Dla "MK" (Miłośników Kolei)

Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Moje fotki:

Fregata - niestety zrzuty z filmu więc jakość troche kiepska - na filmie jest w porządku:
Obrazek Obrazek

Wspomniany "kanadyjczyk" - zdjęcie to zrzut z filmu więc trochę rozmyte :)
Obrazek Obrazek

Kilka fotek wiaduktu nad Ostbahnem:
http://Piterekpila.fotosik.pl/albumy/27599.html

I oczekiwany 58507 Bydgoszcz Gł. - Kołobrzeg - zrzut z filmu:
Obrazek

A to już kibelek 1531 w wg. mnie malowaniu niemcobusowym :D
Obrazek Obrazek Obrazek

A tu wraz z Fregatą wracającą w niedzielę do Wrocławia:
Obrazek

I EU07-041 z TLK Fregata:
Obrazek

Wrzuciłem też kilka fotek z kolejki maltańskiej w Poznaniu - byłem dziś na małej wycieczce :D :
http://Piterekpila.fotosik.pl/albumy/27594.html

I jeszcze kilka pilskich zabytków:
http://Piterekpila.fotosik.pl/albumy/27656.html

To tyle. Nie wiem gdzie można wrzucić filmiki. Może ktoś zna się na tworzeniu stron albo ma swoja o tematyce kolejowej. Można by stworzyć stronke pilskich MK...
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Piterek pisze:Wspomniany "kanadyjczyk" - zdjęcie to zrzut z filmu więc trochę rozmyte :)
Obrazek Obrazek
:shock: :shock: :shock:
O której widziałeś ją w Pile? JT42CWR vel class 66 to najnowocześniejsze i najmocniejsze (3300 KM) loki spalinowe jakie można spotkać w Polsce!
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

To było w w sobotę około 11:30. Jechała ze składem z Bydgoszczy ale chyba bez zatrzymania przez Piłę, bo w szoku pojechałem za nią na dworzec osobowy i jej nie było, potem na towarowy i też nic, więc nawet nie wiem dokąd pojechała. Nawet nie zdąrzyłem zmienić czasu migawki w kamerze, aby zdjęcia z filmu wyszły lepsze, ale cóż, może następnym razem... Mogę podrzucić filmik DivX na maila, ale muszę go opracować. Skład jechał z prędkością dość znaczną. Miałem wrażenie że około 80-90 km/h, ale być może się mylę, bo na szlaku dla poc towarowych jest 70 km/h.
A fakt, że to nowoczesna jednostka, bo lokomotywa tego typu ma sprawność do 41%, co przy sprawności innych spalinówek na poziomie 18% to rewelacja. Lok ten był wyprodukowany w 2002 roku. I jeszcze jedno. Kolej Bałtycka SA obsługuje obecnie pociąg na trasie ZCh POlice - Włocławek. Wożą jakieś chemikalia i conajmniej raz w tygodniu taki pociąg jedzie.
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Co do strony pilskich "MK", o której pisałeś Piterek:
To jest bardzo dobry pomysł, mamy co raz większe zbiory nienajgorszej jakości. Moglibyśmy umieszczać tam wiele fotek, filmików. Forum nam chyba nie byłoby potrzebne. Na schneidemuhl.net jest nam bardzo dobrze ;) Posiadamy też wiele informacji o dawnym węźle pilskim. Chętnie byśmy współpracowali z Waszą stroną. Mówię w imieniu "MK", pisujących na tym forum.
Rozumiem Piterek, że jesteś za?? :)
Mam nadzieję, że reszta "MK" też. Tylko kto mógłby zająć się tworzeniem? Szkodnik jesteś już w tym trochę doświadczony, może Ty to zrobisz, lub przekształcisz swoją stronke? Ja w sumie też bym mógł.
Pozdrawiam
P.S. A tak poza tematem. Sezon się zaczął, "bydgoskie siódemki" mają co robić :P
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

I jeszcze trochę mojej twórczości:

Poznań w marcu:
http://Piterekpila.fotosik.pl/albumy/27888.html

i Poznań w czerwcu:
http://Piterekpila.fotosik.pl/albumy/27889.html
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Swoją drogą również i ja w niedziele widziałem na pilskim dworcu nietuzinkową lokomotywę. Ciągnęła węglarki. Niestety jako, że przemknęła za oknem pociągu w którym przebywałem zdarzyłem zobaczyć tylko jej niebieski kolor i bodajże literę "P"i coś tam. ;)
mw
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2006, 22:15
Lokalizacja: Dolaszewo

Post autor: mw »

Mieszkam w Dolaszewie i wychodzę do Was z zapytaniem, czy ktoś wie może kiedy w okolicach Dolaszewa kręcą się jakieś towarowe i kiedy w końcu pojadą szynobusy do Wałcza? Ubolewam, że często słyszę sygnał dawany przed przejazdem przy stacji, a wiem że nie zdążę sfocić a nawet zobaczyć przejeżdżającego pociągu, który pojawia się tu dość sporadycznie. Wyjątkiem był dzień dzisiejszy kiedy to ok. ósmej rano coś manewrowało na stacji (najczęściej manewrują tu pociągi z tutejszej jednostki wojskowej z cysternami), a do godziny 17 kilka albo kilkanaście razy przejeżdżał jakiś pociąg (żadnego nie widziałem). Serce boli kiedy słyszę z domu sygnał, a nawet silniki, wiedząc że nie zdążę do torów. A może znacie jakieś techniki na uprzedzenie pociągu?
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

ziolek pisze:Swoją drogą również i ja w niedziele widziałem na pilskim dworcu nietuzinkową lokomotywę. Ciągnęła węglarki. Niestety jako, że przemknęła za oknem pociągu w którym przebywałem zdarzyłem zobaczyć tylko jej niebieski kolor i bodajże literę "P"i coś tam. ;)
To z pewnością był pociąg CTL'u. W Pile widywane są "rumuny" ST43 i raz widziałem ET22. One maja numery rozpoczynające się od R. Wieczorem wrzucę fotkę składu z dwoma rumunami.
mw pisze:Mieszkam w Dolaszewie i wychodzę do Was z zapytaniem, czy ktoś wie może kiedy w okolicach Dolaszewa kręcą się jakieś towarowe i kiedy w końcu pojadą szynobusy do Wałcza? Ubolewam, że często słyszę sygnał dawany przed przejazdem przy stacji, a wiem że nie zdążę sfocić a nawet zobaczyć przejeżdżającego pociągu, który pojawia się tu dość sporadycznie. Wyjątkiem był dzień dzisiejszy kiedy to ok. ósmej rano coś manewrowało na stacji (najczęściej manewrują tu pociągi z tutejszej jednostki wojskowej z cysternami), a do godziny 17 kilka albo kilkanaście razy przejeżdżał jakiś pociąg (żadnego nie widziałem). Serce boli kiedy słyszę z domu sygnał, a nawet silniki, wiedząc że nie zdążę do torów. A może znacie jakieś techniki na uprzedzenie pociągu?
No na to jest tylko jeden sposób - rozkład jazdy. Tyle, że w kierunku Wałcza nie ma obecnie sztywnego rozkładu a pociagi wjeżdżają i wyjeżdżają ze szlaku w tzw. dziurach między planowymi pociągami w innych kierunkach np. Szczecinka. Aby zrobić zdjęcie to czasem trzeba się naczekać... Spójrz tu:
http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/det ... ffc6166dca
Fajny komentarz: "A ludzie dziwią się skąd się biorą kręgi w zbożu - robią je znudzeni MK, czekający na pociąg :D "
Julek
Posty: 28
Rejestracja: 03 cze 2006, 11:34
Lokalizacja: Piła

Post autor: Julek »

mw pisze:Mieszkam w Dolaszewie i wychodzę do Was z zapytaniem, czy ktoś wie może kiedy w okolicach Dolaszewa kręcą się jakieś towarowe i kiedy w końcu pojadą szynobusy do Wałcza?
Witam.
Generalnie towary do Wałcza nie mają stałych godzin kursowania ale wiem, że od poniedziałku do piątku z Piły wyjeżdża zazwyczaj między 7-9 rano, jak Ci bardzo zależy to zawsze możesz sie przejść i trochę poczekać. Szynobusy do Wałcza miały już ruszyć we wrześniu, ale coś się przesunęło i nowy termin to grudzień, a szynobus ma pochodzić z Zachodniopomorskiego, więc na 90% będzie to niemcobus. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że wkrótce (ok. 10 lipca) będzie naprawiany most w Szydłowie, który został uszkodzony przez koparkę, słyszałem, że ma by nawet całkowicie zdjęty, gdyż dośc mocno uszkodzone są jego kamienne podpory.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Jak będziesz miał info kiedy dokładnie rozpocznie się remont daj znać. To może być ciekawe przedsięwzicie do sfocenia i filmowania.

A tu foty CTL'owskich rumunów. Zrobiłem je w lutym tego roku "zupełnie przypadkiem" kręcąc się po dworcu towarowym. Szkoda tylko, że była marna pogoda :wink: :

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Wybieram się na przejazd pociągiem retro "Costerina" z Gdyni do Kościerzyny. Planuję wyjazd 08 lipca. Pociąg z Gdyni wyjeżdża o 9:00 więc wyjazd z Piły około 5:00.
Mam trzy wolne miejsca w samochodzie. "Odsprzedam" je za drobne. Są chętni?

Szczegóły przejazdu są tu http://www.republika.pl/parowozownia_ko ... zklad.html

Zastanawiam się tylko nad opcją wyjazdu: czy jechać do Gdyni i jechać pociągiem, czy też jechać samochodem wzdłóż trasy i robić zdjęcia/film. Jeśli są chętni to możemy wspólnie omówić plan.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Planowałem dawniej wybrać się szybobusem z Chojnic do Kościerzyny (moje rodzinne strony), ale nadal pozostaje to w sferze marzeń. A co do fotki. Fakt słabo widziałem tę lokomtywę w niedzielę, ale jak pamiętam tamta była w pełni niebieska. Ale coż mogę się mylić. Widziałem ją krótko.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Piterek pisze:To z pewnością był pociąg CTL'u. W Pile widywane są "rumuny" ST43 i raz widziałem ET22.
Czasem jeździ jeszcze ST44.
Fakt słabo widziałem tę lokomtywę w niedziele,ale jak pamiętam tamta była w pełni niebieska.Ale coż moge się mylić.Widziałem ją krótko.
Niebieskie lokomotywy ma też PCC Rail Szczakowa, może to ich maszynkę widziałeś? Zdjęcia ich loków są tu: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/0.1A/z ... egoria=837 I tu:
http://stud.pam.szczecin.pl/~wizard/sea ... ywords=PCC
Pozdrawiam

P.S. Świetne archiwalne zdjęcia z Piły i nie tylko można zobaczyć na tej stronie: http://www.bluefish.foxnet.pl/Temp/Mari ... riusz.html
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

No to "jesteśmy w domu". :) Właśnie taką najprawdopodgniej widziałem. Dzięks za pomoc.
Swoją drogą nie wiedziałem, że mamy aż tylu prężnych prywatnych przewoźników.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Najwyżej będzie zonk. :wink: Strzelam, że lokomotywa na zdjęciu nr 1, bo pewien być nie mogę. Obiecałem sobie, że gdy mój pociąg będzie przejeżdzał obok to przyglądne się jemu jeszcze (wcześniej widziałem gdy go gdy mój osobowy stał na peronie), jednak zaabsorbowało mnie miejsce, w którym przed laty mój dziadek na dworcu pracował. Ta pamięć. :wink:
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Czyli pewnie widziałeś "ludmiłę" BR232. Słyszałem, że pojawiają się czasem w Pile, ale jeszcze żadnej nie widziałem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Temat "Dla "MK"" jest trochę "obciążony", więc pomyślałem, żeby utworzyć forum "tylko o kolei". W większości jest w nim mowa o Pile. W tworzeniu forum pomogli mi znajacy się na php koledzy. Można w nim uporządkować wszystkie mniej ważne, bądź wymagające dłuższej dyskusji tematy, by nie "zaśmiecać" tego forum. To tylko moja propozycja, moje forum na razie "raczkuje", zainteresowanych jest na razie kilku znajomych. Niedługo powinni się zarejestrować.
Jak się bardziej rozkręci, dołożę więcej kategorii i tematów.
Na razię proszę o wejście na forum i ocenę wstępną ;)
http://kolejwpile.fora.pl/
Pozdrawiam
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Myśle, że to dobry pomysł, lecz póki co poczekam na reakcje zasłużonych bywalców tego forum. ;) Jako, że moja wiedza raczej skromna jestem na nich "skazany".
A przy okazji zapytam. Zdaniem mojego znajomego dziś około 12:00 na pilskim dworcu był zielony szynobus. Jako, że nie widziałem jeszcze takowego przyjąłem to ze zdziwieniem. Czy to możliwe?
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Spox, ja tylko proponuje... Chodziło mi tylko żeby forum zastępowało nam choć na razie stronkę. To takie jakby początki "samodzielności". "Nam", czyli pilskim "MK" oczywiscie. Na razie zachęcam do obejrzenia, "rzucenia okiem". Czy wszystko jest "oka" ;)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Pomysł jest niezły, tylko zastanawiam się, czy jest sens tworzenia kolejnego forum na ten temat (to już trzecie pilskie forum z tematami kolejowymi). W każdym razie życzę powodzenia :). I jeszcze jedna sprawa - widzę, że skopiowałeś przepisany przeze mnie artykuł J. Prześlugi. Mogłeś chociaż podać, skąd go wziąłeś :/. Niby nie jestem jego autorem, ale dotarcie do tego artykułu zajęło mi i Aragornowi trochę czasu.
A przy okazji zapytam. Zdaniem mojego znajomego dziś około 12:00 na pilskim dworcu był zielony szynobus. Jako, że nie widziałem jeszcze takowego przyjąłem to ze zdziwieniem. Czy to możliwe?
Nie wydaje mi się. Wprawdzie czasem w Pile można spotkać żółto-niebieskie SA102, ale zielone? Chyba że zapuścił się do nas jeden z kujawskich SA106, w co mocno wątpię ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

SA108 - oczywiście, że mogę podać źródło informacji.
Współpraca jak najmilej widziana ;). Uważam, że jednak jest sens w tworzeniu forum, ponieważ jest to coś tylko i wyłącznie kolejowego. Stawiam na dość powolny, ale systematyczny i regularny rozwój. Głównie chodziło mi o coś w stylu forum/strona. Ze zwykłego phpBB da się to zrobić. Oprócz zwykłych pogaduszek, ważne informacje i twórczość userów. Wszystko uporządkowane w określonych tematach z regulaminem podobnym jak na pl.misc.kolej
"Tematy dozwolone - wszystko związane z koleją (w tym przypadku głównie pilską koleją), tematy niedozwolone - wszystkie inne" :)
Pozdro
P.S. Miałem dziś focić cyfrą kolegi "Fregatę" rano, ale... zaspałem ;)
Julek
Posty: 28
Rejestracja: 03 cze 2006, 11:34
Lokalizacja: Piła

Post autor: Julek »

Piterek pisze:Jak będziesz miał info kiedy dokładnie rozpocznie się remont daj znać. To może być ciekawe przedsięwzicie do sfocenia i filmowania.
Z tego co mi wiadomo do tej chwili to prace mają rozpocząć się 7 lipca popołudniu lub 8 lipca rano i mają być prowadzone przez weekend, gdyż wtedy nie ma ruchu na tym szlaku. Niestety nie będę mógł tego później potwierdzić, ponieważ wyjeżdżam na wakacje i nie będę miał dostępu do internetu.
Pozdrawiam i udanego focenia życzę!
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Efekty mojego focenia w piątek wieczorem.

http://Piterekpila.fotosik.pl/albumy/29218.html

Zabrakło 15-20 sekund, abym złapał jednoczesnie wieczornego Barnima do Szczecina pod wiaduktem i pośpiecha Kołobrzeg - Poznań na wiadukcie. Niestety Barnim przejechał a po 15-20 sek. przejechał po wiadukcie pośpiech z Kołobrzegu. :evil: Byłoby niezłe zdjęcie. Próbowałem dziś, ale różnica w czasie była kolosalna.

Czy ktoś wie gdzie można zamieścić filmiki? Najlepiej jakiś bezpłatny hosting, bo na Fotosiku niestety tylko zdjęcia. :(
Luke I pisze:Temat "Dla "MK"" jest trochę "obciążony", więc pomyślałem, żeby utworzyć forum "tylko o kolei". W większości jest w nim mowa o Pile. W tworzeniu forum pomogli mi znajacy się na php koledzy. Można w nim uporządkować wszystkie mniej ważne, bądź wymagające dłuższej dyskusji tematy, by nie "zaśmiecać" tego forum. To tylko moja propozycja, moje forum na razie "raczkuje", zainteresowanych jest na razie kilku znajomych. Niedługo powinni się zarejestrować.
Jak się bardziej rozkręci, dołożę więcej kategorii i tematów.
Na razię proszę o wejście na forum i ocenę wstępną ;)
http://kolejwpile.fora.pl/
Pozdrawiam
Moim zdaniem też nie ma sensu zakładać nowego forum. Bądźmy bardziej zintegrowani. Ja już się udzielam na czterech forach i nie bardzo mi się chce skakać do natępnego. Przecież możemy zakładać nowe tematy tutaj (możemy? SA108?).
BOB WYATT
PRZYJACIEL
Posty: 59
Rejestracja: 30 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: BOB WYATT »

Piterek pisze:Czy ktoś wie gdzie można zamieścić filmiki? Najlepiej jakiś bezpłatny hosting, bo na Fotosiku niestety tylko zdjęcia. :(
Można od niedawna na tym serwisie
http://www.photobucket.com/

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się