Izba Pamięci przy PLK w Poznaniu

Awatar użytkownika
karpil
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2006, 22:15
Lokalizacja: Środa Wielkopolska

Izba Pamięci przy PLK w Poznaniu

Post autor: karpil »

Wiem, że temat nie jest najbardziej związany z koleją w Pile, ale myślę, że admin to wybaczy :)

Otóż ostatnio dowiedziałem się (zupełnie przypadkowo) o istnieniu w gmachu DOKP w Poznaniu przy al. Niepodległości Izby Pamięci zbierającej rzeczy z koleją wielkopolską związane. Izbę prowadzi mgr inż. Henryk Zięba (autor monografii DOKP w Poznaniu, a jednocześnie bardzo sympatyczny starszy Pan). Składa się ona z 3 połączonych ze sobą pokoików wypełnionych najróżniejszymi rzeczami - mapami, medalami, biletami, zdjęciami, telefonami, czapkami... Myślę, że jeżeli ktoś przebywa w Poznaniu i ma chwilę wolnego to warto Izbę zobaczyć. Problemem może byc jedynie to, że jest otwarta tylko od poniedziałku do piątku między 8.30 a 12.30 oraz to, że znalezienie pokoju 319a może nastręczać pewne problemy. Mimo to warto wpaśc - wstęp darmowy i jeszcze możliwośc rozmowy z ciekawym człowiekiem (przez całe życie związanym z koleją;))

W piątek wybieram się tam z aparatem, więc może w następnym tygodniu wrzucę kilka zdjęć.
Pozdrawiam!
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

O :!: Dzięki wielkie za informację.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się