska fotka osiedlowego samolotu, widok na Muzeum Wału Pomorskiego, szkoda że nieczynne było, oraz jeszcze raz samolot, tym razem Su - 22 UM3K.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Impreza udana, myślę że każdy kto był mile spędził czas, podziękowania dla pilotów oraz dowództwa JW 3299 w pełni zasłużone. Do zobaczenia w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
seba691
Posty: 52
Rejestracja: 08 kwie 2008, 20:36
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Re: [30.08.2013] Mirosławiec - Weekend pod lotniczym niebem

Post autor: seba691 »

Fakt, impreza naprawdę była udana. To może ja wstawi kilka swoich pstryków.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się