Pilskie kolejowe klimaty

ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: ziolek »

Czy dziś do Piły zawitał parowóz?
Rav74
Posty: 95
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:12
Lokalizacja: Piła

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Rav74 »

Przyłącze się do pytania. Wczoraj, w przerwie meczu Ekwador-Urugwaj, gdy byłem na balkonie słyszałem dźwięki parowozu, niestety z mojego balkonu nie widać linii kolejowej na Bydgoszcz czy Poznań.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Matey#24 »

Tak, tak... jechał parowóz z pociągiem PIRAT, który od kilku dni jeździł po wybrzeżu naszego morza :)
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Aragorn »

Kamienie kilometrowe odsłaniają swoje tajemnice :) Podziwiam tych którzy po wojnie wykopywali te kamienie by je odwrotną stroną zakopać. Można powiedzieć że każdy kamień ma swoją podwójną numerację.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Aragorn »

Czeski klimat:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Fotki z dnia: 01.10.2014
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: ziolek »

Na stronie 153 i na następnych można wyczytać o planowanej modernizacji linii Poznań Główny-Piła Główna:

http://www.wrpo.wielkopolskie.pl/attach ... z%20KE.pdf

A przy okazji moje pytanie z innej beczki, dotyczące Czarnkowa:

Czy ktoś się orientuje jak rozwiązano kolizję przebiegu linii kolejowej i obwodnicy Czarnkowa?
Awatar użytkownika
mariusz1983
PRZYJACIEL
Posty: 218
Rejestracja: 01 sie 2009, 23:14

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: mariusz1983 »

Może ktoś podać na jakim odcinku linia jest 2 torowa i czy jest przygotowana w innych miejscach na 2 tory, bo jadąc pociągiem w niektórych miejscach widać miejsce na 2 tory.
nohab
Posty: 23
Rejestracja: 12 sie 2011, 00:43

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: nohab »

Pila Główna-Dziembówko, Poznań Gł.-Oborniki Wlkp. (linia kończy się przed mostem na Warcie).
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Matey#24 »

Jeśli mogę wtrącić. W zeszłym roku jadąc do Poznania zauważyłem, że od Chodzieży w kierunku na Poznań (może i nawet przed Chodzieżą) trwały jakieś prace przy torowisku nieistniejącym (tym w kierunku na Piłę). Na tamten czas trwały jakieś wycinki drzew i kopano dłuuugi odcinek tak jak przygotowuje się podłożę pod położenie nowego torowiska i nasypu. Ktoś może wie jak to wygląda obecnie? Pamiętam to doskonale, bo przez te prace pociąg zwalniał dosyć mocno, a roboty ciągnęły się naprawdę dłuugi odcinek. Nie jestem pewien jedynie, czy to było przed, czy za Chodzieżą, lecz na pewno było robione coś przy drugim torze.
nohab
Posty: 23
Rejestracja: 12 sie 2011, 00:43

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: nohab »

Linia do I WW, była dwutorowa. Rozbierana i odbudowywana. Podtorze istnieje do dziś.
Prace porządkowe na linii mogą być przygotowaniem do remontu. Nie dotarłem do informacji w jaki sposób będzie przebiegał remont linii, szczególnie na odcinkach jednotorowych.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Matey#24 »

Chodzi o to, że to nie były prace porządkowe w czystym ich znaczeniu... widać było wtedy wyraźnie, że przygotowywany jest szlak pod położenie torowiska... Jest ktoś z tamtych rejonów, może też nasi miłośnicy kolei aktywni coś wiedzą o tamtej sprawie?
hafferot
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2012, 00:27

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: hafferot »

Matey#24 pisze:Chodzi o to, że to nie były prace porządkowe w czystym ich znaczeniu... widać było wtedy wyraźnie, że przygotowywany jest szlak pod położenie torowiska... Jest ktoś z tamtych rejonów, może też nasi miłośnicy kolei aktywni coś wiedzą o tamtej sprawie?
Tak, w Ostrówkach, Parkowie i przed samym Poznaniem, wycinano rozjazdy; w Ostrówkach na rampę, w Parkowie na kozioł a przed Poznaniem przy odgałęziającym się niegdyś szlaku na Golęcin, tak więc nie wiem czy były to przygotowania ale jakieś prace się odbyły, i właśnie ze względu na te roboty zwalnialiśmy tam na zwolnienie doraźne oraz rozkaz "O".
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Matey#24 »

Specjalnie nie podałem lokalizacji. Naprawdę świetny stan wewnątrz, chociaż już jacyś ludzie robią sobie tam składzik śmieci i innych dziadostw.



Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=BhMZ0Gi ... 9&index=14
Awatar użytkownika
mariusz1983
PRZYJACIEL
Posty: 218
Rejestracja: 01 sie 2009, 23:14

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: mariusz1983 »

Witajcie fani kolejnictwa. Może ktoś wyjaśnić czemu w rozkładzie jazdy za TLK GWAREK w kierunku Gdyni i Katowic widnieje Zastępcza Komunikacja Autobusowa? Czy tylko na części trasy jest ZKA?

Już wszystko wyjaśnione:
Z powodu prac remontowych wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Za pociągi przewoźnika PKP Intercity na odc. Piła Gł. - Poznań Gł. Za pociągi przewoźnika PR na odc. Chodzież - Budzyń.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Matey#24 »

Dokładnie tak Mariusz ;)

Po za tym mam nieoficjalne info w związku z imprezą w Białośliwiu (kolej wąskotorowa). Otóż w ciągu imprezy ma jeździć parowóz między Piłą, a Białośliwiem, po jednym, specjalnie zamkniętym dla tego składu torze. Zapewne więcej wyjaśni się bliżej pikniku, ale informacja wydaje się dosyć ciekawa.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: ziolek »

Rav74
Posty: 95
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:12
Lokalizacja: Piła

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Rav74 »

Obrazek

Wczoraj wieczorem wracając ze Szczecina widziałem nowy skład ICC. Stał pusty. Pisało Bydgoszcz Piła. Przecież tą linie obsługuje Arriva. Czy ktoś wie o co chodzi? Przyznam że ładny skład. Przepraszam za jakość zdjęcia.
Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: karpil »

To TLK "Kujawiak" do Warszawy Wschodniej (rusza rano o 5), a wracający jako TLK Terespol - Piła Główna (nocuje w Pile).
Awatar użytkownika
mariusz1983
PRZYJACIEL
Posty: 218
Rejestracja: 01 sie 2009, 23:14

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: mariusz1983 »

za rynkiem kolejowym:
Spalinowa Gama już w trasie

Pierwsza lokomotywa spalinowa Pesy dla PKP Intercity od dziś wozi pasażerów. Gama SU160-001 prowadziła skład pociągu TLK Karpaty z Rzeszowa do Zagórza.

Pesa Bydgoszcz przekazała PKP Intercity pierwszą z dziesięciu lokomotyw spalinowych (typu 111 Db) w drugiej połowie maja. Lokomotywy będą prowadziły pociągi PKP Intercity na niezelektryfikowanych trasach: Ełk – Korsze, Ełk – Olecko – Suwałki, Rzeszów – Stalowa Wola – Zamość, Rzeszów – Jasło – Zagórz, Krzyż – Gorzów Wlkp., Piła – Krzyż.

----
Mnie najbardziej interesuje jaki to niby pociąg na trasie PIŁA-KRZYŻ miała by owa Gama prowadzić? Przeglądając rozkład wakacyjny dotyczący naszej stacji próżno tam szukać relacji w stronę Krzyża dla pociągów IC pod marką "TLK".
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Matey#24 »

Gama ma jeździć z pociągiem Gorzów - Piła - Warszawa, takie informacje już dawno temu chodziły wśród MK. Pytanie tylko, czy to realne, czy kolejne banialuki i lokomotywa będzie puszczana w inne rejony, bo Poznań sobie zażyczy.
Awatar użytkownika
mariusz1983
PRZYJACIEL
Posty: 218
Rejestracja: 01 sie 2009, 23:14

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: mariusz1983 »

Przewidywana niby też jest do obsługi linii w kierunku Szczecina przez TLK Flisak na odcinku Piła - Wałcz - Szczecin.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Matey#24 »

Zdecydowanie przydał by się TLK do Szczecina z Piły. 3 godziny jazdy obecnie, to sporo, a szybsze połączenie otworzy możliwości jeśli chodzi o kontakt Szczecina z Bydgoszczą, czy Toruniem lub nawet i dalej.
Awatar użytkownika
mariusz1983
PRZYJACIEL
Posty: 218
Rejestracja: 01 sie 2009, 23:14

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: mariusz1983 »

O której spodziewany jest jutro parowóz na naszej stacji wraz z Blues Express???
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Matey#24 »

Od 17:00 do 17:55 w Pile.
Matey#24
Posty: 267
Rejestracja: 17 sty 2013, 00:53

Re: Pilskie kolejowe klimaty

Post autor: Matey#24 »

Filmik z wizyty Oelki na naszej stacji z Blues Expressem 2015 ;)



Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=3ROfhQW ... e=youtu.be
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się