Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Aktualności stowarzyszenia miłośników zabytkowej parowozowni.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Przed chwilą otrzymałem informację, iż miejscem piątkowego spotkania (1 grudnia 2006r., godz.18:30) będzie Pilski Dom Kultury. :)
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Prosiłbym, aby osoby chcące wziąć udział w spotkaniu potwierdziły już swoją obecność, ponieważ musimy mieć pewność, że w piątek będzie co najmniej 15 osób.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Potwierdzam swoją obecność.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Post autor: Aragorn »

Potwierdzam swoja obecność, niestety długo nie pobędę z powodu nocnej zmiany, o 20.00 muszę być już w pracy.
Pozdrawiam
drstein
PRZYJACIEL
Posty: 272
Rejestracja: 30 kwie 2006, 20:45
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: drstein »

I ja potwierdzam. To samo zrobi pewnie niebawem Bob Wyatt.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Ja też będę :)
SHAYMON
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2006, 12:47
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: SHAYMON »

Będę i ja. Na 95% bo nie wiem co mnie jeszcze czeka tego dnia.
BOB WYATT
PRZYJACIEL
Posty: 59
Rejestracja: 30 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: BOB WYATT »

Również potwierdzam przybycie na spotkanie. :)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Czyli wg. moich szacunków możemy liczyć na 12 osób. To wciąż jeszcze trochę za mało na założenie stowarzyszenia rejestrowego, ale już napawa większym optymizmem. :)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Informacja pojawiła się także pod tym adresem > http://www.pila.pl/index_2.php?ide=1351
Bądźmy zatem dobrej myśli.
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

Sluchajcie, a nie dało by się zrobić stowarzyszenia ratującego po kolei pilskie zabytki? Myślę że to miałoby większy sens. Ziarnko do ziarnka i nie będziemy świadkiem wyburzania ładnych kamienic. Jeżeli nie trzeba mieć 18 lat to czemu nie. Mogę przyjść.
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

Mnie niestety nie będzie (choroba) :(
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Sluchajcie, a nie dało by się zrobić stowarzyszenia ratującego po kolei pilskie zabytki? Myślę że to miałoby większy sens. Ziarnko do ziarnka i nie będziemy świadkiem wyburzania ładnych kamienic. Jeżeli nie trzeba mieć 18 lat to czemu nie. Mogę przyjść.
Moim zdaniem nie ma co się rozdrabniać i na razie należy skoncentrować wszystkie działania na "okrąglaku". W końcu to jeden z najcenniejszych pilskich zabytków - i chyba najbardziej zagrożony na chwilę obecną. Wszystkich starych kamienic i tak nie zdołalibyśmy uratować, a tym najcenniejszym raczej nie grozi rozbiórka. Ale oczywiście zachęcam do przyjścia na spotkanie. Wcale nie trzeba mieć 18 lat, żeby się zapisać do stowarzyszenia ;)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Filip pisze:Sluchajcie, a nie dało by się zrobić stowarzyszenia ratującego po kolei pilskie zabytki? Myślę że to miałoby większy sens. Ziarnko do ziarnka i nie będziemy świadkiem wyburzania ładnych kamienic. Jeżeli nie trzeba mieć 18 lat to czemu nie. Mogę przyjść.
Podobna sugestia pojawiła się w trakcie naszego ostatniego spotkania. Uzgodniliśmy jednak, że ochrona lokomotywowni to w chwili obecnej przedsięwzięcie zbyt trudne by naszym działaniem objąć również inne zabytki. Stwierdziliśmy, że nic nie stoi na przeszkodzie by w późniejszym czasie zająć się innym obiektami, ale póki co priorytet ma "okrąglak".
Jak wspomniał SA 108 nieukończenie wieku 18 lat nie stanowi większego problemu. Pojawiają się ograniczenia co do możliwości członkostwa w zarządzie, a w przypadku osób poniżej 16 roku życia ograniczenia co do prawa głosu. Osoby poniżej 16 roku życia muszą uzyskać zgodę rodziców/opiekunów.

Myślę, że nie zniechęciło Cię to zanadto i również Ty jeśli jesteś zainteresowany na spotkaniu się pojawisz. :)
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

Przepraszam, ale niestety nie uda(ło) mi się przyjść. Przyczyny niezależne ode mnie. Jeżeli tym razem nie uda się zebrać stowarzyszenia, a będzie kolejne spotkanie, to się stawię.

Zgadzam się z tym, że tzw. okrąglak, jest na razie priorytetem. Ale w pożniejszym okresie wartoby powiększyć "działalność" towarzystwa o inne obiekty.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Podsumowanie spotkania:
- na razie nie założyliśmy stowarzyszenia rejestrowego, ponieważ do wymaganych 15 brakuje jeszcze co najmniej trzech osób - a więc gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany zapisaniem się do stowarzyszenia to proszę pisać.
- można jednak powiedzieć, że sprawa założenia stowarzyszenia "poszła" dość znacznie do przodu - omawialiśmy m.in. temat celów działania i statutu.
- pojawiła się ciekawa propozycja, żeby nazwa stowarzyszenia była rozwinięciem skrótu "SZOPA" - oczekujemy pomysłów.
- poszukujemy siedziby dla stowarzyszenia - więcej informacji na PW.
- następne spotkanie będzie 5 stycznia.
- i na koniec - można powiedzieć, że przyszłe stowarzyszenie już zaistniało w mediach ;).

P.S. I jeszcze osobista prośba ode mnie - aktualnie opracowuję artykuł o "okrąglaku". Gdyby ktoś posiadał informacje na temat tego obiektu lub jego zdjęcia to byłbym wdzięczny za ich przesłanie na mojego maila.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Witam.
Małe pytanko, które dużo może zmienić. ;)

Czy udało się komuś pozyskać brakujących członków?
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Owszem. Zgłosiło się do mnie łącznie 5 osób, których nie było na spotkaniu 1 grudnia, a które wyraziły chęć przystąpienia do stowarzyszenia.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Serii trudnych pytań ciąg dalszy. ;)

Wstępnie ustaliłem, że siedzibą stowarzyszenia byłby Zespół Szkół im. Stanisława Staszica przy Al. Powstańców Wielkopolskich 18 (potocznie zwany naftą bądź naftówką). Na potrzeby spotkania dyrektor jest gotowy udostępnić nam pomieszczenie, jednak spotkanie to mogłoby się odbyć do godz. 20:00. Nim ustalę z dyrektorem konkretną godzinę muszę zadać pytanie.

Na ile wcześniej jesteście państwo skłonni przybyć na spotkanie, tak byśmy mogli spokojnie omówić wszystkie kwestie organizacyjne? Dodam,że byłby to pierwszy bądź drugi piątek stycznia.
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

ziolek pisze:Na ile wcześniej jesteście państwo skłonni przybyć na spotkanie, tak byśmy mogli spokojnie omówić wszystkie kwestie organizacyjne? Dodam,że byłby to pierwszy bądź drugi piątek stycznia.
Myślę że nie wcześniej niż 16:30, najlepiej 17:00. Jestem jednym z tej piątki, która zgłosiła się do SA108 ;) Po prostu pomyliły mi się daty i przez to nie dotarłem na pierwsze spotkanie. I jeżeli możnaby było to lepiej drugi piątek stycznia.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Niestety musiałem podjąć tę niepopularną decyzję i już teraz mogę poinformować, że spotkanie odbędzie się dnia 5 stycznia (piątek) o godzinie 17:00, najprawdopodobniej w sali 119 (pierwsza sala po prawej od wejścia od al.Powstańców Wlkp.). Jeśli ktoś nie zdąży to trudno. Spóźniony będzie również mile widziany. :) Zapraszam !

Prosiłbym zarazem o rozważenie kandydatur. Dla uzmysłowienia o jakie funkcje i obowiązki chodzi w najbliższych dniach wyślę państwu projekt statutu. Prosiłbym także o poinformowanie osób, które mogą być zainteresowane członkostwem, a które do tej pory nie pojawiły się na naszych spotkaniach.
Awatar użytkownika
Luke I
Posty: 149
Rejestracja: 30 kwie 2006, 18:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: Luke I »

@Filip, z tej "piątki" dołączam i ja. :)
Na 99,9 % będę.
Pozdrawiam !
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Zgodnie z zapowiedzią wysłałem państwu projekt statutu jaki otrzymałem od pana Piotra.

Jeśli ktoś z państwa jest nim zainteresowany, a takiego projektu nie otrzymał to proszę o kontakt na PW bądź pod adresem ziolekdm@interia.pl.

Korzystając z okazji wszystkiego dobrego życzę wszystkim w nowym 2007 roku!!! :)
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

Jeżeli można zasugerować coś a propos statutu.
Gdybaliśmy z SA108 na temeat tego, aby stowarzyszenie nie ratowało tylko okrąglaka, ale ogólnie pojętych, ledwo co stojących zabytków w Pile. Okrąglak byłby oczywiście na pierwszym miejscu, ale spójrzecie na sanepid, na fabryki przy Walki młodych, czy przy Powstańców. Są to równie ciekawe budynki, o ciekawej architekturze.
Więc jeżeli nie będzie to problemem proponowałbym zmianę w statucie. I tak z
§8 Celem Stowarzyszenia jest:
- ochrona zabytków techniki, w szczególności związanych z kolejnictwem (tabor, budynki i budowle, linie kolejowe, urządzenia i wyposażenie),
- rozwijanie świadomości walorów dziedzictwa kultury technicznej, ze szczególnym uwzględnieniem kolejnictwa,
- wspieranie działań ukierunkowanych na rozwijanie aktywności gospodarczej właścicieli i użytkowników dóbr kultury technicznej,
Proponuje mnienić na:
8 Celem Stowarzyszenia jest:
- ochrona zabytków, z nastawieniem na zabytki techniki, nie wykluczające "ratowania" domów, obiektów użyteczności publicznej czy fabryk,
- rozwijanie świadomości walorów dziedzictwa kultury, z mocnym uwzględnieniem techniki
- wspieranie działań ukierunkowanych na rozwijanie aktywności gospodarczej właścicieli i użytkowników dóbr kultury technicznej, jak i zwykłych obiektów zabytkowych

Co o tym sądzicie? Podejrzewam oczywiście, że w tej sprawie musiałby zostać przeprowadzone głosowanie, ale można podrzucić tutaj wstępne opinie.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Mam parę zastrzeżeń co do tego pomysłu, ale o tym podyskutujemy na spotkaniu :-)
Poza tym na wszelki wypadek przypominam, że spotkanie jest już jutro.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się