Brudasy i wandale

Współczesne sprawy naszego miasta.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Brudasy i wandale

Post autor: Bocian »

Coś takiego jak w tej ustawie wprowadziło kilka samorządów. Przy takiej regulacji nie opłaca się wywozić śmieci do lasu ani palić nimi w piecu.
Rogo
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2010, 20:13
Lokalizacja: Piła

Re: Brudasy i wandale

Post autor: Rogo »

Awatar użytkownika
JAVA
Posty: 37
Rejestracja: 24 mar 2007, 20:38

Znalazłem rozkopany grób

Post autor: JAVA »

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku wejdzie ustawa "śmieciowa", na podstawie której za usuwanie wszelkich śmieci będzie płaciła Gmina. Ale... tym samym zwiększą nam się podatki lokalne i wówczas nie będzie się opłacało wyrzucać śmieci czy też gruzu do lasu czy też do innych miejsc gdzie nikt nie widzi.
Tak właśnie powstaje martwe prawo jak jego twórcy nie dążą do poznania prawdziwych problemu – w tym przypadku bezprawia. Według mnie wszystkiemu winne są aktualne zbyt wysokie stawki za wywóz śmieci. Wiele osób remontuje mieszkania, buduje domy a „podstawienie” kontenera to wydatek kilkaset złotych (ja zapłaciłem ponad 700 pln !!!). Nic dziwnego, że ludzie próbują zaoszczędzić i wcale nie robią tego z przyjemnością. Przeniesienie kosztów bezpośrednio na podatników niczego nie zmieni bo podatek będzie rozproszony wśród wielu więc i tak proceder będzie się opłacał. Wymierne i szybkie rezultaty przyniesie dopiero wywarcie wpływu na obniżenie cen przez firmy obsługujące wywóz nieczystości, czyli w naszych realiach pewnie dofinansowanie ich.

Pozdrawiam wszystkich radnych z otwartymi umysłami.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Znalazłem rozkopany grób

Post autor: ziolek »

Przeniesienie kosztów bezpośrednio na podatników niczego nie zmieni bo podatek będzie rozproszony wśród wielu więc i tak proceder będzie się opłacał.
Co przez to JAVA rozumiesz?

I co ze śmieciami nazwijmy je bytowymi. Trafiają one albo do lasu albo co gorsze do pieca. Więc problemem jest nie tylko koszt zamawiania dużych kontenerów.

Dofinansujmy tu. Dofinansujmy tam. Znasz poziom zadłużenia samorządów skalę potrzeb?
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Brudasy i wandale

Post autor: lubianka »

Obrazek
Tak oto "kafejki internetowe" pojawiły się w lesie. Ludzie!!! Ręce opadają. Zużyty sprzęt elektryczny można za darmo oddać w "Veloa -Altvater" a tu przy drodze z Piły do Zawady takie coś. Jeszcze na Górnym na Górkach między Mickiewicza a Warsztatową ktoś posprzątał po remoncie i śmieci zdeponował w "bambusach".
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Brudasy i wandale

Post autor: dizel »

Masz rację, że też chce im się z tym jechać do lasu skoro w mieście mają bliżej.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Brudasy i wandale

Post autor: adam »

W Zabrodziu został spalony drewniany most na rzece Piławie, zbudowany przez saperów LWP. Znajdował on się na trasie szlaku pieszego:
http://pila.pttk.pl/trasa_pieszo6.html

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kostrogaj
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2007, 00:22
Lokalizacja: Poznań EPPL-EPPO
Kontakt:

Re: Brudasy i wandale

Post autor: kostrogaj »

:) jeśli chodzi o brudasów to powiem szczerze... są służby co biorą kasę za sprzątanie z naszych podatków. Niech sprzątają bo są jak d.... od s.... Gadanie o czystości jest retoryczne... co do wandali... niestety to domena polaków. W UK zniszczą wszystko i zjedzą nawet maleńki narybek. Dziwimy się że są z Polski??? Wielu robi to dla głupiej rozrywki. Piła jest Pięknym miastem. Nie mniej znam Pilan w UK i cieszę się że są tu a nie w RP...
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Brudasy i wandale

Post autor: Bocian »

Najlepsze służby miejskie nie dadzą rady, gdy trafią na Polaków. Dlaczego nasze chodniki i deptaki są zaklejone dziesiątkami tysięcy gum do żucia?
Awatar użytkownika
Midassaper
Posty: 3
Rejestracja: 26 wrz 2011, 10:11

Re: brudasy

Post autor: Midassaper »

obserwator pisze:Jestem zaniepokojony bezkarnością tych którzy tworzą dzikie wysypiska. W lasach dookoła Piły jest strasznie dużo śmieci... Jest to typowa, bezwstydna chamówa. Jedzie sobie taki ktoś do lasu jakimś dużym pojazdem i nagle przechyla wywrotkę. Wyrzucona w ten sposób kanapa, lodówka, plastikowe odpady, stare sedesy leżą już praktycznie zawsze... Nikt tego nie sprzątnie a przyroda nie jest w stanie tego przerobić... Są rejony w które wstydziłbym się pojechać rowerem z kimś obcym... Ilość rozwleczonych materiałów budowlanych i plastików jest przerażająca.

Inną sprawą jest codzienne zachowanie w mieście. Widząc litrowe plastikowe butelki walające się po trawnikach nie mogę uwierzyć jak to się robi. Nawet gdy blisko jest śmietnik, wtyka się takie odpadki np. w żywopłot. A spróbuj zwrócić uwagę. Agresja jest taka, że można w pysk zarobić. W Pile są całe place na których nikt też nie sprząta (np między PZU Życie a przedszkolem). Płacimy podatki a nic z tego nie wynika. Widok sprzątacza w pomarańczowej kamizelce z wózkiem to już prawie jak wspomnienie z dzieciństwa...
A przecież Piła to miasto policyjne, gdzie byś nie postawił nogi to prawdopodobnie nadepniesz na policjanta, wiec gdzie oni są i czym się zajmują (?).
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: brudasy

Post autor: ziolek »

Midassaper pisze: A przecież Piła to miasto policyjne, gdzie byś nie postawił nogi to prawdopodobnie nadepniesz na policjanta...
To chyba w różnych miastach żyjemy. :)
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Brudasy i wandale

Post autor: lubianka »

To nie jest problem policji, ale nas wszystkich. Oglądanie się na policję, czy inne służby niczego nie zmieni. Zmiany trzeba zacząć od siebie. Winić można tylko władze naszego miasta za bezczynność.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Brudasy i wandale

Post autor: ziolek »

A ja bym winił matki i ojców, którzy tak, a nie inaczej wychowują swoje dzieci, przyszłych dorosłych.
Śmiecenie i wandalizm to tylko jeden z przejawów kultury, z którą u ludzi krucho. Acz sam jeszcze niedawno byłem nastolatkiem to obecnie, gdy słucham młodzieńców moje uszy więdną. Przykłady niskiej kultury młodzieży i ludzi dorosłych można wymieniać.

A miasto tyle robi ile prawo, finanse i zdrowy rozsądek pozwala. Na każdym rogu strażnika miejskiego nie postawi, ani też każdego metra kwadratowego nie zmonitoruje.
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Brudasy i wandale

Post autor: lubianka »

ziolek pisze: Oglądanie się na policję, czy inne służby niczego nie zmieni
ziolek pisze:A miasto tyle robi ile prawo, finanse i zdrowy rozsądek pozwala. Na każdym rogu strażnika miejskiego nie postawi, ani też każdego metra kwadratowego nie zmonitoruje.
Nie chodzi o służby czy monitoring ale o jakąś kampanię plakatową ze zdjęciami. Moim zdaniem to nie kosztowało by wiele, lecz dało do myślenia i zastanowienia się nad sobą.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Brudasy i wandale

Post autor: ziolek »

Oj przepraszam. Ja pierwszej z zacytowanych wypowiedzi nie wypowiedziałem. :) A pomysł może i mądry i warto się nim podzielić z tzw. miastem.
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Brudasy i wandale

Post autor: lubianka »

No to chociaż raz się zgadzamy :D
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Brudasy i wandale

Post autor: Bocian »

Oj, żadna akcja plakatowa nie pomoże. Tylko mozolna praca u podstaw.
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Brudasy i wandale

Post autor: lubianka »

Bocian pisze:Oj, żadna akcja plakatowa nie pomoże. Tylko mozolna praca u podstaw.
Masz rację, ale to trochę takie błędne koło, bo kto nauczy rodziców? Więc może jednak te plakaty.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Brudasy i wandale

Post autor: ziolek »

Nie jestem Panowie przekonany, że pojęcie pracy u podstaw ograniczało się tylko do działań wśród dzieci i młodzieży stąd, aż akcje plakatową spokojnie bym zaliczył do działań w ramach takiej pracy. :)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Brudasy i wandale

Post autor: ziolek »

Wczoraj chodząc po lesie natknąłem się na kartki o treści "UWAGA. TEREN NADLEŚNICTWA MONITOROWANY".
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Brudasy i wandale

Post autor: Bocian »

No to seksu w zagajniku nie będzie ;)

A tak na serio, to ponoć leśnicy mają od niedawna przenośne kamery. Chowają je w krzakach i nagrywają tych, którzy śmiecą.
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Brudasy i wandale

Post autor: adam »

W okresie Świąt Bożego Narodzenia w Starej Łubiance na terenie przykościelnym i parafialnym, miejscu pamięci doszło do aktu wandalizmu, cóż gdy góra głupieje to dół dziczeje.
Maksiu
Posty: 126
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:31

Re: Brudasy i wandale

Post autor: Maksiu »

Panowie jeśli już prowadzimy ten temat to ja składam skargę na wandalów którzy wyginają znaki ostrzegawcze i właśnie taki jeden wygięli na nowej ulicy 11 listopada gdzie właśnie powstał nowy odcinek. Stoją tam dwa przystanki i znowu wandale się popisują, wygięli piękny znak autobusu informujący o przystanku autobusowym. No po prostu masakra, jeszcze w nie w użytku a już komuś się nie spodobał...
moniczka
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2013, 10:28

Re: Brudasy i wandale

Post autor: moniczka »

Szkoda gadać, trzeba coś z tym zrobić, bo będzie coraz gorzej, a problem już nie dotyczy tylko Piły lecz całego kraju :(
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Brudasy i wandale

Post autor: Matey#24 »

Nie chce być niemiły, ale kto inny mógł to zrobić jak nie libacjowicze, którzy w weekendy, wieczorami Piłę opanowują? Nie zdziwiłbym się też jeśli byliby to ludzie z poza Piły nawet...
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się