Książka Stukowskiego "Do końca w Pile" dostępna!

Okres gdy miasto było pod zaborem pruskim czyli 1772-1807 i 1815-1871, oraz w granicach Rzeszy Niemieckiej czyli 1871-1945.
Maciej
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:29

Książka Stukowskiego "Do końca w Pile" dostępna!

Post autor: Maciej »

Właśnie oddałem do druku polskie tłumaczenie książki Stukowskiego "Do końca w Pile" (Bis zuletzt in Schneidemuhl). Cena za egzemplarz 20 zł. Do kupienia w drugiej połowie grudnia. Dla zainteresowanych tel. 888841206. Stron 168 okładka miękka foliowana.

Do kupienia od zaraz.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Zainteresowanym historią ostatnich dni Schneidemühl i pierwszych Piły widzianych oczami niemieckiego lekarza polecam. Książka warta przeczytania.

Pozdrawiam
drstein
PRZYJACIEL
Posty: 272
Rejestracja: 30 kwie 2006, 20:45
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Książka Stukowskiego " Do końca w Pile"

Post autor: drstein »

Czy książka będzie ogólnie dostępna? W księgarniach lub Internecie?
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

BOGDAN pisze:Zainteresowanym historią ostatnich dni Schneidemühl i pierwszych Piły widzianych oczami niemieckiego lekarza polecam. Książka warta przeczytania.
Rozumiem, że nie jest to zarys dziejów Piły, tylko histoira walk w lutym o Piłę ?
Maciej
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:29

Książka "Do końca w Pile"

Post autor: Maciej »

Są to losy pilskiego lekarza garnizonowego (wojskowego) i nie tylko jego podczas walk o Piłę w 45r, opisuje on również swój pobyt w niewoli w obozie jenieckim w Stalingradzie. Czy będzie w księgarniach jeszcze nie wiem. Wszystkiego można sie dowiedzieć pod numerem telefonu który podałem.
Awatar użytkownika
Tom
PRZYJACIEL
Posty: 722
Rejestracja: 17 cze 2005, 23:00
Lokalizacja: - Vienna

Post autor: Tom »

Hallo Maciej!

Spotkałem latem 'obecnego' właściciela tej ksiazki. Rozmawiałem z nim w sprawie tłumaczenia oświadczył, że powojenne tłumaczenie na j. polski jest robione w Niemczech. Jestem bardzo zainteresowany tą ksiazką, a równoczesnie zaskoczony skąpą informacja gdzie jest robiona.
Najbardziej leży mi na sercu, jak udało się tobie przekonać właściciela do odsprzedaży praw autorskich?
Skoro mnie się nie udało...

Pozdrowienia
Tom
Awatar użytkownika
skinspila
PRZYJACIEL
Posty: 358
Rejestracja: 04 lut 2006, 16:12
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: skinspila »

Witam.
Jak kogoś ta książka interesuje mogę podesłać za friko w wersji Word na meila.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Post autor: marasxt »

Ja także reflektuję, książkę zamierzam kupić mimo wszystko.
Kolega Maciej nie odpowiedział na pytanie Toma, więc nie wiem co o tym wydaniu książkowym sądzić. Poproszę na maila.
Dzięki i pozdrawiam.
Maciej
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:29

Post autor: Maciej »

Tomowi odpowiedziałem na priv. Książka będzie wydana legalnie, mam licencje na piśmie od wydawnictwa. Nakład będzie symboliczy. Sprzedaż tylko bezpośrednia, więc kto pierwszy ten lepszy. Jak tylko dostanę książkę z drukarni, to opiszę dokładnie ile ma stron (ok. 140) ile ilustracji i jaka okładka. A jak ktoś udostępnia w wersji elektronicznej to widomo kim jest.
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Post autor: mih »

Mnie także interesowałoby jedno i drugie. W prawa autorskie nie wnikam: nie będę prowadził dalszej odsprzedaży, tylko użytek własny (jak prywatne ciężarówki w PRL ;)) zakładam więc, że wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
Tom
PRZYJACIEL
Posty: 722
Rejestracja: 17 cze 2005, 23:00
Lokalizacja: - Vienna

Post autor: Tom »

Przepraszam, rzadko mam ostatnio czas aby przegladac cokolwiek w Internecie.
Tak, odpowiedz otrzymalem.

Pozdrawiam
Tom
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Owa wersja tłumaczenia w Wordzie jest mojego autorstwa. Nie polecam, iż nie stanowi całej książki.
Chyba, że ktoś "popełnił" nowe tłumaczenie.

Pozdrawiam
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Witam.
Ja oprócz nowego spamu książki tej nie otrzymałem. Być może to efekt rebootów (czy jak to zwał) poszukujących w sieci udostępnionych adresów mail. Czy ktoś otrzymał tą elektroniczną wersję?
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: SA108 »

Ja otrzymałem i rzeczywiście jest to tłumaczenie autorstwa Pana Bogdana.
Awatar użytkownika
Rafal_Pila
Posty: 41
Rejestracja: 21 sie 2006, 01:13
Lokalizacja: Podlasie!

Post autor: Rafal_Pila »

Też otrzymałem i z wielkim zainteresowaniem przeczytałem ten przetłumaczony fragment.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

No cóż. Widać z jakiś nieznanych mi przyczyn nie dane mi poznać treści tego fragmentu. Pozostaje mi oczekiwać na wydruk pełnej wersji. Za sprawą licznego dziwnego spamu jaki ostatnio otrzymuje adres podany w wątku usuwam. Być może to rozwiąże ten problem.

Pozdrawiam
mar
Posty: 33
Rejestracja: 24 mar 2006, 15:16
Lokalizacja: Piła

Post autor: mar »

I co z tą książką? Można już ją kupić? Czy jeszcze nie? Również mnie ona interesuje.

pzdr.

Marcin
Maciej
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:29

Post autor: Maciej »

We czwartek odbieram z drukarni pierwsze egzemplarze. Proszę o jeszcze trochę cierpliwości.
Awatar użytkownika
Tarzan
Posty: 39
Rejestracja: 15 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: Koszyce

Post autor: Tarzan »

Witam,
dawno nic nie pisałem ale dużo czytałem i przeglądałem to forum.
Tak samo jak poprzednicy jestem zainteresowany książką w formie oryginalnej czyli tzw. drukarnianej.
Proszę o informacje gdzie i kiedy mogę zakupić egzemplarz.
Pozdrawiam marcin :)
Maciej
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:29

"Do końca w Pile" Stukowskiego

Post autor: Maciej »

Książka już dostępna. Stron 168, okładka mięka foliowana. Wszelkie informacje pod numerem telefonu 888841206. Cena 20 zł.
Awatar użytkownika
Kanclerz
PRZYJACIEL
Posty: 385
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:44
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: Kanclerz »

Witam serdecznie.
W związku z tym, iż można już zakupić książkę, proponuję od tego momentu rozpocząć rozmowę na temat treści, sposobu tłumaczenia, może ewentualnych nieścisłości itp. Moim skromnym zdaniem, najlepiej byłoby utworzyć nowy temat, który informowałby m.in. że dotyczy pierwszego wydania (tłumaczenia) książki z roku 2006, a obecny temat po prostu usunąć. Nie ma właściwie w nim nic szczególnego, poza informacją o istnieniu części tłumaczenia, którego autorem jest nasz Kolega Bogdan. Ewentualnie można zmodernizować obecny wątek.
Pozdrawiam.
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Post autor: mih »

A można już kupić? Kupił już ktoś? Może jednak wstrzymajmy się z tym kasowaniem do zakończenia sprawy, bo za chwilę pojawią się posty zainteresowanych nabywców w nowych wątkach. Można rozważyć ewentualne przeniesienie całego wątku do działu rozmaitości...
Awatar użytkownika
Kanclerz
PRZYJACIEL
Posty: 385
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:44
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: Kanclerz »

Owszem, książkę można kupić (kupiłem i przeczytałem z wielkim zainteresowaniem). Proszę kontaktować się z Maciejem pod nr tel. 0-888841206. Zresztą Maciej napisał w osobnym wątku, że jest już możliwość kupna.
Pozdrawiam.
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Post autor: mih »

http://www.allegro.pl/item156334800_do_ ... _pile.html

To dla tych co kupują tylko przez allegro ;) drożej, ale z komentarzem ;)
Awatar użytkownika
skinspila
PRZYJACIEL
Posty: 358
Rejestracja: 04 lut 2006, 16:12
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: skinspila »

20 parę zeta to nie tak drogo widziałem te aukcje byłem bardzo mile zaskoczony że tak szybko 1 część się pojawiła, bardzo ciekawe zdjęcia naprawde gorąco polecam zakup owej knigi :D chyba że kogoś nie stać nadal moge ją podesłać w wersji wordowskiej ale proszę o info na e-maila nie poprzez forum.
pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się