Pilskie kolejowe klimaty

Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Luke I »

Wczoraj i dzisiaj razem z SA108 i Aragornem focicliśmy pilskie okolice kolejowe. Na początku mieliśmy na celu "ostrzelenie" okolic ulicy Fabrycznej i byłego dworca celnego. Potem wczorajszy wypad przeistoczył się w focenie planowców i infrastruktury kolejowej.
Dziś Aragorn nie mógł uczestniczyć w "misji". Z SA108 obydwa focenia nazwaliśmy "Pilskie klimaty". Dzięki uprzejmości SA108 (pożyczenie aparatu) też przyłączyłem się do grona focących.
W tym dziale śmiało umieszczajcie kolejowe zdjęcia z Piły i okolic ukazujące potencjał, klimat i "fotogeniczność" owych miejsc. Na początku zaprezentuję swoje fotki. SA108 i Aragorn dołączą się jutro. Mają tego sporo ;) W dniu dzisiejszym mamy foty z Ostbahnu i linii w kierunku Szczecinka:


EU07-462 z pośpiechem relacji Łódź Kaliska - Kołobrzeg
Obrazek
To, co powyżej, lecz w dalszej odległości
Obrazek
Byk 590 z "Gwarkiem" rel. Katowice- Słupsk wyłaniający się z pierwszego z dwóch łuków przed wjazdem na most nad Ostbahnem
Obrazek
Zabrzańska tamara, czyli TEM2-255 (rarytasik) na torze koło dworca towarowego
Obrazek

Ode mnie na razie tylko tyle, ale będą kolejne wypady i fotki. Z dzisiejszego też coś jeszcze zamieszczę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Roto
Posty: 103
Rejestracja: 12 lut 2006, 01:39
Lokalizacja: Piła - Bromberger Str.
Podziękowano: 1 raz

Post autor: Roto »

A macie gdzieś te fotki z dworca kolejowego? Chętnie bym obejrzał.

Pozdrawiam
Roto
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Się coś znajdzie. Tylko ja akurat tych okolic nie fociłem... Chyba że dworzec towarowy.
SA108 i Aragorn mają jak na razie całą "bazę danych".
Najprawdopodobniej jutro zostaną zamieszczone zdjęcia z tych miejsc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Roto
Posty: 103
Rejestracja: 12 lut 2006, 01:39
Lokalizacja: Piła - Bromberger Str.
Podziękowano: 1 raz

Post autor: Roto »

Ok, spoko czekam na fotki.

Pozdrawiam
Roto
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Parę fotek ode mnie... Kolej z perspektywy mrówki - MK :P
Obrazek
Ostatni ocalały...
Obrazek
Nawet zwykły transformator może być klimatyczny.
Obrazek
BOB WYATT
PRZYJACIEL
Posty: 59
Rejestracja: 30 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: BOB WYATT »

Pilskie zapomniane szlaki

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Drugie zdjęcie to o ile dobrze kojarzę bocznica do lotniska tuż koło Piły Północ. A pierwsze? Czyżby bocznica do przesypowni cementu?
Awatar użytkownika
skinspila
PRZYJACIEL
Posty: 358
Rejestracja: 04 lut 2006, 16:12
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: skinspila »

Uwaga:
Koło kotłowni Zachód (kierunek lotnisko) ktoś zajebnął niezły kawałek tora chyba że PKP sprzątło, a pozatym się nie dziwie skoro na nich las zaczyna niezły rosnąć :D
BOB WYATT
PRZYJACIEL
Posty: 59
Rejestracja: 30 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: BOB WYATT »

SA108 pisze:Drugie zdjęcie to o ile dobrze kojarzę bocznica do lotniska tuż koło Piły Północ. A pierwsze? Czyżby bocznica do przesypowni cementu?
Pierwsze również przedstawia tą bocznicę ale widzianą z drugiej strony.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Tego kawałka nie ma tam już od dawna. Prawdopodobnie był tam rozjazd z bocznicą do roszarni, który "wycięto" przy okazji rozbiórki tejże bocznicy.
Pozdrawiam
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Wydaje mi się, że było inaczej. Zniknięcie tego fragmentu toru to jakieś ostatnie 2 lata. Początkowo był to tylko fragment kilkudziesięciu centymetrów. Rozebranie bocznicy odbyło się znacznie wcześniej.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Możliwe, napisałem tylko moje przypuszczenia. W każdym razie rok temu tego kawałka już nie było, więc to nie jest taka nowa sprawa.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Dzisiaj na dworcu można było spotkać dwa sputniki 3E-006 i 009 z PTKiGK Zabrze:
Obrazek

W okolicy kręciła się także tamara z PTKiGK (tym razem starsza, "zaokrąglona" wersja). Teraz parę fot dla miłośników archeologii kolejowej. Oto pozostałości bocznicy na teren ZPZ. Zachował się tylko rozjazd, reszta początkowej części bocznicy została wycięta, ale jest jeszcze sporo torów na terenie zakładu i dawna "lokomotywownia":
Obrazek Obrazek

Dwa zapomniane przejazdy przy ul. Dworzec Celny. Na ul. Fabrycznej jest także ślad po bocznicy do ZPZ2.
Obrazek Obrazek
W tej okolicy zachowało się sporo śladów po torowiskach, w jednym miejscu nawet leży sterta podkładów:
Obrazek Obrazek

A to już jak najbardziej czynna, bardzo klimatyczna bocznica do RDM przy ul. Wawelskiej:
Obrazek
Wnętrze "Okrąglaka":
Obrazek

Nastawnia Pł3 otrzymała tymczasem nowe malowanie (już wiadomo, dlaczego zniknęła słynna tabliczka).
Obrazek
Mam nadzieję, że Luke I powstawia foty taborowe :P
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Tak jak mówił SA108, wrzucam fotki bardziej taborowe, z ujęciem pilskiego krajobrazu ;):
Trzecia wyprawa jak najbardziej udana! Wszystkiego najlepszego dla SA108, który dziś obchodzi imieniny! Zdrowie i sto lat ! ;)

Wyjazd z lokomotywowni z SM42:
Obrazek

Sputniki z PTGiGK Zabrze 3E 006 i 009:
Obrazek Obrazek

SA102-002 jako osobowy do Chojnic uchwycony na łuku, na Ostbahnie:
Obrazek Obrazek

EN57-1345 jako osobowy do Poznania na łuku za rozgałęzieniem torów na Bydgoszcz i Poznań:
Obrazek
Węglarki rozładowywane na bocznicy do RDM-u o której wspominał SA108:
Obrazek

Owa klimatyczna bocznica z pięknym krajobrazem w tle:
Obrazek

EN57-1786 jako osobowy do Bydgoszczy przed wjazdem na most, nad obwodnicą:
Obrazek
"Krakowianka" z EU07-316, później mijanka z "Gwarkiem", następnie sam "Gwarek". Niestety pod słońce :(
Obrazek Obrazek Obrazek

Pilski GPZ, czyli Główny Punkt Zasilania "zza łąki":
Obrazek Obrazek

Dawna noclegownia znajdująca się przy dworcu:
Obrazek
Sputnik zza krzaczka, portret Byka i kilka innych fotek z dworca o które prosił Roto.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeszcze 3 foty z poprzedniej wyprawy:

Widok na dworzec towarowy:
Obrazek

Nieczynna umywalnia wagonów:
Obrazek

Zabrzańska "Tamara" prawie że z perspektywy "samobójczej":
Obrazek
SA108, mam nadzieję, że jutro umieścisz swoje foty z 1 i 2 wyprawy. No i oczywiście czekajmy na Aragorna, focisty z pierwszej wyprawy.
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Aragorn prosił mnie na PW, abym umieścił jego najciekawsze fotki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

No ładnie ładnie. Panowie nie próżnowali podczas mojego urlopu. Mam kilka ciekawych tematów z Polski, ale to chyba nie na to forum.

PS:
Luke I pisze:Sputnik zza krzaczka, portret Byka i kilka innych fotek z dworca o które prosił Roto.
Obrazek
Diabelski termin rewizji ;)
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Jak się ma wakacje i siedzi się trochę w domu to jest czas ;)
Obecnie wypróbowuję nowe pilskie motywy i kadry.
Jeszcze w te wakacje kolejna porcja fotek będzie ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Roto
Posty: 103
Rejestracja: 12 lut 2006, 01:39
Lokalizacja: Piła - Bromberger Str.
Podziękowano: 1 raz

Post autor: Roto »

Czekam na kolejną porcje fotek.

Pozdrawiam
Roto
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Witajcie.
Trochę ostatnio urlopowałem, więc moja aktywność spadła. Ale w miniony poniedziałek pofociłem trochę i efekty przedstawiam:

Kibelek 1452 jako 85428 do Bydgoszczy w ujęciu przed wiaduktem nad obwodnicą zza krzaka i z prespektywy żabiej :)
Obrazek Obrazek

Potem pojechałem na wiadukt nad Ostbahnem. Tuż przed przejazdem na ul. Wyspiańskiego przywitał mnie byczek 1074 ze składem 84101 do Katowic:
Obrazek

Potem przemknął kolejny ET22-1010 z 81504/81505. Tylko akurat wyszło słońce i zrobiło kaszanę, tzn. cień. A było tak fajnie pochmurno :( Trafiłem go też na wylocie do Bydgoszczy:
Obrazek Obrazek

Na wiadukcie kolejny kibel (ale tego się tu kręci). Tym razem EN57-1356 z osobowym 631 do Szczecinka.
Obrazek

I tak sobie dreptałem po wiadukcie czekając na P 33425 do Krzyża, aż tu nagle z drugiej strony w oddali coś szumi i gwiżdże. Pokazał się na horyzoncie fiacik z Krzyża luzem. No i tak sobie wyliczyłem, że może się miną pod wiaduktem, ale za późno było aby schodzić i szukać fajnego kadru. Co z tego wynikło - popatrzcie:
Obrazek Obrazek Obrazek
To ostastnie nie wytrzymałem i za szybko strzeliłem (ach te emocje) i kawałek suczki ucięło. Ale i tak motyw niezły. Jeszcze kiedyś trafię wieczorną mijankę: ciapong na wiadukcie i ciapong pod wiaduktem.

I jeszcze kilka kibelków na rozjeździe Bydgoszcz/Poznań:
Obrazek Obrazek Obrazek
Odpowiednio: 977 z pociągiem 87440 do Poznania, niezidentyfikowany z pociągiem 58429 z Bydgoszczy, 688 z pociągiem 85430 do Bydgoszczy. Ten oststni zezowaty :) Zauważyliście, że trafiły mi się kible wszystkie w takim samym malowaniu?

Złapałem jeszcze anglika 536 z pociągiem 38103 z Krakowa do Kołobrzegu:
Obrazek

No i jeszcze jedno: kto ma jakieś fajne miejsca na focenie? Interesowałyby mnie motywy typu łuk z możliwością focenia z górki. Mnie nic nie przychodzi do głowy z wyjątkiem lini do Bydgoszczy i wiaduktu nad Ostbahnem. Macie jakies propozycje?
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Super foty. Śliczna siódemeczka ! Teraz o motywach:

Ładny motyw jest zaraz za wiaduktem (w stronę linii na Szczecinek i Krzyż) przy dworcu głównym. Można zejść z nasypu (ulica Stalowa) i sfocić wjeżdzający, układający się w rozjazdach jak wąż pociąg z kierunku Szczecinka. W kadrze będzie sporo roślinności, a także nastawnia PŁa (uważać żeby nie uciąć ;)) Można tam także w kadrze umieścić "przeszkadzajki" typu liście drzew ;);
Z samego wiaduktu (tam gdzie nie ma kratek) można też niezły motyw zrobić;
Dobrym miejscem jest m.in. łuk na Ostbahnie między Piła Gł., a Piłą Podlasie...
Około kilometra 1.0 linii Piła Główna - Ustka jest dawna budka chyba po transformatorze.
Ze środka jest dobre ujęcie ;);
Z nasypu którym ulicy Zatorskiej (we wcześniejszych godzinach, gdy słońce na to pozwala):
Zaraz za przejazdem przy ulicy Zatorskiej (można ująć w kadrze krzyż św. Andrzeja i jakiś znak);
Przejazd w kierunku Bydgoszczy (ul. Fabryczna/ul.Dworzec Celny). Tam też jest ciekawy kadr i dłuuuuuga prosta.
Sądzę, że choć trochę pomogłem ;)
POZDRAWIAM!
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Dzięki Luke. Wypróbuję motyw przy wiadukcie. Ja najczęsciej focę właśnie na rozjeździe Bydgoszcz/Poznań na tej prostej w kierunku Bydgoszczy, tyle, że najczęściej po południu i słońce mam od strony stacji, więc nie wszystkie kadry wychodzą. Moim drugim lubionym jest wiadukt nad ostbahnem w różnych ujęciach: na, pod, z, itp. Czasem bywam na linii do Bydgoszczy na odcinku wzdłuż drogi do Kaczor. Tam jest niezły przekop i na wyjściach są łuki. Jak słońce jest na południowym zachodzie, to fajne motywy są. Potem tn nasyp nad przepustem drogi. Tyle, że trzeba czekać długo na pociąg :( Fajnie też wychodzą pociągi na łuku w Kalinie (linia do Poznania). W niedzielę planuje po południu wybrać sie na jakiś motywik. Godzina do potwierdzenia - może ktoś się przyłączy...
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Ja chętny póki co ;)
A wcześniej nie da rady ? :P Tzn. sobota np.
Jeżeli nie to spróbuje sie dostosować. Na razie na 80 % mogę zgłosić swoją obecność 8)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Ja też chętny jakby co :P. Mam parę ciekawych motywów, ale... nie będę się nimi chwalił na forum ;)
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Termin sobota niemożliwy - jadę na wesele.
Niedziela raczej po południu, około 16:00. Ale to jeszcze potwierdzę, bo nie wiem jak będzie.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Bunkrowo-kolejowy Leszków ;)

Obrazek

Dużo ciekawszy motyw jest na górce przed przejazdem koło Drewbudu, ale niestety nie zdołałem tam nic złapać. No i oczywiście zaraz obok jest bardzo klimatyczny tunel pod torami. Swoją drogą koło 16 jest tam spory ruch, parę minut przed zrobieniem tego zdjęcia przemknął w drugą stronę ET40 z towarowym.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się