Wyrzyska Kolej Powiatowa (Białośliwie)

Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Na stronie http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,3953700.html znajduje się informacja, że w pobliże Piły (czyli do Białośliwia) przeniesiono tabor z niedoszłego muzeum kolei wąskotorowej w Poznaniu. Ciekawe na jak długo i czy jakoś tabor zostanie wykorzystany?

Chociaż, gdy patrzę na dołączone zdjęcie, to wątpię, czy w ogóle będzie się dało eksloatowac w jakikolwiek sposób ten tabor :!:
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

Niestety nie wiemy na jak długo, co do szczegółów, patrz link poniżej :-D.

http://750mm.pl/viewtopic.php?p=12106&s ... ed4a#12106

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

Miło mi poinformować, że dostępna jest kolejna aktualizacja strony http://www.bwkd.pro24.pl.

Miłośników kolejowo ukierunkowanych ruchomych obrazów ucieszy zapewne fakt, że w końcu dostępny jest obszerny dział z filmami z kolejki wyrzyskiej i kolejek ościennych, który będziemy co jakiś czas aktualizować (http://www.bwkd.pro24.pl/fotografie/filmy.html. Ponadto moża obejrzeć aktualny stan taboru TWKP (http://www.bwkd.pro24.pl/tabor/index4.html).

Trwają prace zmierzające do uruchomienia dwóch kolejnych witryn: nowej oficjalnej strony Towarzystwa WKP i domeny jako centrum informacyjnego dla MK.

Pozdrowienia.
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bwerk45 »

Witam interesuje mnie rozkład jazdy kolejki kiedy kursuje i jaka jest cena biletu. Pozd
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

Witam interesuje mnie rozkład jazdy kolejki kiedy kursuje i jaka jest cena biletu.
Nawet nie wiesz, jakbyśmy chcieli mieć rozkład jazdy!!! :-D

Ale na poważnie. Rozkładu jazdy jako takiego nie mamy, ponieważ kursy wykonujemy wyłącznie na zamówienie. Biletów też nie sprzedajemy, po prostu opłacasz wynajęcie całego pociągu by jechał do określonej stacji i z powrotem. To tyle.
Wszelkie szczegóły (cena, termin, ilość uczestników itd.) możesz ustalić bezpośrednio z wyznaczonym do tego członkiem TWKP (p. Suliga, tel. 606339410).

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Pomysł z umieszczeniem filmików z BWKD jest naprawdę wyśmienity. Jeśli chodzi o film promocyjny, to zrobiony jest z dużą starannością, podziw i szacunek dla Twórców!!!

A tak swoją drogą to mam dwa pytanka:
1) Jeszcze nie tak dawno mówiło się o uruchomieniu szkolnego połączenia Czajcze - Wysoka (a nawet Białośliwie - Wysoka) od 1.09.2007, czy to była tylko plotka? A jeśli nie, czy istnieje realna szansa na uruchomienie regularnych połączeń (jeśli nie w tym roku, to w następnym)?

2) Drugie pytanie czysto praktyczne, czy planujecie jakieś prace na WKP w czasie weekendu majowego?


I zapomniałem jeszcze o jednym, nie wiem na ile jest to błąd IE, ale na Waszej stronie po rozwinięciu podtematów w menu opisy nachodzą na tematy znajdujące się niżej (może da się coś z tym zrobić).
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Takich sukcesów Panom życzę: http://www.rynek-kolejowy.pl/?p=wiecej&id=5464 :)
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

A kiedy coś się będzie działo na BWKD w Białośliwiu? Jakieś prace, przejazdy, spotkania...
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bwerk45 »

Ok. To jak długa jest trasa i ile kosztuje cały skład, gdybym chciał zorganizowac przejazd.
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

Pomysł z umieszczeniem filmików z BWKD jest naprawdę wyśmienity. Jeśli chodzi o film promocyjny, to zrobiony jest z dużą starannością, podziw i szacunek dla Twórców!!!
Pomysł był bardzo stary, filmik długo leżakował na naszych dyskach...
1) Jescze nie tak dawno mówiło się o uruchomieniu szkolnego połączenia Czajcze - Wysoka (a nawet Białośliwie - Wysoka) od 1.09.2007, czy to była tylko plotka? A jeśli nie, czy istnieje realna szansa na uruchomienie regularnych połączeń (jeśli nie w tym roku, to w następnym)?
:shock: Nic mi o tym nie wiadomo... Co do regularnych połączeń - wszystko zależy od tego, kiedy ostatecznie wyjaśniona będzie zależność majątkowa kolei.
czy planujecie jakieś prace na WKP w czasie weekendu majowego? A kiedy coś się będzie działo na BWKD w Białośliwiu? Jakieś prace, przejazdy, spotkania...
Tak planujemy prace. Prawdopodobnie gdy wrócimy z Wolsztyna, czyli po niedzieli. Jeśli potrzebne szczegóły, zapraszam na priv.
zapomniałem jeszcze o jednym, nie wiem na ile jest to błąd IE, ale na Waszej stronie po rozwinięciu podtematów w menu opisy nachodzą na tematy znajdujące się niżej(może da się coś z tym zrobic)
Najprawdopodobniej błąd IE, testowałem na IE 6.0 wersja 2800, wszystko grało. Ale na wszelki wypadek - prześlij skrina otwartej strony na email (jjedrzej1@wp.pl)...
Ok. To jak długa jest trasa i ile kosztuje cały skład, gdybym chciał zorganizowac przejazd.
Trasa ma prawie 12 km (do przejazdu kolejowego na trasie krajowej nr "10"), w zasadzie dobór taboru może być dowolny, zależny od ilości uczestników i aury. Szczegóły cenowe - na telefon podany wcześniej.

Pozdrowienia.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Oto informacja jaką dziś otrzymałem:

"Skład: wls-techniczny-letniak-letniak-letniak-techniczny
ognisko (kiełbaski, bułki, napoje)
koszt 60zl/osobę

Ramowy harmonogram przejazdu specjalnego
Data/dzień: 23.06.2007r. / sobota
Trasa: Białośliwie Wąsk. Nieżychowo (wieś) Białośliwie Wąsk.

fotostop przyj./odj.
Białośliwie Wąsk. --- / 9.30
Przejazd ul.Strzelecka - F 9.35 / 9.40
Kocik Młyn (stawy) - F 9.50 / 10.00
Kocik Młyn (mostek I) F 10.05 / 10.15
Kocik Młyn (mijanka/przejazd) - F 10.20 / 10.35
mostek II - F 10.40 / 10.50
Pobórka - F 11.00 / 11.05
Przejazd droga 189 - F 11.10 / 11.20
Pola I - F 11.30 / 11.40
Pola II - F 11.50 / 12.00
Nieżychowo (wieś) 12.10 / 12.40
Pola II - F 12.50 / 13.00
Pola I - F 13.10 / 13.20
Przejazd droga 189 - F 13.30 / 13.40
Pobórka - F 13.45 / 13.50
mostek II - F 14.00 / 14.10
mostek I - F 14.20 / 14.30
Kocik Młyn (przejazd/mijanka) - F 14.35 / 14.45
Kocik Młyn (mostek) F 14.50 / 15.00
Kocik Młyn (leśna baza turyt.) F 15.05 / 16.30
(ognisko)
Przejazd ul.Strzelecka - F 16.45 / 16.55
Białośliwie Wąsk. 17.00 / ---

Obowiązuje wyżej przedstawiony plan (czasy przejazdu i fotostopów orientacyjne). Organizator nie odpowiada za ewentualne powstałe szkody. Każdy uczestnik ubezpiecza się indywidualnie.Osoby nie podporządkowujące się poleceniom organizatora, zakłócające porządek i zachowujące sie nieodpowiednio (włączając wulgaryzmy) będą wykluczane z imprezy bez zwrotu wniesionej opłaty.
Zapraszamy wszystkich (pogodnych) chętnych, ale pogody z takim wyprzedzeniem nie możemy gwarantować.

Pozdrawiam,
Piotr Rogozinski
Wiceprezes
Towarzystwa Wyrzyska Kolejka Powiatowa"
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

Jakby ktoś chciał wiedzieć więcej, to zapraszam:

http://750mm.pl/viewtopic.php?t=1500

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Trochę kiepsko dla mnie, bo od 14:00 musze być na weselu w Pile. :?
Ile kosztować będzie udział jako bierny obserwator do godziny 13:00? :)
Awatar użytkownika
student
Posty: 32
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:28
Lokalizacja: Wissek
Kontakt:

Post autor: student »

Przyjeżdżaj, nie marudź :-)

Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Szanowni Forumowicze - co słychać w Białośliwiu? Dawno nie było żadnych wiadomości ! Ostatnio przejeżdżałem wzdłuż szlaku na odcinku Łobżenica - Czajcze - Wysoka. Wrażenia mogę podsumować w ten sposób: tory są(!), ale większość przejazdów zaasfaltowana, a na torowisku drzewa i wszelkiej maści roślinność. Podobno miały być prowadzone prace nad oczyszczeniem szlaku na odcinku Czajcze - Wysoka, ale nie zauważyłem, by coś się tam ruszyło (choć w samym Czajczu przejazdy gotowe, a nawet oznaczone!)
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Co prawda post pod postem, ale jak nikt nie chce napisac, co się w Białośliwiu dzieje (a podobno burza wokół kolejki), to już ja coś napiszę. Poniżej link do krótkiego filmiku z Białośliwia (o charakterze archiwalnym)
http://pl.youtube.com/watch?v=M1JZEI3aN0c
Jaśko
PRZYJACIEL
Posty: 175
Rejestracja: 13 mar 2007, 22:39
Lokalizacja: Piła

Post autor: Jaśko »

Jaka burza? Może przybliżysz.
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Post autor: karpil »

Niestety nie mogę niczego napisac, gdyż posiadam informacje "z drugiej ręki" i do tego nieoficjalne, więc proszę o zrozumienie. Jednak nie trudno się zorientowac, że nie jest dobrze, skoro nawet w artykule w drugim numerze "Wąskich torów" p.Piotr Rogoziński chwalił się, że podczas Dnia Kolejarza (o ile się mylę) przewieziono 11 osób(!). Poza tym od ostatniego roku niewiele się zmieniło - zasięg kolejki jakoś się nie powiększa, a do tego jakiekolwiek imprezy (chociażby to "Kolejkowe śpiewanie" nie są w ogóle rozgłaśniane). Jako osoba z zewnątrz widzę, że się źle dzieje - zobaczymy, czy będą jakieś "oficjalne" komunikaty.
Awatar użytkownika
zbiniu1
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2008, 00:39

Post autor: zbiniu1 »

Radek_O
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2008, 15:55
Lokalizacja: Białośliwie

Post autor: Radek_O »

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej co się dzieje na Białośliwskiej Wąskotorówce, obejrzeć fotki bądź zamówić pociąg wejdź na forum Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej http://www.wkp600mm.fora.pl - rozkręcamy się powoli :)

Pozdrawiam
admin wkp600mm Radek.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

A oto filmik jaki pojawił się wczoraj na pl.misc.kolej:


Miło się ogląda. :)
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Czy to oznacza, że Lyd2 będą naprawiane?

A tak apropos, kiedy jakaś imprezka wąskotorowa w Białośliwiu?
Awatar użytkownika
RR
PRZYJACIEL
Posty: 457
Rejestracja: 21 sie 2005, 15:46
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Post autor: RR »

Czy ktoś zna wydane niedawno w Niemczech DVD "Bromberger und Wirsitzer Kreisbahn"? Podobno 52 min. nagrania. Warto kupić?
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się