Ulica Łowiecka

Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Ulica Łowiecka

Post autor: Filip »

Moglibyście coś mi powiedzieć na temat tej ulicy. Jakieś ciekawostki miejsca budynki ludzie itp.
Z góry dzięki za pomoc :wink:
Awatar użytkownika
marek1105
Posty: 68
Rejestracja: 19 kwie 2006, 19:43
Lokalizacja: Piła

Post autor: marek1105 »

Akurat ja mieszkam na tejże ulicy. Nic ciekawego tutaj się nie znajdowało tylko "szczere pole". A teraz trzy wieżowce, parking i pub nobil. pozdrawiam
RL
Posty: 49
Rejestracja: 19 kwie 2006, 12:22

Post autor: RL »

Ul. Łowiecka to była jedna z niewielu ulic na których "kocie łby" zachowały się najdłuzej. Przy skrzyżowaniu z ul. Wawelską końcówkę miał autobus linii 3. Zanim wybudowano wieżowce tp na całej długości ulicy po lewej stronie patrząc w kierunku ul. Bydgoskiej była łąka z różnymi krzakami i niskimi drzewami, a po prawej stronie od ul. Karpackiej do około 15m od ul. Bydgoskiej były ogródki działkowe.
Jerzyk
PRZYJACIEL
Posty: 499
Rejestracja: 08 gru 2006, 22:20
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Jerzyk »

Marek 1105 napisał, że ul. Łowiecka to taka na której nic ciekawego nie było!!
Nieprawda na rogu ulicy Łowieckiej i Karpackiej (w tej willi) na rogu przez kilka lat - pierwszych po wojnie zamieszkiwał bodajże jedyny kominiarz, przepraszam mistrz kominiarski pan Witwiccki (dusza człowiek)! Ale już nie żyje. Szkoda!!!
Awatar użytkownika
marek1105
Posty: 68
Rejestracja: 19 kwie 2006, 19:43
Lokalizacja: Piła

Post autor: marek1105 »

Racja a dodam jeszcze ze syn i wnuk Witwickiego są także kominiarzami.
No ale już nie jedynymi :wink:
Awatar użytkownika
mariusz1983
PRZYJACIEL
Posty: 218
Rejestracja: 01 sie 2009, 23:14

Ul. Łowiecka

Post autor: mariusz1983 »

Czy posiada ktoś archiwalne zdjęcia ul. Łowieckiej, czyli co się znajdowało na terenie obecnych wieżowców?
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Ul. Łowiecka

Post autor: dizel »

Zdjęć nie posiadam, ale wiem, że wcześniej był tam staw (wieżowiec 12 tam stoi). Na pustym placu obok dawnej Piramidki tam gdzie parkują auta jakiś czas temu zapadła się część terenu i widać było jakieś ceglane podpiwniczenia. Chciałem to nawet obadać ale szybko zostało to zasypane.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się