Wokół antysemityzmu

Dyskusje niezwiązane z profilem tematycznym forum.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Wokół antysemityzmu

Post autor: adam »

wojtaq pisze: Nie bez znaczenia jest, że właśnie z judaizmu wywodzi się chrześcijaństwo, ale to już inny temat...
Jaki judaizm masz na myśli?
wojtaq pisze:Wracając zaś do Holocaustu i jego ofiar, to muszę ze smutkiem stwierdzić olbrzymie pokłady antysemityzmu, jakie ujawniają się w Internecie, ostatnio choćby za sprawą (hucpą) zainicjowaną przez najwyższe kręgi rządowe w/s odebrania odznaczenia prof. Janowi T. Grossowi. Tak jadowitych i sączących nienawiścią zapisów jeszcze nie spotkałem! Poważnie zaczynam obawiać się masowych wystąpień na tym tle, a nawet powrotu do jawnego okazywania nienawiści nie tyle wobec Żydów, bo tych w Polsce można policzyć na palcach, ale wobec wszystkich sprzyjających równości ras, wyznań i przekonań. Może nawet znów ktoś ustanowi getta ławkowe dla 'myślących inaczej'? To niepojęte, jak w Polsce - kraju tak doświadczonym może dochodzić do szerzenia się postaw, które stanęły w pierwszej połowie ub. wieku w założeniach do totalnej eksterminacji.
T. Gross dopuszcza się pomówień w stosunku do Polaków, odebranie odznaczenia zainicjowała
Reduta Dobrego Imienia - Polska Liga przeciw Zniesławieniom, oraz tysiące osób prywatnych a nie
najwyższe kręgi rządowe.

To tylko kilka uwag do tekstu wojtaqa, który ukazał się w temacie Pilscy Żydzi
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Wokół antysemityzmu

Post autor: adam »

Wojtaq Twój ostatni wpis z temacie Pilscy Żydzi uważam za skandaliczny. W Polsce nie ma żadnego antysemizmu, jest za to spora liczba różnego rodzaju koncertów i imprez związanych z kulturą żydowską, a nasz Sejm i Prezydent obchodzi żydowskie święto Chanuka , ja natomiast nie wiem czy w Izraelu są obchodzone polskie święta. Chyba nigdzie na świecie Żydom nie żyło się tak dobrze i żyje jak w Polsce. Ich historia o ich losy o tym świadczą.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Wokół antysemityzmu

Post autor: Bocian »

adam pisze:WojtaqW Polsce nie ma żadnego antysemizmu
Chyba dawno w Polsce nie byłeś.
Proszę, nie wypowiadaj się o czymś, o czym nie masz pojęcia.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Wokół antysemityzmu

Post autor: adam »

Dwa dni temu wróciłem ze Świnoujścia, za dwa tygodnie będę w Warszawie w Sejmie, więc bądż Bocian spokojny, w Polsce bywam często.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Wokół antysemityzmu

Post autor: Bocian »

Widocznie za rzadko. Antysemityzm jest obecny na co dzień. Na murach, w potocznym języku "żydzić pieniądze"... na demonstracjach (niedawne spalenie kukły Żyda na wrocławskim Rynku). W mojej podstawówce największym wyzwiskiem był "pedał", na drugim miejscu "Żyd"). Przykłady można mnożyć.

Nie jest może tak bardzo widoczny, jak kiedyś, bo nienawiść bezmózgich nacjonalistów mocniej ukierunkowała się w inną stronę, ale istnieje i ma się dobrze.

Trzeba być ślepym, aby tego nie widzieć. Mogę posłużyć przykładami z Internetu, jeśli chcesz dalej czarować rzeczywistość.
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Wokół antysemityzmu

Post autor: lubianka »

Bocian pisze:Widocznie za rzadko. Antysemityzm jest obecny na co dzień. Na murach, w potocznym języku "żydzić pieniądze"... na demonstracjach (niedawne spalenie kukły Żyda na wrocławskim Rynku). W mojej podstawówce największym wyzwiskiem był "pedał", na drugim miejscu "Żyd"). Przykłady można mnożyć.

Nie jest może tak bardzo widoczny, jak kiedyś, bo nienawiść bezmózgich nacjonalistów mocniej ukierunkowała się w inną stronę, ale istnieje i ma się dobrze.

Trzeba być ślepym, aby tego nie widzieć. Mogę posłużyć przykładami z Internetu, jeśli chcesz dalej czarować rzeczywistość.
Takie określenia czy przezwiska jak "żyd" ,"cygan" czy " pedał" nie koniecznie są przejawem wrogości do tych środowisk. Potoczne porównanie ,do na przykład Żyda, określać może ,że ktoś jest oszczędny -może trochę chytry. Żydzi to taka nacja która oprócz wielu pozytywnych cech ma sporo wad ,a jedną z nich jest nadwrażliwość na punkcie właśnie Antysemityzmu. Często słyszymy ,czy może kiedyś częściej słyszeliśmy, określenie "ale meksyk" i tu raczej nikt nie chciał obrażać Meksykanów, ale w ten skrótowy sposób opisywał obraz czegoś jakiegoś bałaganu ,ale z pewnością nie chciał obrażać Meksykanów. W Polsce przed wojną mieszkało wielu Żydów ,zresztą nadal sporo ich mieszka i ci Żydzi byli i teraz ci co żyją w Polsce są tak samo Polakami , są to tacy sami ludzie i obywatele . W czasie drugiej wojny światowej byli wśród nich bohaterzy jak i zdrajcy i donosiciele ,zginęło ich więcej bo taki był plan Hitlera .Po Eksterminacji Żydów miała przyjść kolej na inne narody .Prawda jest taka ,że im częściej będzie podnoszony larm bo coś ,jakieś określenie zawiera w sobie słowo żyd i akurat kojarzone z czymś nie pozytywnym tym częściej będziesz miał drogi Bocianie okazję do doszukiwania się przejawów Antysemityzmu w Polsce. Nikt bowiem nie umniejsza ofiary jaką ten naród poniósł i nie powstało o żadnym narodzie, tyle filmów ,pomników i innych form hołdu im złożonego. Według Ciebie możesz posłużyć się przykładami z internetu ,tak to prawda ,ale ja w internecie znajdę przykłady dotyczące każdej treści.
Pozdrawiam
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Wokół antysemityzmu

Post autor: Matey#24 »

Adam i łubianka, nie warto kłócić się z ludźmi, którzy na siłę, niczym za naszą zachodnią granicą próbują wcisnąć POLAKOM jakieś rzeczy. Komuś się bardzo nie podoba chyba, że Polacy zaczynają trzeźwo myśleć i po prostu budzić się i walczyć o swoje dobre imię i o PRAWDĘ.

Proponuję administracji forum, by zamknęła wszystkie tematy o charakterze politycznym, bo to forum przerodziło się w prywatne wywody niektórych osób! Ten portal ma na celu krzewienie ducha historii miasta i okolic, a nie pisanie bredni o wzrastającym antysemityzmie, czy popieraniu walk banderowców. Myślę, że to trzeba raz na zawsze zakończyć na tym forum, bo wchodzenie tutaj zamyka się jedynie w kwestiach politycznych, a nie historycznych.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Wokół antysemityzmu

Post autor: Bocian »

lubianka pisze:
Takie określenia czy przezwiska jak "żyd" ,"cygan" czy " pedał" nie koniecznie są przejawem wrogości do tych środowisk. Potoczne porównanie ,do na przykład Żyda, określać może ,że ktoś jest oszczędny -może trochę chytry.
A chciałbyś, mieszkając np. na emigracji w Niemczech, aby np. kogoś o złodziejskim usposobieniu nazywano "Polak"? Wątpię.
Tym wpisem potwierdziłeś, jak głęboko antysemityzm tkwi w naszej kulturze, jeśli traktuje się takie rzeczy, jak coś normalnego.


Matey, proste pytanie: czy na wrocławskim Rynku spalono kukłę Żyda, czy nie?

O swoje dobre imię walczy się inaczej niż zaprzeczając faktom. Więcej dla dobrego imienia Polski robią nasi pisarze, artyści, naukowcy, przedsiębiorcy, którzy codzienną pracą i wybitnymi osiągnięciami pokazują światu, że jest u nas jakaś cywilizacja i tym samym zadają kłam stereotypom o chodzących u nas niedźwiedziach polarnych.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Wokół antysemityzmu

Post autor: Matey#24 »

Skończ pisać bzdury, bo Twoje poglądy wszyscy na około znamy, tak samo z ramienia jakiej partii startowałeś do wyborów. Przestań tu wypisywać o antysemityzmie, bo żyjąc w kraju KATOLICKIM mamy prawo żyć jak nam się podoba, a nie jak ktoś nam narzuca, tak samo bronić się przed innymi. Ty widocznie lubisz robić wszystkim pod górkę i bzdury wypisywać i insynuować, tak jak co raz więcej postaci, które wychodzą niczym grzyby po deszczu na scenie nie tylko politycznej.
Więcej dla dobrego imienia Polski robią nasi pisarze, artyści, naukowcy, przedsiębiorcy, którzy codzienną pracą i wybitnymi osiągnięciami pokazują światu, że jest u nas jakaś cywilizacja
no... wszyscy nadający się do prześwietlenia jak TW Bolek, bo o tych pseudo artystach, którzy rozgościli się na scenie muzycznej np. nie wspomnę. Po za tym co ci naukowcy robią? Sobie poczytaj jakie rzeczy w okresie przedwojnia Polacy robili... Samoloty, pistolety, samochody... Tym się musimy szczycić, a teraz każdy młody Polak jest hamowany przez innych żeby nie być lepszym od starszych i się niczym nie wyróżnić ani nie wybić... Boli, że Polacy się budzą? Walczą o swoje i zaczynają wszędzie węszyć i mówić głośno, boli nie? To trzeba rzucić w eter bzdury w postaci antysemityzmu... "Nazwij Niemca - szkop, Rosjanina - kacap, Włocha - makaroniarz, a nazwać Żyda - Żydem i jesteś antysemitą"... Taka prawda jest! Strach zaczyna zalewać niektóre kręgi i trzeba jakoś walczyć z Polakami, bo innej metody nie ma. Dlaczego Pan Bocian nie napisze o tym jak Polacy są zmuszani do oddawania Żydom rzeczy, które przeszły na własność kraju? Dlaczego nie napiszesz, że Żydzi mają non stop roszczenia wobec Polski, Polski, której obywatele w czasie wojny ratowali dupska wielu Żydom? Czemu o faktach nie piszesz i o wszystkim co jest wiadome od lat?
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Wokół antysemityzmu

Post autor: adam »

Bocian pisze:O swoje dobre imię walczy się inaczej niż zaprzeczając faktom. Więcej dla dobrego imienia Polski robią nasi pisarze, artyści, naukowcy, przedsiębiorcy, którzy codzienną pracą i wybitnymi osiągnięciami pokazują światu, że jest u nas jakaś cywilizacja i tym samym zadają kłam stereotypom o chodzących u nas niedźwiedziach polarnych.
Jeśli Polacy ponieśli największą ofiarę niosąc pomoc ratując Żydów w czasie wojny, a dzisiaj mówi się o nich jak o Żydobójcach oraz mówi i pisze się o polskich obozach koncentracyjnych kiedy się chce to dlaczego nagle ma się poważać Polaków za jakieś inne ich zasługi?
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Wokół antysemityzmu

Post autor: Matey#24 »

Po za tym niedźwiedzie chodzą w Rosji, tak na marginesie, kolejny przykład, że w oczach takich jak Ty Polska, to Ciemnogród i na siłę trzeba ją pchać na "postępowy zachód, który nas ubogaca kulturowo". Te ubogacanie od 1,5 roku widzimy dzień w dzień... Tylko skoro się nie podoba w tym Ciemnogrodzie, to powinno się stąd wyjechać i tyle, a nie narzucać swoje zasady i bzdurne wartości!
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Wokół antysemityzmu

Post autor: lubianka »

Bocian pisze:
A chciałbyś, mieszkając np. na emigracji w Niemczech, aby np. kogoś o złodziejskim usposobieniu nazywano "Polak"? Wątpię.
Tym wpisem potwierdziłeś, jak głęboko antysemityzm tkwi w naszej kulturze, jeśli traktuje się takie rzeczy, jak coś normalnego.
Tak się składa ,że pracuje w Niemczech i faktycznie mieliśmy kiedyś przypiętą" łatkę" złodzieja,ale nie działo się tak bezpodstawnie. Dzisiaj się to zmienia na naszą korzyść i jesteśmy postrzegani jako fachowcy którzy potrafią kreatywnie myśleć. Nic nie dzieje się bez przyczyny i każda nacja w jakiś sposób dorabia się tych przysłowiowych "łatek". Kiedy Niemiec opowiadał mi dowcip o skradzionym samochodzie ,że jest on już w Polsce ,nie uznawałem go za Anty Polaka. Dzisiaj już takich dowcipów nie słyszę ,ale coraz częściej bardzo pozytywne opinie . Nie twierdzę ,że my Polacy (chyba mogę pisać my też w odniesieniu do twojej osoby ?) jesteśmy pozbawieni wad - wszyscy je mają .Dwa dni temu pewien znajomy, tu gdzie teraz jestem poprosił mnie abym namalował mu obraz .Treścią tego obrazu ma być Żyd trzymający mieszek z pieniędzmi na dłoni (podobno taki obraz przynosi dostatek dla domu) i czy zatem to też będzie Antysemityzm?
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Wokół antysemityzmu

Post autor: adam »

lubianka pisze:.Dwa dni temu pewien znajomy, tu gdzie teraz jestem poprosił mnie abym namalował mu obraz .Treścią tego obrazu ma być Żyd trzymający mieszek z pieniędzmi na dłoni (podobno taki obraz przynosi dostatek dla domu) i czy zatem to też będzie Antysemityzm?

Można też taki kupić, podobno powieszony z ukosa powoduje , że Żydowi wysypują się talary, która nas wzbogacają. U mnie jakoś to nie zafunkcjonowało :D
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Wokół antysemityzmu

Post autor: adam »

Bocian pisze: Antysemityzm jest obecny na co dzień. Na murach, w potocznym języku "żydzić pieniądze"... na demonstracjach (niedawne spalenie kukły Żyda na wrocławskim Rynku).
A co powiesz na temat pomników i nazw ulic w Polsce poświęconych Tarasie Szewczenko, który w utworze Hajdamacy pisał:

"a Żydziska, Nim stulą jeszcze brudny pysk,
Po ciemku liczą dzienny zysk."


Jak szalony, wiesza, pali,
Sieka trupie ciało:
Dajcie Lacha, dajcie Żyda!
Mało m i ich, mało!


„Przyznawaj się ,podły Żydzie,


Nie doczekasz, Żydowska sobako!


„A! Jak się masz, świnio ,Żydzie!

"Za nim Żyd parszywy"

to tylko kilka cytatów z poematu Hajdamacy ukraińskiego poety narodowego.

https://wolnelektury.pl/media/book/pdf/ ... damacy.pdf
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Wokół antysemityzmu

Post autor: adam »

adam pisze:
wojtaq pisze: Nie bez znaczenia jest, że właśnie z judaizmu wywodzi się chrześcijaństwo, ale to już inny temat...
Jaki judaizm masz na myśli?
wojtaq pisze:Wracając zaś do Holocaustu i jego ofiar, to muszę ze smutkiem stwierdzić olbrzymie pokłady antysemityzmu, jakie ujawniają się w Internecie, ostatnio choćby za sprawą (hucpą) zainicjowaną przez najwyższe kręgi rządowe w/s odebrania odznaczenia prof. Janowi T. Grossowi. Tak jadowitych i sączących nienawiścią zapisów jeszcze nie spotkałem! Poważnie zaczynam obawiać się masowych wystąpień na tym tle, a nawet powrotu do jawnego okazywania nienawiści nie tyle wobec Żydów, bo tych w Polsce można policzyć na palcach, ale wobec wszystkich sprzyjających równości ras, wyznań i przekonań. Może nawet znów ktoś ustanowi getta ławkowe dla 'myślących inaczej'? To niepojęte, jak w Polsce - kraju tak doświadczonym może dochodzić do szerzenia się postaw, które stanęły w pierwszej połowie ub. wieku w założeniach do totalnej eksterminacji.
T. Gross dopuszcza się pomówień w stosunku do Polaków, odebranie odznaczenia zainicjowała
Reduta Dobrego Imienia - Polska Liga przeciw Zniesławieniom, oraz tysiące osób prywatnych a nie
najwyższe kręgi rządowe.

To tylko kilka uwag do tekstu wojtaqa, który ukazał się w temacie Pilscy Żydzi
Tu jest także odpowiedz wojtaq na twoje oszczerstwa względem Polaków

Po pierwsze – to nie polski rząd zainicjował działania w sprawie Grossa, lecz moja organizacja – Polska Liga przeciw Zniesławieniom. I stało się to ze względu na to, że w momencie gdy polski rząd negocjował z partnerami europejskimi kwestię tzw. obowiązkowych kwot imigracyjnych swoim tekstem w którym oskarżył Polaków o ksenofobię i antysemityzm i napisał także kłamliwie, że „Polacy podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców” – co spowodowało osłabienie polskiego stanowiska negocjacyjnego. Po pierwsze Polacy nie są ksenofobami i antysemitami, a po drugie – tzw. „sprawa Grossa” jest szersza niż tylko jego tzw. „praca naukowa”. Order Zasługi , którym Gross został odznaczony otrzymuje się w Polsce na „rozwijanie i umacnianie dobrych relacji Polski z innymi narodami”. Otóż jego książki na temat relacji polsko-żydowskich, poprzez stawianie skrajnych tez, wyolbrzymianie wydarzeń marginalnych i oskarżanie WSZYSTKICH Polaków o antysemityzm i mordowanie Żydów – przecież nie buduje dobrych relacji z narodem żydowskim, lecz generuje konflikt. Gross po prostu sprzeniewierzył się ideom jakie stoją za tym orderem i dlatego wystosowaliśmy petycję do Prezydenta Polski w sprawie odebrania orderu Grossowi. Nie można honorować człowieka, który powoduje konflikt z innymi narodami!

Wywiad prezesa Reduty dla izraelskiego dziennika Maariv

http://www.anti-defamation.org/rdiplad/
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się