Czy ktoś zna to miejsce?

Dyskusje niezwiązane z profilem tematycznym forum.
wojtaq
MODERATOR
Posty: 318
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:30
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Czy ktoś zna to miejsce?

Post autor: wojtaq »

Proszę forowiczów o pomoc w zlokalizowaniu miejsca przedstawionego na fotografii:

Obrazek
http://naforum.zapodaj.net/2d4b2f33a34a.jpg.html

Bez wątpienia, są to okolice Piły, lecz zupełnie nie potrafię wskazać gdzie tak spektakularne rondo zostało zbudowane?
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Czy ktoś zna to miejsce?

Post autor: Bocian »

Nie wiem, gdzie to jest. Natomiast w tym rondzie nie ma nic dziwnego. To powszechnie stosowane rondo typu "pinezka" stosowane na małych skrzyżowaniach w celu uspokojenia ruchu.
Wysepka ronda jest przejezdna, aby w wyjątkowych sytuacjach ciężarówki i autobusy mogły przez nią przejechać, ponieważ promień skrętu po obwiedni ronda jest dla nich za mały.
Rav74
Posty: 95
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:12
Lokalizacja: Piła

Re: Czy ktoś zna to miejsce?

Post autor: Rav74 »

Często słyszę np. od Niemców czy Szwajcarów że jesteśmy bogatym państwem, ta opinia z ich strony, oparta jest jak widzą nasze pilskie ronda, oraz ich budowy (obecnie Bydgoska/ Podchorążych). Opowiadają mi że w Szwajcarii ronda się po prostu rysuje (na wylanym asfalcie chyba jest koło, ja osobiście nie widziałem).
Czyli mamy ładne ronda tylko kosztowne. Ale my dopiero budujemy i może czas pokazał że można inaczej, lepiej itp.
Tak samo jak nasze stacje paliw parę lat temu były ładniejsze od Niemieckich. Tylko że my je właśnie budowaliśmy, a Niemcy mieli już 20, 30 lat temu pewnie w/g technologii tamtej i były one nowością. Pozdr.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Czy ktoś zna to miejsce?

Post autor: Bocian »

Problem w tym, że Polacy nagminnie ignorują znaki oraz malowanki na jezdni. Nie wiem też jak Niemcy i Szwajcarzy radzą sobie z takim malowanym rondem po opadach śniegu.

Ale wrażenie o tym, że jesteśmy bogatym krajem może brać się choćby stąd, że topimy gigantyczną ilość pieniędzy w poszerzanie jezdni, nonszalancko marnujemy przestrzeń i pozwalamy na suburbanizację. Choć w rzeczywistości zarabiamy od nich znacznie mniej, jeździmy takimi samymi autami jak oni i mamy tych aut więcej od nich.
Trzeba się przejechać pociągiem, aby zobaczyć przepaść cywilizacyjną.
Rav74
Posty: 95
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:12
Lokalizacja: Piła

Re: Czy ktoś zna to miejsce?

Post autor: Rav74 »

Na majówkę wybrałem się z Rodziną pociągiem w kierunku Iławy. W kierunku Iławy trzy przesiadki (Piła-Osiek > Osiek-Bydgoszcz > Bydgoszcz-Jabłonowo Pom. > Jabłonowo Pom-Iława). Oczywiście przepaść PR a Arriva na plus tych drugich.
Wracając dokładnie tą samą drogą już tylko jedna przesiadka (Iława-Bydgoszcz > Bydgoszcz-Piła).
Nie będę się rozpisywał o kolejowym szlaku Piła-Poznań, bo wszyscy wiemy jakie ma znaczenie ta linia, a jak się nią jeździ. Pozdrawiam.
wojtaq
MODERATOR
Posty: 318
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:30
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Czy ktoś zna to miejsce?

Post autor: wojtaq »

Ale, ale! Hola!
Koledzy, w moim wątku pytałem tylko, czy ktoś zna miejsce wskazane w odnośniku z fotografią! Nie jestem tego do końca pewnym, ale każdy z nas ma możliwość założenia własnego wątku z dowolnym tematem. Mnie interesuje tylko jeden malutki problem, a tu tylu znakomitych dyskutantów prowadzi coraz bardziej gorącą dyskusję. To już ciut za wiele, jak na moje skromne możliwości intelektualne. Po prostu - nie ogarniam tej kuwety, jak powiedział pewien kot na widok pustyni :mryellow:

Dlatego powtórzę raz jeszcze, czy ktoś wie coś o tym 'rondzie'? Może znajdować się gdzieś w okolicach Miasteczka Krajeńskiego...
Rav74
Posty: 95
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:12
Lokalizacja: Piła

Re: Czy ktoś zna to miejsce?

Post autor: Rav74 »

Sorry, oczywiście oboje odbiegliśmy.
Z mojej strony popytam znajomych oraz obecnych i byłych mieszkańców Miasteczka Krajeńskiego i może coś na ten temat wiedzą. Pozdr.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się