Książka Stukowskiego "Do końca w Pile" dostępna!

Okres gdy miasto było pod zaborem pruskim czyli 1772-1807 i 1815-1871, oraz w granicach Rzeszy Niemieckiej czyli 1871-1945.
Awatar użytkownika
hrabia
PRZYJACIEL
Posty: 132
Rejestracja: 25 paź 2007, 01:29
Lokalizacja: Schneidemühl, Pila, Kröcherstraße - Königsblicker Straße - Brauerstraße Poland

Re: Książka Stukowskiego "Do końca w Pile" dostępna!

Post autor: hrabia »

ziolek pisze:Wybacz Jerzyk, jeśli popełniłem błąd w ocenie Twej osoby. Wiedz jednak, że krucjaty przeciwko Tobie też nie prowadzę.

Ale przyznaj z ręką sercu, iż swoją osobą nas bardzo tutaj zajmujesz. Nie szczędzisz także ocen i krytki innych. Wybacz i wiedz także, że ze względu na ogrom tekstu jaki zamieszczasz reguła się staje, że jeśli czytuje Twoje wypowiedzi to powierzchownie. Doceniam Twe zaagażowanie, ale jest także pewne "ale".

Skoro uważasz, że warto byśmy poznali Twoje losy i skoro uważasz,że warto byśmy poznali Twoje zdanie o wydarzeniu X czy Y to bądź także wobec nas czytelników szczery pisząc o sobie. Apetytu na wiedze nam narobiłeś. Skazałeś na dociekania i domyłsy. Przyznasz, że w Twoich opowiadaniach o swoim życiu istnieje jakaś cezura. Trudno o wzmianki na tematy wydarzeń późniejszych niż początek lat 60-tych.

Żeby było jasnym. Osoba Twoja nie jest przedmiotem moich zamierzonych badań i dociekań by dać w finale upust ludzkiej złośliwości.

Uważam jednak, że skoro publicznie kreujesz się na autorytet, dokonujesz ocen innych, a przy tym także nawiązujesz do swojego życia to proszę zdobądź się na pełną szczerość i nie pozwól by krążyły mity i domysły. Jeśli nie masz ochoty na upublicznianie pełnej prawdy o sobie to proszę zakończ wywody na tematy, które jak widzisz dla niektórych są drażliwe i bolesne. Przerwiemy dyskusje i uznamy, że sprawy nie było. Pozwolisz nam pozostać przy tematach mniej drażliwych. Nikt tu chyba rozliczeń i ocen nie pragnie i w dyspute moralną wdawać się nie chce. Robi to tylko gdy jest prowokowany.
Cały czas przeglądam forum w celu nadrobienia zaległości związanej z moją nieobecnością przez dłuższy okres i zgadzam się w 100% z tym co napisał ziołek. A wracając do książki czy jeszcze jest ona w sprzedaży?
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 786
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Książka Stukowskiego "Do końca w Pile" dostępna!

Post autor: pavvlo »

Mamy przyjemność poinformować, że ukazało się drugie wydanie tłumaczenia książki dr. Josepha Stukowskiego pt: Do końca w Pile. Przypomnijmy, że po raz pierwszy przekład tej publikacji z języka niemieckiego miał miejsce w 2006 roku.

Autor jako rodowity pilanin i lekarz wojskowy, opisuje przygotowania twierdzy Schneidemühl do obrony, a także zacięte walki o miasto. Opowiada również o własnych przeżyciach oraz doświadczeniach swoich znajomych po wkroczeniu Rosjan. W dalszej części dr Stukowski opisuje pobyty w obozach na terenie Rosji.
Książka zawiera też treści obwieszczeń dotyczących prac przy budowie rowów przeciwczołgowych oraz fragmenty gazety wojennej „Die Panzerfaust” wydawanej przez dowództwo Twierdzy.
Wydanie drugie zostało wzbogacone o archiwalne fotografie. Szczególnie ciekawym dodatkiem jest kilka „klimatycznych” fotografii z rekonstrukcji walk o miasto. Brali w niej udział członkowie ze Stowarzyszenia Theatrum Historica. Zdjęcia zostały wykonane przez fotografów z Pilskiej Grupy Pasjonatów Fotografii KADR.

Jesteśmy przekonani, że dla osób interesujących się historią naszego miasta, a nie posiadających tej publikacji, książka będzie nie lada gratką. Warto mieć ją w swojej biblioteczce.

Cena: 25 zł.

Książka do nabycia w punktach: Bar Moona, ul. Rynkowa 4 (Targowisko Miejskie); Bar Moona Nad Gwdą, ul. Browarna 19.
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: Książka Stukowskiego "Do końca w Pile" dostępna!

Post autor: dudi »

Książka źle zrobiona bo wypadają z niej kartki.
Awatar użytkownika
jester001
PRZYJACIEL
Posty: 67
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:06

Re: Książka Stukowskiego "Do końca w Pile" dostępna!

Post autor: jester001 »

Kartki rzeczywiście wypadają... no cóż jaka cena takie wykonanie. Mój sposób na to jest prosty... kupiłem drugą książkę aby ją mieć i żeby stała na półce, a tą pierwszą zszyłem nicią. Nie wiem jaki jest proces wydawniczy, ile na tym zarabia Maciej, ale ta książka jest tak cenna w swej treści, że dla mnie jest warta każdych pieniędzy. I sam nie wiem co innego można kupić za 25 zł... Bilet do kina... Dużą flaszkę... Pizzę...
dudi
Posty: 215
Rejestracja: 27 lis 2010, 17:54

Re: Książka Stukowskiego "Do końca w Pile" dostępna!

Post autor: dudi »

Pierwsze wydanie tej książki było lepiej zrobione, natomiast druga mnie rozczarowała. Nie jest kontynuacją pierwszej lecz ta sama książka tylko zrobiona byle jak. Dałem ją na prezent a teraz spaliłem się ze wstydu przez te kartki.
Awatar użytkownika
maverik
Posty: 34
Rejestracja: 10 kwie 2006, 22:25
Lokalizacja: okolice

Re: Książka Stukowskiego "Do końca w Pile" dostępna!

Post autor: maverik »

Popieram przedmówcę książka po pierwszym przeczytaniu zaczęła tracić kartki, jakość marna i druku i papieru. Przy cenie 25zł można było pokusić się o ciut lepszą szatę graficzną i oczywiście oprawę.
piła77
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2017, 17:36
Lokalizacja: Piła/Rtm

Re: Książka Stukowskiego "Do końca w Pile" dostępna!

Post autor: piła77 »

Odświeżam :-)
Czy ma ktoś jeszcze kontakt do p. Macieja, oryginalnego wydawcy? Albo jakiś inny kontakt, do następującego tematu: chciałbym przyjrzeć się czy nie można by wydać tej książki raz jeszcze w ramach wydawnictwa naszego rodzinnego. Jeżeli ktoś może pomóc, proszę o wiadomość na priv. Dzięki z góry.
piła77
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2017, 17:36
Lokalizacja: Piła/Rtm

Re: Książka Stukowskiego "Do końca w Pile" dostępna!

Post autor: piła77 »

Sprawa załatwiona. Numer telefonu podany jak w książce wydrukowano jest nadal aktualny (połowa 2017).

Skąd to pytanie? Wstępny bardzo plan jest aby tę pozycję wznowić i zwiększyć dostępność oraz ułatwić zamawianie, kosztem może nieco wyższej ale ciągle bardzo atrakcyjnej ceny.
Jako zasadniczo pilskie, choć urzędowo ulokowane w pod pilskich lasach, a dokładnie w Zabrodziu, bylibyśmy dumni mając tę pozycję w ofercie. To plany, niedaleka przyszłość powinna pokazać co z nich wyjdzie.
A jeżeli tak, na co mamy nadzieję, to może są już jakieś pomysły na kontynuację serii, powiedzmy w temacie historii najnowszej Ziem Odzyskanych z perspektywy zwykłego człowieka, tyle że na tamten moment, z drugiej strony barykady. Szczególnie pozycje nigdy nie wydane lub nawet nieprzetłumaczone na język polski, jeżeli takie są, proszę o PW, lub kontakt przez stronę Wydawnictwa.

Jeżeli z planów coś się urodzi, to informację zostawię również tutaj.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3153
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40

Re: Książka Stukowskiego "Do końca w Pile" dostępna!

Post autor: Krzysztof Ju »

piła77 pisze:Skąd to pytanie? Wstępny bardzo plan jest aby tę pozycję wznowić i zwiększyć dostępność oraz ułatwić zamawianie, kosztem może nieco wyższej ale ciągle bardzo atrakcyjnej ceny.
Moim zdaniem wznowienie powinno oferować coś, czego nie miały poprzednie wydania. Na przykład przedwojenny plan miasta z orientacyjnie zaznaczonymi miejscami z tekstu i nałożonymi zmianami linii frontu walk o Piłę.

piła77 pisze:A jeżeli tak, na co mamy nadzieję, to może są już jakieś pomysły na kontynuację serii, powiedzmy w temacie historii najnowszej Ziem Odzyskanych z perspektywy zwykłego człowieka, tyle że na tamten moment, z drugiej strony barykady. Szczególnie pozycje nigdy nie wydane lub nawet nieprzetłumaczone na język polski, jeżeli takie są, proszę o PW, lub kontakt przez stronę Wydawnictwa.
Takie pozycje zostały wspomniane kiedyś we wątku Literatura na temat Piły oraz Piła w literaturze pięknej.
marekwm
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2021, 00:13

Re: Książka Stukowskiego "Do końca w Pile" dostępn

Post autor: marekwm »

Witam
Jestem nowy na forum. Poszukuję książki Stukowskiego "Do końca w Pile". Mieszkam dość daleko od Piły (pod Wrocławiem). Od niedawna zainteresowałem się tematem Piły a dokładniej walk w 1945 roku. Na tym forum juz przeczytałem wszyskie wątki. Natrafiłem na ową ksiażkę ale nigdzie jej nie mogę dostać w bibliotekach w my rejonie nie ma jej. Co prawda znalazłem do zakupu w orginale ale niemam aż tyle czasu aby czytać ja w niemieckim zwłaszcza że aż tak dobrze to nieznam języka Goethego. Może ktoś z forumowiczów posiada ową pozycje w formie elektronicznej? i był by chętny udostępnić?
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się