Imprezy sportowe na cześć pilskich bohaterów

Dyskusje niezwiązane z profilem tematycznym forum.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Imprezy sportowe na cześć pilskich bohaterów

Post autor: adam »

Dnia 4 października odbył się I Turniej Piłkarski im. Kaprala Piotra Konieczki, którego organizatorami byli Kaczorscy Patroci. Wzięli w nim udział Wszechpolacy z różnych miast Polski realizując hasło "Sport, Zdrowie, Nacjonalizm”.
https://www.facebook.com/Wszechpolacy?fref=photo
Witosa
PRZYJACIEL
Posty: 110
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:05

Re: Sławni Pilanie i Pilscy bohaterowie - z miasta i okolic

Post autor: Witosa »

Adamie,
jest mi przykro, takich tekstów, takich tekstów, nobilitujących nacjonalizm jako istotną wartość polskości, nie powinno być TUTAJ.
Bardzo proszę Administratora o wykasowanie wpisu Adama i wpisu mojego.
Wpisu Adama, bo wpis jest de facto faszyzujący.
Wpisu mojego, bo wstydzę się, że muszę pisać na ten temat, czując się jak obywatel Republiki Waimarskiej.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Sławni Pilanie i Pilscy bohaterowie - z miasta i okolic

Post autor: adam »

Witosa pisze:Bardzo proszę Administratora o wykasowanie wpisu Adama i wpisu mojego.
Wpisu Adama, bo wpis jest de facto faszyzujący.
Witosa zapytam wprost, czy z Tobą jest wszystko w porządku?
Witosa
PRZYJACIEL
Posty: 110
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:05

Re: Sławni Pilanie i Pilscy bohaterowie - z miasta i okolic

Post autor: Witosa »

Cieszy mnie odpowiedź Adama.
Adam pisze wprost o toku rozumowania bolszewików.
Jeżeli ktoś nie podziela naszych poglądów, to jest nienormalny.
A jak jest nienormalny, to do psychuszki z nim.

Jak to dobrze, że Adam nie ma siły sprawczej.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Sławni Pilanie i Pilscy bohaterowie - z miasta i okolic

Post autor: adam »

adam pisze:Dnia 4 października odbył się I Turniej Piłkarski im. Kaprala Piotra Konieczki, którego organizatorami byli Kaczorscy Patroci. Wzięli w nim udział Wszechpolacy z różnych miast Polski realizując hasło "Sport, Zdrowie, Nacjonalizm”.
https://www.facebook.com/Wszechpolacy?fref=photo
Więcej informacji o odbytym turnieju poświęconym pamięci Kaprala Piotra Konieczki wkrótce na stronie samych organizatorów.
https://www.facebook.com/kaczorscy.patrioci
Witosa
PRZYJACIEL
Posty: 110
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:05

Re: Sławni Pilanie i Pilscy bohaterowie - z miasta i okolic

Post autor: Witosa »

I oto mamy Adama.
Adam nie chce mówić o meritum.
Powtarza wstydliwe, wstydliwe nacjonalistyczne informację.
O kaczorskich patriotach (jednak z małej, choć można wszystko mówić na kolanach, z dużej litery, w przeświadczeniu o własnej małości).

Konieczkę, prostego człowieka, czyni ikoną nacjonalizmu.
Wstyd. Adamie wstyd.

Konieczka miał poczucie obowiązku.
Powinności.
Takiej ludzkiej.
Nie politycznej.
A Ty Konieczce chcesz gębę dorobić.
Nacjonalistycznej prawicy.


Patriotyzm zawłaszczasz.
Dla swojego..no czego.,.. nacjonalizmu.

Wstyd.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3157
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Imprezy sportowe na cześć pilskich bohaterów

Post autor: Krzysztof Ju »

Wydzieliłem ostatnie posty z wątku pt. "Sławni Pilanie i Pilscy bohaterowie - z miasta i okolic" (z działu "Historia Schneidemühl") jako nie na temat. Tamten wątek jest o faktach nt. znanych mieszkańców Piły lub ziemi pilskiej, nie o imprezach im poświęconym.

Witosa, rozumiem Twoje obawy co do charakteru imprezy i problemu zawłaszczenia czyjejś biografii przez dowolną ideologię, dlatego też nie skasowałem tych postów, lecz zostawiłem jako głos krytyczny w dziale "Wolne słowo". Ale proszę nie zarzucaj adamowi ani innym użytkownikom czegoś, czego wcale nie powiedzieli.
drstein
PRZYJACIEL
Posty: 272
Rejestracja: 30 kwie 2006, 20:45
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Sławni Pilanie i Pilscy bohaterowie - z miasta i okolic

Post autor: drstein »

Witosa pisze:Adamie,
jest mi przykro, takich tekstów, takich tekstów, nobilitujących nacjonalizm jako istotną wartość polskości, nie powinno być TUTAJ.
Bardzo proszę Administratora o wykasowanie wpisu Adama i wpisu mojego.
Wpisu Adama, bo wpis jest de facto faszyzujący.
Wpisu mojego, bo wstydzę się, że muszę pisać na ten temat, czując się jak obywatel Republiki Waimarskiej.
Witosa, mylisz pojęcia, choć najwyraźniej nie zdajesz sobie z tego sprawy. Czytasz "nacjonalizm", myślisz "faszyzm". Naprawdę, lepiej myśleć samemu, zamiast łykać medialną propagandę. Proponuję zacząć od definicji (ze słownika PWN):

nacjonalizm «postawa i ideologia uznająca interes własnego narodu za wartość najwyższą»

Uznawanie interesu Polski za wartość najwyższą nazywasz faszyzmem???

To czyje interesy powinny być dla nas najważniejsze? Niemieckie, a może rosyjskie?
Witosa
PRZYJACIEL
Posty: 110
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:05

Re: Imprezy sportowe na cześć pilskich bohaterów

Post autor: Witosa »

W pierwszej chwili,a post drsteina czytałem rano, postanowiłem zignorować wpis.
Uznając, że nie ma powodów, bym wyjaśniał sprawy proste jak budowa cepa.
Ale upływ czasu sprawił, że postanowiłem odezwać się, nawet nie w kwestii polemicznej, choć i ona się pojawi, ile w kwestii kultury obyczajów panujących na Forum. Dodam, chwilami żenującej kultury.

O czym myślę?

O tym, że wcześniej piszę, iż wypowiedź Adama, która jest propagowaniem nacjonalizmu, powinna być usunięta. Nacjonalizm nigdy żadnego narodu nie prowadził w dobrą stronę. Najnowsze egzeplifikacje tego mogliśmy obserwować na przykładzie części krajów byłej Jugosławii. Adam ma rację podając przykłady ożywania idei Wielkiej Ukrainy, choć ja w nich upatruję nie nurt główny, a margines i folklor polityczny. (I martwię się, że odpowiedzią na nacjonalizm ukraiński bywa nacjonalizm polski).


I na te moje notki odpowiada drstein.

Ale jak odpowiada: jako mędrzec i jasnowidz.

Najpierw mówi czego nie rozumiem, czego nie rozróżniam, co z czym mi się myli i jeszcze nie zdaję sobie sprawy z tego,co robię. A w ogóle to jestem ofiarą propagandy wrogiej drsteinowi.
Jak można na podstawie jednego zdania wypisywać tak nieuprawnione sądy.

Przecież drsteinie mnie nie znasz.


Co Cię upoważnia do tych sądów i tej bezczelnej pewności siebie.
Co Cię upoważnia do dyskredytowania mojej osoby.
Co Cię upoważnia do przekonania, że wiesz coś najlepiej na świecie.

A piszesz oczywiste głupstwa.

Piszesz że nacjonalizm to
«postawa i ideologia uznająca interes własnego narodu za wartość najwyższą»
…,ale już nie piszesz, że skrajną formą nacjonalizmu jest faszyzm.

Demagogicznie pytasz:

To czyje interesy powinny być dla nas najważniejsze? Niemieckie, a może rosyjskie?


Fantastyczny wybór.
Wybór polskich fobii.
To nie jest takie proste, to nie jest takie zero-jedynkowe.
Nieuwzględnianie w polityce interesów Rosji i Niemiec prowadzi do pomysłu wywołania wojny z tymi krajami.
Nie słyszysz takich głosów w publicznej debacie?
Nie boisz się takich głosów?
Masz chęć na kolejne moralne zwycięstwo, po którym naród i państwo będą się – który to już raz - odradzać przez dziesiątki lat.

Koniec.
Amen.
drstein
PRZYJACIEL
Posty: 272
Rejestracja: 30 kwie 2006, 20:45
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Imprezy sportowe na cześć pilskich bohaterów

Post autor: drstein »

Witosa pisze: Piszesz że nacjonalizm to
«postawa i ideologia uznająca interes własnego narodu za wartość najwyższą»
…,ale już nie piszesz, że skrajną formą nacjonalizmu jest faszyzm.
Odniosę się tylko do powyższego fragmentu, bo dłuższą dyskusję nie mam teraz czasu.

Chciałbym, żebyśmy trzymali się faktów. Czy imprezie, o której pisał Adam towarzyszyło hasło "Sport, Zdrowie, Faszyzm”, a może "Sport, Zdrowie, Skrajny Nacjonalizm”??? Oczywiście, że nie!

Ale Ty najwyraźniej doszukujesz się w turnieju piłkarskim(!!!) jakiegoś drugiego dna i wszczynasz awanturę. Byłaś na tej imprezie? Pewnie nie, ale zarzucasz Adamowi, że umieszcza cyt. "faszyzujące" wpisy i domagasz się ich ocenzurowania. Ocenzurowania informacji o turnieju piłkarskim!!! W imię poprawności politycznej...
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Imprezy sportowe na cześć pilskich bohaterów

Post autor: Bocian »

Znajdziemy też szersze definicje nacjonalizmu:
nacjonalizm - ideologia głosząca, że własny naród jest wartością najwyższą, dla której można nawet naruszać prawa jednostek oraz innych narodów
źródło
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Imprezy sportowe na cześć pilskich bohaterów

Post autor: adam »

Witosa nazwanie podanie informacji o turnieju piłki nożnej który odbył się pod hasłem : "Sport, Zdrowie, Nacjonalizm" wpisem faszyzującym, a ożywienie Idei Wielkiej Ukrainy , realizowanej przez nazistowskie oddziały dopuszczające się gwałtów, ludobójstwa i przestępstw kryminalnych folklorem i nurtem nic nie znaczącym uważam za typową manipulacją prawdą i faktami. Już kiedyś o tym pisałem, wśród Polaków szuka się faszystów, natomiast tam gdzie oni rzeczywiście są traktuje się ich bardzo pobłażliwie, tak jak Ty to robisz sprowadzając do folkloru. Witosa w bajki, które opowiadasz wierzy coraz mniej Polaków.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Imprezy sportowe na cześć pilskich bohaterów

Post autor: Bocian »

Adamie, nie ma żadnej różnicy pomiędzy polskimi nacjonalistami a ukraińskimi i rosyjskimi. Nacjonalizm to choroba, z której należy się leczyć, bo jeszcze nigdy do niczego dobrego nie doprowadziła.

Gdyby turniej w Kaczorach odbywał się pod hasłem patriotyzmu, Witosa zapewne nie miał by zastrzeżeń.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Imprezy sportowe na cześć pilskich bohaterów

Post autor: adam »

Zawsze uważałem, że nie każdy z nich obrócił się w szowinizm, natomiast co do Witosa to jego uwagi są często niedorzeczne, lub próbą taniej propagandy, ale nie będę się powtarzał w swoich wypowiedziach.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Imprezy sportowe na cześć pilskich bohaterów

Post autor: adam »

Bocian pisze:Gdyby turniej w Kaczorach odbywał się pod hasłem patriotyzmu, Witosa zapewne nie miał by zastrzeżeń.
Aha czyli hasło turnieju w Kaczorach zawiniło w tym, że Witosa mój wpis nazwał faszyzującym, a nazistowskie oddziały na Ukrainie folklorem?
zgredek
PRZYJACIEL
Posty: 82
Rejestracja: 23 lip 2009, 19:31

Re: Imprezy sportowe na cześć pilskich bohaterów

Post autor: zgredek »

Zczęło się od informacji o turnieju piłki , a kończy na wojnie Polsko-Polskiej.

Granica pomiędzy patriotyzmem a nacjonalizmem jest bardzo mglista. Wiekszość zapewne zgodzi się że " Naród jest wartością najwyższą". Zycie pokazuje że nie zawsze. Bliżej jest rodzina , przyjaciele , lub nie daj boże partia X.
Z naruszaniem praw jednostek mamy do czynienia na codzień. Naruszanie praw innych narodów -tym razem to nie My. Ale to temat do szerokiej ,pokojowej dyskusji.

W filozofii dalekiego wschodu istnieje pojęcie yin yang. Mówi ono że, nie może istnieć ogień bez wody , światło bez ciemności ,słodki bez gorzkiego ( PO bez PiS ? :smile4: ). Chciałem przez to powiedzieć że każda partia ,frakcja ,odłam ,nawet nacjonaliści powinni istnieć choćby dla kontrastu.

Zaraz usłyszę pytanie : a skrajni islamiści też?
Nie wiem co odpowiezieć. Mysle że nawet w zdrowym zwierającym wiele różnych komórek ciele ,może zagnieżdzić sie nowotwór.

Odszedłem daaleeeko od tematu . Sorka !
Pozdrawiam
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Imprezy sportowe na cześć pilskich bohaterów

Post autor: adam »

Bocian pisze: Nacjonalizm to choroba, z której należy się leczyć, bo jeszcze nigdy do niczego dobrego nie doprowadziła.

Ja zawsze myślałem, że to narodowy socjalizm w Niemczech i inna odmiana socjalizmu jaką jest komunizm w Związku Sowieckim do niczego dobrego nie doprowadziły.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Imprezy sportowe na cześć pilskich bohaterów

Post autor: Bocian »

^^ Nie na temat. Ani główny, ani poboczny.
Witosa
PRZYJACIEL
Posty: 110
Rejestracja: 11 kwie 2009, 19:05

Re: Imprezy sportowe na cześć pilskich bohaterów

Post autor: Witosa »

Pomogę trochę Bocianowi, choć Bocian nie wymaga koła ratunkowego.
Bocian konkluduje, a nie wyjaśnia.
No to ja spróbuję wyjaśnić.

Bocian napisał(a):
Nacjonalizm to choroba, z której należy się leczyć, bo jeszcze nigdy do niczego dobrego nie doprowadziła.

Bocian ma rację. Przykładem Jugosławia i wojny po jej rozpadze, sytuacja w Afryce, przedwojenna sytuacja w Polsce i stosunek do mniejszości, wszystko to są przykłady na racje Bociana.

A co robi Adam?
Adam pisze:
"Ja zawsze myślałem, że to narodowy socjalizm w Niemczech i inna odmiana socjalizmu jaką jest komunizm w Związku Sowieckim do niczego dobrego nie doprowadziły".

Adam nie polemizuje.
Adam mówi,że zawsze sądził, że gruźlica jest niszczącą chorobą.
Prawda.
Tylko nie o tym rozmawiamy.


Adam stosuje klisze, takie schematy, takie efekciarskie sztuczki, które tylko pozornie mają sens.
Rozłóżmy zdanie Adama na czynniki pierwsze.

Pierwszy człon: narodowy socjalizm do niczego dobrego nie doprowadził.

Prawda. Tylko do tej prawdy trzeba dodać, że faszyzm jest skrajnym przejawem nacjonalizmu.
Ale tego Adam nie pisze, bo to burzy schemat, a schemat nie służy myśleniu, bo o myślenie nie chodzi.

Drugi człon: komunizm w Związku Sowieckim do niczego dobergo nie doprowadza.
Też prawda, choć zadziwia nieśmiertelność imperialnej Rosji.
I tu pojawiają się manowce: Rosja jest ciągle państwem wielu narodów. No i mamy problem.
Ale tylko pozorny.
Narodom Rosji wskazuje się wspólnego wroga.
To budzi nacjonalizmy narodów, które łączą się wobec wspólnego wroga.

A jakiego wroga ma polski nacjonalizm?

Proszę o stosowną specyfikację.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Imprezy sportowe na cześć pilskich bohaterów

Post autor: adam »

Witosa pisze:Prawda. Tylko do tej prawdy trzeba dodać, że faszyzm jest skrajnym przejawem nacjonalizmu.
Ale tego Adam nie pisze, bo to burzy schemat, a schemat nie służy myśleniu, bo o myślenie nie chodzi.
Adam pisał, tylko w kontekście stosunków polsko ukraińskich, więc przypomnę, jako naród polski zostaliśmy skonfrontowani z trzema zbrodniczymi ideologiami : zbrodniczym narodowym socjalizmem niemieckim, zbrodniczą odmianą socjalizmu czyli komunizmem sowieckim, oraz szowinistycznym ukraińskim nacjonalizmem, który okazał się być najokrutniejszym wobec Polaków, dopuszczającym się zagłady naszego narodu.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Imprezy sportowe na cześć pilskich bohaterów

Post autor: adam »

Witosa pisze:Bocian napisał(a):
Nacjonalizm to choroba, z której należy się leczyć, bo jeszcze nigdy do niczego dobrego nie doprowadziła.

Bocian ma rację. Przykładem Jugosławia i wojny po jej rozpadze, sytuacja w Afryce, przedwojenna sytuacja w Polsce i stosunek do mniejszości, wszystko to są przykłady na racje Bociana.
Uff, pół świata stoi za racją Bociana, ale zapytam o stosunek do mniejszości w przedwojennej Polsce, czy masz na myśli to, że np. Ukraińcy nie mieli otrzymać uniwersytetu we Lwowie a mieć go w Krakowie?
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się