Pomysł na wycieczkę dla Amerykanina

Współczesne sprawy naszego miasta.
Marietta
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:49

Pomysł na wycieczkę dla Amerykanina

Post autor: Marietta »

Chłopak z USA przyjeżdża za 2 tygodnie do Piły i chciałam mu pokazać ciekawe miejsca. Jednak ja sama niedawno wróciłam do kraju po 10 latach i niestety nie wiem co by było godne uwagi. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. Macie może jakieś pomysły?

Ps. Bardzo lubi historię więc wszystko związane z Wojną Światową bardzo go zaciekawi.
Dziękuje
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3153
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Pomysł na wycieczkę dla Amerykanina

Post autor: Krzysztof Ju »

Park miejski, park na wyspie, bulwary nad Gwdą, lasy wokół. Pilskie Muzeum Wojskowe i dawne lotnisko. Muzeum Okręgowe w Pile i obok Muzeum Stanisława Staszica. Wystawa jubileuszowa pilskiej galerii artystycznej. Oferta Regionalnego Centrum Kultury. Gralnia przy nowym deptaku 11 Listopada/14 Lutego.
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Pomysł na wycieczkę dla Amerykanina

Post autor: lubianka »

Jeżeli to jest Amerykanin to proponował bym, wybrać się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku, ale najpierw odwiedź Muzeum Okręgowe w Pile, tam po obejrzeniu zbiorów zapytaj o Osiek. Kolejną atrakcją mogła by być wyprawa do Bornego. Dla Amerykanina, takie postsowieckie miasto zrobi z pewnością spore wrażenie. Nie wiem czy ktoś organizuje jeszcze bitwy paintballowe, to by było coś. Pokaż mu jeszcze Sanktuarium w Skrzatuszu. To tyle moich pomysłów, może ktoś ma ciekawsze propozycje. Pozdrawiam i życzę wielu miłych chwil.
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Pomysł na wycieczkę dla Amerykanina

Post autor: lubianka »

Jeszcze jedno. Jak już będziecie w Osieku, to udajcie się koniecznie do Nakła. Możesz tam pokazać swojemu przyjacielowi dom, w którym się urodził Wernher von Braun, który był konstruktorem rakiet i pionierem podboju kosmosu. Na jego technologii powstała największa rakieta "Saturn 5" a do dzisiaj na tych patentach bazuje firma "Space X". Będzie to dla Amerykanina nie lada ciekawostka.
pilanin
PRZYJACIEL
Posty: 32
Rejestracja: 09 gru 2006, 03:39
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Pomysł na wycieczkę dla Amerykanina

Post autor: pilanin »

Napewno do Nakła? A nie do Wyrzyska?
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Pomysł na wycieczkę dla Amerykanina

Post autor: lubianka »

Sorry za pomyłkę! Naturalnie do Wyrzyska.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Pomysł na wycieczkę dla Amerykanina

Post autor: Aragorn »

lubianka pisze: Nie wiem czy ktoś organizuje jeszcze bitwy paintballowe, to by było coś.
O ile wiem to w Power Banku takie coś jest organizowane w piwnicach.
Polecałbym Grupę Warowną Cegielnia w Wałczu no i oczywiście nasze skromne bunkry ;)
ddudekk
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2018, 08:42
Kontakt:

Re: Pomysł na wycieczkę dla Amerykanina

Post autor: ddudekk »

Fajnie się to prezentuje :)
mania
Posty: 109
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:58
Lokalizacja: Edynburg
Kontakt:

Re: Pomysł na wycieczkę dla Amerykanina

Post autor: mania »

Może cmentarz w Leszkowie, ten z I wojny, tu jest historia brytyjskich grobów (po angielsku):

http://decmarko.com/english/
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się