Remont pilskiego dworca PKP

Wszelkie bieżące zmiany architektoniczne zachodzące w naszym mieście.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Matey#24 »

Otwarcie dworca było 139 lat temu...
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Aragorn »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Stan na 26.09.2015
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: ziolek »

Stojaki dla rowerów. A następnie (oprócz kas z biletami, bo to wydaje się oczywiste):
- skrzynki do przechowania bagażu,
- sklep z prasą,
- bankomat,
- paczkomat,
- apteka,
- kwiaciarnia,
- sklep z pieczywem (w tym z kanapkami),
- centrum informacji turystycznej,
- strona internetowa ukazująca położenie dworca w mieście i lokali handlowych i usługowych na dworcu, łącznie z podaniem godzin ich otwarcia.

O lokalizacji hotelu lub hostelu w sąsiednim budynku już wcześniej pisałem.


To moje propozycje na ożywienie dworca. Ktoś ma kolejne?
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Matey#24 »

drastyczne zwiększenie liczby połączeń kolejowych
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: ziolek »

Popieram! I uruchomienie przez Piłę np. takich połączeń jak Kołobrzeg-Szklarska Poręba, Szczecin-Olsztyn, Gorzów lub Berlin - Trójmiasto przez Chojnice i Tczew lub Kościerzynę.

A z lokalnych połączenie do Czarnkowa oraz do Gołańczy przez Chodzież i Szamocin.

Pomarzyłem. :)
suzi
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:10

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: suzi »

Dołączam się do marzeń. :)
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: iru3 »

Ogłoszono przetarg na modernizację linii kolejowej nr. 354 Poznań - Piła .
https://zamowienia.plk-sa.pl/servlet/Ho ... &expired=0
Linia ma być dostosowana do prędkości 120kmh.
Ciekawe czy w zakres prac wchodzi przebudowa tunelu w Pile?
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Matey#24 »

Ziołek zawsze Ciebie uważałem za rozsądnego faceta, ale pisząc to z ironią pokazujesz, że Ciebie zadowala remont dworca, który żyć koleją powinien, a właśnie koleją żyć nie będzie. Włożone miliony w remont obiektu, gdzie pociąg jedzie co godzinę albo i mniej. W końcu dworce służą pasażerom związanym z koleją, a nie jakimś innym pierdetom. W takim Łowiczu pociąg jedzie co chwilę (no fakt linia tam przebiega bardzo ruchliwa), ale nie zmienia to faktu, że tam nawet perony nie są wyremontowane, a u nas rzucono się na remont dworca by co? przystosować go pod monitoring dla Straży Miejskiej, która zbliża się nieuchronnie do zakończenia swojej działalności... Może warto było pomyśleć (szczególnie ci pseudo politycy z PO z naszego regionu) żeby PKP w końcu dało tu więcej połączeń kolejowych, a nie ochłapy, które w żadnym stopniu nie pozwalają się komunikować z resztą Polski. Przykład? Ja żeby jechać do mojej rodziny za Toruń muszę obecnie trzepnąć 2 przesiadki i na dodatek jechać najlepiej o 5 rano żeby na 12 dotrzeć w wybrane miejsce. O innych absurdach już wspominać nie będę, bo każdy je widzi. Więc daruj sobie ironię, bo ona jest zwyczajnie nie na miejscu, a jak Tobie pasuje 5 pociągów na krzyż, przy świeżo wyremontowanym dworcu, to naprawdę jestem godzien podziwu...
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: ziolek »

Miło mi, że postrzegasz mnie jako rozsądnego faceta. Dzięki.

Chyba nie zrozumiałeś mojej intencji. Czy dlatego, że napisałem "pomarzyłem :)" czy dlatego że moje propozycje wydały Ci się tak małorealne, że wyglądające na ironie? A tym czasem nie była to ani ironia, ani moje propozycje nie są nierealne.

A co do potrzeby zwiększenia ilości połączeń to napisałem "popieram!", bo zgadzam się z tym co napisałeś. Swego czasu proszony o wypowiedź do prasy na temat połączeń kolejowych w naszym mieście, postulowałem uruchomienie połączeń np. do Poznania w tzw. takcie czyli np. co godzinę od rana do wieczora i zrobiłem to zupełnie bez żadnej ironii.

Także wybacz, jeśli w mojej wypowiedzi dostrzegasz ironie, ale napisałem to zupełenie poważnie. Podejrzewam, że gdybyś ją usłyszał, a nie przeczytał na forum, to nie zinterpretował byś jej ją jako ironiczną. No ale niestety Internet ma to do siebie, że częściej błędnie "odczytujemy" czyjeś słowa. Oprócz wielu zalet ma też wady. W kontaktach międzyludzkich słabo się sprawdza.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Matey#24 »

Mało mamy pociągów do Poznania? Moim zdaniem wystarczająca ilość... wystarczy zmodernizować/wymienić tabor na bardziej cywilizowany i w końcu wyremontować szlak. Brakuje połączeń do Gdańska, Warszawy, czy innych miejscowości w te strony, a tutaj ciągła nagonka o tym Poznaniu. Tak samo brakuje do Szczecina połączenia, przecież Piła by tym więcej zyskała niż Poznań, bo wtedy pasażerowie nie musieliby tłuc się do Poznania i dalej na Szczecin, tylko z Bydgoszczy, Warszawy, Torunia przez Piłę albo na Krzyż albo bezpośrednio przez Wałcz... ale po co? Lepiej zajmować się Poznaniem... no tak... możliwość zarobku dla innego wielkiego miasta.
suzi
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:10

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: suzi »

Wiem że Piła nie ma tyle kasy na remonty co wielkie miasta, ale na pewno przydałoby się wymienić tory i zmodernizować perony na pilskim dworcu.
Nowe połączenie z Gdańskiem i Gdynią też będzie realne, ponieważ wraz z powstaniem PKM-ki modernizowane będą linie do Kościerzyny a następnie do Chojnic.
Dużo się zmieniło w województwie pomorskim jeżeli chodzi o kolej , mam nadzieję, że u nas też tak będzie. :)
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: iru3 »

suzi pisze:Wiem że Piła nie ma tyle kasy na remonty co wielkie miasta, ale na pewno przydałoby się wymienić tory i zmodernizować perony na pilskim dworcu.
Ale dlaczego to Piła miałaby modernizować tory i perony na stacji kolejowej , która do niej nie należy?
suzi
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:10

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: suzi »

A widziałeś tor na I peronie. Budynek piękny , a reszta....

A może zamiast dzielić wszystko czas wziąć się zebrać i zmodernizować resztę dworca.
Może ktoś ma głowę na karku i zrobi projekt, gdzie będzie remont peronów, wymagane windy , połączenie tuneli między peronami co skróci drogę przesiadek szczególnie dla ludzi starszych.
Duże miasta (Poznań , Bydgoszcz ,Gdańsk) mogą .
SpMg
Posty: 17
Rejestracja: 05 sie 2015, 15:31

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: SpMg »

asta24.pl pisze:Obrazek

40 minut krócej z Poznania do Piły

Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na modernizację 93 km linii z Poznania do Piły. To oznacza krótsze podróże dzięki przebudowie trasy, 12 mostów i wiaduktów, 50 przejazdów kolejowych. Będą też nowe przejścia podziemne i nowoczesne perony dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Postępowanie na modernizację to kolejny przetarg PLK ogłoszony we wrześniu w ramach Wielkiej Ofensywy Inwestycji Kolejowych.

Dzięki inwestycji Polskich Linii Kolejowych podróż na trasie z Poznania do Piły skróci się o ok. 40 min. Prędkość pociągów osobowych zwiększy się do 120 km/h i z trasy będzie mogło skorzystać więcej pociągów.

Realizacja tego projektu poprawi transport kolejowy w Wielkopolsce, w tym ruch aglomeracyjny. Przetarg na linie Poznań – Piła jest kolejnym postępowaniem, które PLK ogłasza we wrześniu w Ramach Wielkiej Ofensywy Inwestycyjnej. To jednocześnie pierwszy przetarg z Regionalnych Programów Operacyjnych nowej perspektywy – mówi Marcin Mochocki, członek zarządu ds. realizacji inwestycji w PLK.

Modernizacja trasy zakłada poprawę komfortu podróży. Przebudowane perony będą wyposażone w wiaty, nowe oznakowanie i oświetlenie, a także system informacji. W Chodzieży i Pile przejścia podziemne zostaną wyposażone w windy.

PLK zwiększy też poziom bezpieczeństwa na trasie z Poznania do Piły, to dzięki nowym urządzeniom sterowania ruchem i modernizacji kilkudziesięciu przejazdów kolejowo drogowych. W Poznaniu powstanie także lokalne centrum sterowania ruchem zapewniające sprawny nadzór nad linią. Ponadto w ramach inwestycji będą zamontowane urządzenia ochrony środowiska m.in. przejścia dla zwierząt.

Zadanie pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 354 Poznań Główny POD – Chodzież – Piła Główna” finansowane będzie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Wykonanie prac zostało zaplanowane na lata 2016-2019.

Polskie Linie Kolejowe realizują. Wielką Ofensywę Inwestycji Kolejowych. We wrześniu ogłoszony został przetarg na linie objazdowe Rail Baltica, miliardowy przetarg na GSM-R oraz dwa przetargi na trasie Kraków – Katowice. W latach 2016 – 2023 zarządca infrastruktury zrealizuje inwestycje za 67 mld zł ujęte w Krajowym Programie Kolejowym.


Źródło: www.asta24.pl
Data wydania: 30 września 2015
jeśli o połączenie tuneli to nic nie wiadomo, ale będą wyremontowane perony (ciekawe czy tylko te do Poznania, czy wszystkie), oraz windy...
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Aragorn »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Stan na 30.09.2015
Rav74
Posty: 95
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:12
Lokalizacja: Piła

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Rav74 »

Myślę, że jednotorowa linia strategiczna (pomorze środkowe) do 120km/h to jednak na obecne czasy, przy tej cenie jest wałkiem. Ale to moja opinia i z nikim nawet nie chce mi się polemizować.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: ziolek »

Matey#24 pisze:Mało mamy pociągów do Poznania? Moim zdaniem wystarczająca ilość... wystarczy zmodernizować/wymienić tabor na bardziej cywilizowany i w końcu wyremontować szlak. Brakuje połączeń do Gdańska, Warszawy, czy innych miejscowości w te strony, a tutaj ciągła nagonka o tym Poznaniu. Tak samo brakuje do Szczecina połączenia, przecież Piła by tym więcej zyskała niż Poznań, bo wtedy pasażerowie nie musieliby tłuc się do Poznania i dalej na Szczecin, tylko z Bydgoszczy, Warszawy, Torunia przez Piłę albo na Krzyż albo bezpośrednio przez Wałcz... ale po co? Lepiej zajmować się Poznaniem... no tak... możliwość zarobku dla innego wielkiego miasta.
Skrót "np." oznacza "na przykład", czyli jeżeli wystąpi zjawisko X, to nie oznacza to braku wystąpienia zjawiska Y. Inaczej mówiąc wprowadzenie godzinnego taktu kursowania pociągów do Poznania nie oznacza braku możliwości zwiększenia częstotliwości kursowania pociągów w innych kierunkach. Była to propozycja, która nie wyklucza innych.

O połączeniu do Szczecina i Gdańska napisałem dwa wpisy wcześniej.

Po raz ostatni czemuś co mi publicznie niesłuszczenie zarzucasz zaprzeczam i coś o czym pisałem wyjaśniam. Dalej w tym temacie nie chcę rozwiajać kwestii kolejowych połączeń jeśli tak skrajnie jestem nie rozumiany i coś mi się niesłusznie zarzuca. Proszę Ciebie byś mnie dalej nie prowokował, uważnie czytał, ze spokojem i bez emocji odpisywał. Jeśli bardzo nie odpowiada Ci mój pogląd na coś, to najpierw ze spokojem i krótko zapytaj czy napewno tak uważam i dlaczego tak sądze. Może wtedy rozmowa o kolejowych połączeniach i inne nasze rozmowy tutaj wypadną lepiej. Do spokojnych, rzeczowych rozmów zawsze się polecam.

Pozdrawiam.
BOB WYATT
PRZYJACIEL
Posty: 59
Rejestracja: 30 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: PIŁA

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: BOB WYATT »

Przykra informacja

podczas remontu Piła-Poznań zostanie wyremontowany tylko 3 peron :-( Czyli będziemy mieć wyremontowane 1,5 no i 3
znowu połowa stacji i na pewno nie ma ani słowa o głównym tunelu.

pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: iru3 »

suzi pisze:A widziałeś tor na I peronie. Budynek piękny , a reszta....

A może zamiast dzielić wszystko czas wziąć się zebrać i zmodernizować resztę dworca.
Nie, no dworzec został już cały wyremontowany.
A stacja jak już pisali przedmówcy będzie zmodernizowana podczas remontu linii kolejowej.

A i od kwietnia dochodzi połączenie sezonowe - Warszawa - Szczecin przez Piłę i Wałcz.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Matey#24 »

Te połączenie już od kilku lat dochodzi i dojść nie może...
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: iru3 »

Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: Bocian »

iru3, gdzie można znaleźć projekt przyszłego rozkładu jazdy?
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: iru3 »

Bocian - popatrz sobie tu:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/...3_20161210.pdf
lub tu:
http://hostuje.net/file.php?id=7a6ee833 ... fba9b6998c
Ten sezonowy pociąg przez Piłę ma być ciągnięty przez nową lokomotywę Gama z Pesy ( na odcinku ZS - CB) a w CB wagony mają być podłączone do "elektryka".
No i niby będzie leciał do samego Przemyśla. Jego nazwa to TLK Flisak.
drstein
PRZYJACIEL
Posty: 272
Rejestracja: 30 kwie 2006, 20:45
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: drstein »

Bocian pisze:iru3, gdzie można znaleźć projekt przyszłego rozkładu jazdy?
Zajrzyj tutaj: http://rozklad.plk-sa.pl/Tablice

Ciekawostka - w nowym rozkładzie widnieje pociąg TLK "Staszic" relacji Piła - Rzeszów (przez Bydgoszcz, Warszawę):
Odjazd z Piły 4.34 - Bydgoszcz 5.44 - W-wa Zach. 9.30/9.31 - Lublin 12.04/12.24 - Rzeszów 15.09
Odjazd z Rzeszowa 12.58 - Lublin 15.45/16.00 - W-wa Zach. 18.34/18.35 - Bydgoszcz 21.52/22.04 - Piła 23.12

Z rozkładu wynika, że pociąg ten ma kursować codziennie.

Tak na marginesie, zdziwiłem się, że TLK nie oznacza już Tanich Lini Kolejowych, ale Twoje Linie Kolejowe.
Awatar użytkownika
iru3
Posty: 262
Rejestracja: 14 lip 2008, 08:59
Lokalizacja: Kallies

Re: Remont pilskiego dworca PKP

Post autor: iru3 »

Dzisiaj:
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się