Stosunki polsko-ukraińskie

Dyskusje niezwiązane z profilem tematycznym forum.
Witosa
PRZYJACIEL
Posty: 110
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:05

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: Witosa »

Adam zadał kilka pytań
.
Przyjrzyjmy się jednemu.
Adam pisze:

Ja nie spotkałem się aby ktokolwiek zapominał o wcześniejszym paleniu cerkwi przez WoPolskie, wręcz przeciwnie przez kupę lat próbowano nam wmówić, że jak to nazwałeś palenie cerkwi było powodem ludobójstwa dokonanego na Polakach, co jest absolutną bzdurą. Skoro wywołałeś temat, to przedstaw nam dlaczego dochodziło do likwidowania cerkwi?

Czy to nie jest bełkot?
Czy w tym zdaniu są sensy?


I to świetne zakończenie, sugerujące, że warto palić cerkwie, bo jest coś zawinionego. Bo nie chodziło tylko o likwidowanie, a o palenie cerkwi.

Ręce opadają.
Witosa
PRZYJACIEL
Posty: 110
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:05

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: Witosa »

Coś chcę dopowiedzieć.
Adam jest patriotą.
Adam jest Polakiem.
Adam kocha Polskę.
Tak jak ja.
Tylko Adam mnie wyklucza.
Z mojej Polski.
Będąc poza Polską.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Witosa na pytanie o uzasadnienie swoich tez nie potrafisz odpowiedzieć, więc próbujesz przypisać osobie pytającej jakieś dziwne intencje. Przecież moderator tej strony już prosił Cię abyś nie wmawiał osobom tu piszącym słów i stwierdzeń, które z ich strony nie padły, Ty jednak z tej prośby nic sobie nie robisz.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Ksiądz Tadeusz Isakowicz Zaleski o swoim wykładzie w Pile

W PWSZ w Pile o ludobójstwie na Kresach

http://isakowicz.pl/w-pwsz-w-pile-o-lud ... a-kresach/
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

ziolek pisze:Czy Polacy to bonapartyści? Ktoś nie lubiący Polaków czytając tekst naszego hymnu gotowy tak stwierdzić. Mogą oczywiście pominąć kontekst w jakich słowa hymnu napisano, tak jak pomija kontekst adam pisząc o treści hymnu ukraińskiego, treści już nieobowiązującej.

Czy Polacy to rewizjoniści? Czytający liczne internetowe wypowiedzi nawołujące do powrotu Lwowa do Polski mogą tak stwierdzić.
Nie trzeba nawoływać do powrotu Lwowa do Polski, wystarczy wspomnieć o jego historii przy okazji Biegu Niepodległości.
Ziołek nie trzeba być jasnowidzem, aby przewidzieć co będą opowiadać Ukraińcy dla których bohaterem jest Bandera, wystarczy odrobinę wiedzy historycznej.
Mer Lwowa: Przypomnijmy Polakom o niemieckim Wrocławiu i ukraińskich ziemiach w Polsce
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spolecze ... h-w-polsce
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Dlaczego ten dziennikarz, ekspert od stosunków polsko ukraińskich nie wspomniał o wszystkich komisjach na różnych szczeblach, jakie do tej pory powstały i prace ich zawsze zrywała strona ukraińska?
Jeszcze taka dygresja, to banderowskie, neonazistowskie bojówki doprowadziły do wojny pomiędzy Ukraińcami na wschodzie Ukrainy, a nie wojna jaka się teraz między nimi toczy do powstania sił banderowskich.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

jakieś przykład oprócz źródeł rosyjskich?
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

i oprócz strony kresy.pl
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

ziolek pisze:jakieś przykład oprócz źródeł rosyjskich?
Skoro o katastrofie smoleńskiej i śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego piszą prawdę, to dlaczego o rozmowach polsko ukraińskich mieli by być niewiarygodni?
ziolek pisze:i oprócz strony kresy.pl
dlaczego oprócz tej strony?
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Ukraińcy nie pozwalają na przedstawianie plakatów z zarysem przedwojennej polskiej granicy wschodniej .

Mer Lwowa wymusił na polskich urzędnikach usunięcie plakatów z mapą przedwojennej Polski

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spolecze ... nej-polski
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

ziolek pisze: Odpowiedź szczerze, nie musisz tym razem spieszyć się z odpowiedzią. A przede wszystkim tym razem przemyśl zadane pytania. Może w końcu będę mógł zrozumieć Twoje motywy, acz niekoniecznie się z nimi zgodzić, a może nawet będę musiał je skrytykować. Ale chcę wiedzieć co skłania Cie do takiego publicznego szkalowania innych. Mogę chociaż teraz liczyć na odpowiedź?
Wolałbyś, abym zamiast mówić prawdę, był tzw. uspakajaczem?
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Bocian pisze:Wystarczą odpowiednie okoliczności i mamy np. Jedwabne.
Co znaczy odpowiednie okoliczności? Czego zabrakło w innych miejscowościach pod okupacją niemiecką, co w Jedwabnym doprowadziło do tragedii, która nie jest do końca wyjaśniona?
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

Do Zmiany już się zapisałeś? Radio Sputik też słuchasz?
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Ziołek masz jeszcze kilka prób rozszyfrowania mnie, ta którą podałeś nie jest właściwa.
Kilka lat temu na tym forum sugerowano, że jestem członkiem partii PIS, :lol:
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

ziolek pisze:
Czy Polacy to rewizjoniści? Czytający liczne internetowe wypowiedzi nawołujące do powrotu Lwowa do Polski mogą tak stwierdzić.
Beneficjentem zagarnięcia przez Związek Sowiecki po 1944 r połowy obszaru Rzeczypospolitej jest dzisiaj w dużej części Ukraina, która zresztą sama ten Związek Sowiecki współtworzyła.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

adam pisze:Dlaczego ten dziennikarz, ekspert od stosunków polsko ukraińskich nie wspomniał o wszystkich komisjach na różnych szczeblach, jakie do tej pory powstały i prace ich zawsze zrywała strona ukraińska?
ziolek pisze:jakieś przykład oprócz źródeł rosyjskich?
Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek powołoływał się na rosyjskie żródła, więc nie wiem skąd taka sugestia.

Ukraiński i polski IPN powołają wspólną komisję do spraw Wołynia

Łukasz Kamiński powiedział w rozmowie z Polskim Radiem, że w przeciwieństwie do poprzednich podobnych inicjatyw, do grupy będą wchodzili jedynie historycy, którzy zajmą się najpierw analizą dokumentów archiwalnych, w tym także tych, do których dostęp otworzyły niedawno ukraińskie władze.

http://rebelya.pl/post/8267/ukrainski-i ... a-komisje-
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

ziolek pisze:Nie zauważyłem gorzkiej pigułki. Zauważyłem wymigiwanie się od zadanych pytań i ucieczkę w inne kwestie. Tak nie wygląda dyskusja. Przypomina mi to propagandę, w tym przypadku propagandę budowania niechęci do grupy ludzi, do Ukraińców.

To jakaś misja, hobby? A może jakieś przykre życiowe doświadczenia życiowe do tego skłaniają? A może jakaś forma internetowego trolingu, ostatnio szczególnie praktykowanego przez sympatyków Moskwy? A może są jeszcze inne powody by psuć to forum swoim monologiem i zarażać ludzi uprzedzeniami?

Odpowiedź szczerze, nie musisz tym razem spieszyć się z odpowiedzią. A przede wszystkim tym razem przemyśl zadane pytania. Może w końcu będę mógł zrozumieć Twoje motywy, acz niekoniecznie się z nimi zgodzić, a może nawet będę musiał je skrytykować. Ale chcę wiedzieć co skłania Cie do takiego publicznego szkalowania innych. Mogę chociaż teraz liczyć na odpowiedź?


Senator Jan Żaryn: „Przeprowadzimy ofensywę historyczną”!


I to dotyczy z jednej strony narodu ukraińskiego, którego nie tylko nie potrafimy oduczyć antypolskich naleciałości w interpretowaniu stosunków polsko-ukraińskich w przeszłości, ale także w gruncie rzeczy przez to krzywdzimy samych Ukraińców.
Powinniśmy to mówić bardzo wyraźnie, ze jeżeli chcą być narodem europejskim i chcą wkraczać do tutejszej rodziny cywilizacji łacińskiej, to nie mogą tego zrobić, de facto afirmacyjnie wspierając ludobójcze organizacje OUN-UPA i ich struktury wojskowe. Nie mogą bowiem z powodów moralnych akceptować ludobójstwa jako formy rozwiązywania sporów międzynarodowych. Jeżeli tak próbują dzisiaj głosić chwałę banderowcom i na pomnikach ich stawiać to znaczy, że są gotowi tymi narzędziami posługiwać się w przyszłości. A to jest bardzo odległe od pozytywnej tradycji europejskiej. Póki Europa jest Europą to mam nadzieję, że takich praktyk ludobójczych nie będziemy honorować. Tak jak nie uhonorowała po wojnie swoistego dorobku cywilizacyjnego III Rzeszy, jak np. użycia Cyklonu B.


http://www.prawy.pl/z-kraju/11096-senat ... istoryczna
zgredek
PRZYJACIEL
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2009, 19:31

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: zgredek »

Ukraińcy mają swoje powody by czcić UPA, i nie jest to na pewno ludobójstwo na kresach. Wynika to zapewne z ich niewiedzy historycznej o tej formacji , i naszej zapewne też.
Upa kojarzy nam sie z jednym . Zapewniam że ukraińcom zupełnie z czymś innym. Nawet nie chcemy ich spytać z czym . Bo dla nas UPA to upa.
Każdy naród ma jakieś czyny którye pomija sie w literaturze historycznej. Historia Ukrainy skrzętnie pomija wyczyny upa na kresach.
W naszej cieżko znależć coś o Berezie Kartuskiej. Ale ulicę marszałka mamy w każdym mieście.

pozdrawiam
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

zgredek pisze:Ukraińcy mają swoje powody by czcić UPA, i nie jest to na pewno ludobójstwo na kresach. Wynika to zapewne z ich niewiedzy historycznej o tej formacji , i naszej zapewne też.
Czyli oddają hołd organizacji, której nie znają?
zgredek pisze:Upa kojarzy nam sie z jednym . Zapewniam że ukraińcom zupełnie z czymś innym. Nawet nie chcemy ich spytać z czym . Bo dla nas UPA to upa.
Dziecinne zarzuty, słuchałeś konferencji pracowników IPNu ukraińskiego pochodzenia?
zgredek pisze: Każdy naród ma jakieś czyny którye pomija sie w literaturze historycznej. Historia Ukrainy skrzętnie pomija wyczyny upa na kresach.
W naszej cieżko znależć coś o Berezie Kartuskiej. Ale ulicę marszałka mamy w każdym mieście.
Co za porównanie, co ma ludobójstwo do walki politycznej?
O Berezie Kartuskiej jest dużo informacji.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

zgredek pisze:Ukraińcy mają swoje powody by czcić UPA,
Jak sam widzisz po wojnie na wschodzie Ukrainy , że nie wszyscy Ukraińcy mają powody by czcić UPA.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

Hm.... A czy już ustaliłeś dlaczego - o co pytałem chyba już przed kilkoma tygodniami - przytoczyłeś treść nieaktualnego hymnu Ukrainy?
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: ziolek »

adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Ziołek odniosę się do Twoich wpisów nieco póżniej, teraz chciałbym przytoczyć przykład, który powinień być powodem do naszego wspólnego zadowolenia .

Postawiono na Ukrainie pomnik ofiar OUN-UPA!

https://www.facebook.com/OcalOdZapomnie ... =3&theater
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Stosunki polsko-ukraińskie

Post autor: adam »

Nie mogę odnieść się do tego co mówi ten człowiek bo nie rozumiem na tyle rosyjskiego.
O rzekomych słowach prezydenta Dudy oczywiście słyszałem. Ludzie ze wschodu zawsze byli dobrzy w propagandzie, daleko nie trzeba szukać, katastrofa smoleńska i rosyjskie śledztwo, albo Ukraińcy banderowcy którzy do dzisiaj ze Stefana Bandery robią bohatera antyniemieckiego i ofiarę nazistów itd. Wszystko co dzieje się na wschód od nas potwierdza mnie w wielkości Feliksa Konecznego.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się