Stowarzyszenie na rzecz ratowania "Okrąglaka"

Aktualności stowarzyszenia miłośników zabytkowej parowozowni.
drstein
PRZYJACIEL
Posty: 272
Rejestracja: 30 kwie 2006, 20:45
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: drstein »

Informuję, że w piątek 9 lutego wysłałem wszystkie dokumenty niezbędne do zarejestrowania stowarzyszenia Parowozownia Pilska OKRĄGLAK.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Wobec tego daj nam znać, gdy uzyskasz jakieś informacje z sądu. :)
drstein
PRZYJACIEL
Posty: 272
Rejestracja: 30 kwie 2006, 20:45
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: drstein »

Otrzymałem korespondencję z sądu. Zostaliśmy poproszeni o naniesienie kilku kosmetycznych poprawek w statucie. Dotyczą one przede wszystkim zapisów związanych z liczbą osób wchodzących w skład zarządu stowarzyszenia. Niestety, aby uchwalić te zmiany musimy znów zebrać się w 15-osobowym gronie członków założycieli. Termin i miejsce zebrania: PIĄTEK (2 marca), godz. 18.00, Zespół Szkół im. St. Staszica (Nafta). Sprawa jest ważna, dlatego proszę wszystkich członków założycieli o przybycie. Oczywiście kolejne osoby są również mile widziane.
Oprócz spraw formalnych związanych z poprawkami w statucie (co powinno nam zająć najwyżej pół godziny), spotkanie wykorzystamy do zaplanowania dalszych działań, które czas najwyższy rozpocząć.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Post autor: MaksLen »

No członkowie Stowarzyszenia dlaczego milczycie? Miała być wymiana pomysłów na temat zagospodarowania kompleksu Okrąglaka. Co do kwestii wpisania obiektu do rejestru zabytków to na mój bardzo wstępny ogląd (tj. wgląd w ustawe o ochronie zabytków) nie będzie to takie łatwe. Przynajmniej na razie. Na podst. art. 9 ustawy wniosek o wpisanie do rejestru zabytku nieruchomego kieruje do Woj. Kons. Zabytków jedynie właściciel obiektu. Może to także zrobić Konserwator z urzędu ale trzeba go przekonać :) Gorzej jest z zabytkiem ruchomym (obrotnica!). Art. 10 ust. 1 ustawy mówi że wniosek kieruje tylko właściciel, natomiast ust. 2 stanowi o tym iż z urzędu jedynie wtedy gdy istnieje obawa zniszczenia, uszkodzenia itp.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Witamy.

Od samego początku mamy pełną świadomość, iż problem pilskiej parowozowni jest problemem bardzo trudnym do rozwiązania. Niestety realizacja naszych zamierzeń nie zależy tylko od nas, ale również od dobrej woli innych osób.

Miło nam, że zainteresował się i Pan tym zagadniem. Mimo tego, iż jak Pan wspomniał ochrona tego obiektu jako zabytku nie jest prosta, to myślimy, że warto się nad nią poważnie zastanowić.

Korzystając z okazji zapraszamy na nasze kolejne spotkania, na których będziemy mogli spokojnie o tym porozmawiać i podzielić się swoimi pomysłami.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Maksymilian Lenartowicz pisze:No członkowie Stowarzyszenia dlaczego milczycie? Miała być wymiana pomysłów na temat zagospodarowania kompleksu Okrąglaka. Co do kwestii wpisania obiektu do rejestru zabytków to na mój bardzo wstępny ogląd (tj. wgląd w ustawe o ochronie zabytków) nie będzie to takie łatwe. Przynajmniej na razie. Na podst. art. 9 ustawy wniosek o wpisanie do rejestru zabytku nieruchomego kieruje do Woj. Kons. Zabytków jedynie właściciel obiektu. Może to także zrobić Konserwator z urzędu ale trzeba go przekonać :)
No właśnie o tym mówiliśmy, że trzeba iść do konserwatora go przekonać.
Maksymilian Lenartowicz pisze:Gorzej jest z zabytkiem ruchomym (obrotnica!). Art. 10 ust. 1 ustawy mówi że wniosek kieruje tylko właściciel, natomiast ust. 2 stanowi o tym iż z urzędu jedynie wtedy gdy istnieje obawa zniszczenia, uszkodzenia itp.
I o tym też mówiliśmy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po zmianie właściciela obiektu może ulec zezłomowaniu, jako majątek zbędny. Podobnie stało się z innymi urządzeniami na terenie lokomotywowni. Zatem jest obawa zniszczenia.

Apropos wymiany pomysłów, trzeba się dobrze zastanowić a nie rzucać setki pomysłów, ale kilka a konkretnych. I wtedy obrać cel.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Informuję, iż dziś 6 marca doręczyłem do Sądu Rejonowego w Poznaniu dokumenty, będące tematem piątkowego spotkania.
drstein
PRZYJACIEL
Posty: 272
Rejestracja: 30 kwie 2006, 20:45
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: drstein »

No to mamy miły prezent na święta :). Dziś dostałem korespondencję z sądu. Nasze stowarzyszenie zostało ZAREJESTROWANE!!! Oto fragment pisma:

"Sąd Rejonowy w Poznaniu, XXII Wydział Gospodarczy KRS po rozpoznaniu w dniu 28.03.2007 w Poznaniu na posiedzeniu niejawnym sprawy z wniosku: Parowozowni Pilskiej Okrąglak w Pile o rejestrację w Rejestrze Stowarzyszeń postanawia WPISAĆ do Krajowego Rejestru Sądowego - Rejestru Stowarzyszeń pod numerem KRS: 0000277526 stowarzyszenie PAROWOZOWNIA PILSKA OKRĄGLAK" itd. :)

Myślę, że zaraz po świętach powinniśmy się spotkać. Koniec obijania się! ;)
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Post autor: MaksLen »

To świetna wiadomość! Sprawa chyba naprawdę załatwiona została sprawnie i szybko. Nie jest tak źle z naszymi sądami. A na poważnie. Mieliśmy wymieniać poglądy na temat działalności Stowarzyszenia. Nic się nie dzieje. Nawet na tym forum nikt nic nie pisze.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Owszem. Dawniej nim nie było Stowarzyszenia prosiłem na tym forum o pomysły i opinie. Teraz, gdy już ono jest myślę, że właściwym miejscem są jego spotkania, na które nadal zapraszamy.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Zatem ustalmy termin spotkania. Na nim wymienimy się pomysłami co robić i jak. Ja mam kilka przemyśleń. Mam nadzieję, że pozostali też.

A teraz życzę Wam wszystkiego najlepszego na święta, a przede wszystkim pogody ducha i optymizmu.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Mam nadzieję, że niebawem po świętach ustalimy termin.

I ja życzę wszystkiego dobrego.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Ja proponuję, żebyśmy się spotkali w następny piątek, w tym samym miejscu co zawsze, o tej samej porze co zawsze ;)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

I tak też - jeśli będzie akceptacja większości - się stanie.

Uzgodniłem termin spotkania na najbliższy piątek (20.04.2007) godz. 18:00 w miejscu nam dobrze już znanym, czyli w sali 119 Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica (Al.Powstańców Wlkp. 18 ).

Zapraszamy również osoby, których dotychczas nie mieliśmy przyjemności poznać, a które są zainteresowane działalnością Stowarzyszenia.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Post autor: MaksLen »

I nie mam żadnych wieści o spotkaniu Stowarzyszenia... Proszę o jakieś szczegóły. Czy coś się ruszyło? Jakie są plany?
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Nie omieszkam zapytać. Skąd takie zainteresowanie Pana naszą działalnością i dlaczego właśnie w takiej formie? :)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Mogę powiedzieć:

Kolejne spotkanie odbędzie się 18 maja w miejscu nam już dobrze znanym (godzinę jeszcze ustalę). Mam nadzieję, że wówczas spokojniej i w większym gronie przejdziemy do obioru władz. Przy okazji omówimy też szczegółowo to, co wstępnie udało nam się ustalić na ostatnim piątkowym spotkaniu.

To tyle informacji forumowych.

Pozdrawiam i zapraszam.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Godzina już ustalona. Powoli staję się tradycją, iż jest to 18-sta zatem i teraz nie będzie wyjątku. :)

Zapraszam.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Informuję, że w dniu dzisiejszym dostarczyłem do sądu w Poznaniu kolejne, wymagane prawem dokumenty potrzebne do naszej działalności. Tym razem był to przede wszystkim wniosek stwierdzający fakt dokonania obsady ogranów stowarzyszenia. Przypomnę (a niektórych informuję), że w wyniku piątkowych wyborów skład organów przedstawia się następująco:

Zarząd:
1. Prezes - Piotr Ziółkowski
2. Wiceprezes - Piotr Rogoziński
3. Sekretarz - Piotr Chabowski

Komisja Rewizyjna:
1. Przewodniczący - Zbigniew Smagliński
2. Krzysztof Świniarski
3. Marcin Szymański

Wszystkim obecnym na piątkowym spotkaniu jeszcze raz dziękuję :!: :)

W związku z pojawieniem się luźnych propozycji i wymiany poglądów na temat zagospodarowania obiektów parowozowni pojawił się pomysł by dokonać swoistej wizji lokalnej i na miejscu omówić wszelkie pomysły i uwagi.
W związku z tym proponuję termin 2 czerwca (sobota) godzinę 9:30 (czyli tuż po odjeździe pociągu Pirat). Miejscem spotkania byłaby oczywiście parowozownia.
Czy szanownym członkom odpowiada ten termin?
BOB WYATT
PRZYJACIEL
Posty: 59
Rejestracja: 30 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: BOB WYATT »

Witam, a czy można przesunąć termin na 9 czerwca (godzina bez zmian - 9:30) w związku z tym, iż ja, Piotr (drstein), Marcin (Shaymon) planujemy odbyć wspólną podróż owym Piratem.
W zamian proponuje do nas się przyłączyć.

Pozdrawiam
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Zatem może inny wariant. ;)
Piątek 1 czerwca po 18-stej przy parowozownii?
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1766
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

1 czerwca mi nie pasuje, za to 2 albo 9 jak najbardziej.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

9 czerwca mi również odpowiada. Obawiam się jednak, że znaczna część z nas w związku z długim weekendem może nie być w Pile osiągalna.
SHAYMON
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2006, 12:47
Lokalizacja: PIŁA

Post autor: SHAYMON »

Po wielu trudach... mam w końcu internet w domu. To zapowiada bliższy kontakt z forum.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Milczenie przyjmuję za wyraz akceptacji, wobec czego zapytam o porę dnia w jakiej (czerwca mielibyśmy się spotkać).
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się