Krzyż na placu Matwiejewa

Wszystko co nie pasuje do tematów powyżej a związane jest z historią Piły i okolic.
szynszyla
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2017, 01:00

Krzyż na placu Matwiejewa

Post autor: szynszyla »

Hejka :) ten dział to "rozmaitości" więc uznałem że to odpowiednie miejsce na ten post. Po blisko półtoragodzinnych poszukiwaniach postanowiłem zwrócić się drodzy Pilanie z prośbą do Was, może ktoś dysponuje fotografią/fotografiami tego krzyża który był na placu na Matwiejewa niedaleko fontanny i działek tam, obok Żółkiewskiego. Wychowałem się tam i ostatnio w rozmowie wspomnieliśmy ten krzyż i postanowiłem znaleźć foto ale niestety nie dałem rady (wyprzedzając: google przekopane, słowa kluczowe na forum też - w jednym poście jest tylko wzmianka o "dezerterze"), no i swoją drogą miło by było jakby ktoś mógł coś nam więcej na ten temat powiedzieć, bo na przykład mój dziadek na pytanie o tego żołnierza to mówił "s......syn" ale już powodu nie chciał podać :) dzięki i liczę na odzew, pozdrawiam!
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Krzyż na placu Matwiejewa

Post autor: ziolek »

Jeśli się nie mylę to z tego zdarzania zrobiono materiał do serwisu informacyjnego ośrodka Telewizji Polskiej w Szczecinie. Może zatem obecnie w archiwach TVP można znaleźć jakieś nagrania z tego miejsca.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się