Klub Patriotyczny

Wszystko co nie pasuje do tematów powyżej a związane jest z historią Piły i okolic.
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Klub Patriotyczny

Post autor: marasxt »

Na czeskim serwerze znalazłem znalazłem stronę zarejestrowanego u pilskiego starosty Klubu Patriotycznego.
Ściagnąłem sobie od nich film zmontowany z okazji 61 rocznicy wyzwolenia Piły. Film może nie dot. samej Piły ale jest na swój sposób ciekawy.
Czy ktoś wie coś na temat tej organizacji?
http://www.v-klub.cz/search.php?rsvelik ... u=50:61:67
Awatar użytkownika
Tom
PRZYJACIEL
Posty: 722
Rejestracja: 17 cze 2005, 23:00
Lokalizacja: - Vienna

Post autor: Tom »

Tę stronę już dawno poznałem, ale też jej nie rozumiem.
Do jakiego celu ma slużyc i co to za organizacja nie wiem.
Chciałbym poznaż też odpowiedź.

Tom
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Znalazłem coś takiego w Internecie

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Klub Patriotyczny w Polsce
Autor: Julian Wierzbowski <julian(at)v-klub.cz>, Téma: Piła (PL), Vydáno dne: 07. 11. 2005

Idea powołania do życia Klubu Patriotycznego w Polsce pojawiła się w 2004 roku, jednak do jej realizacji doszło dopiero 23 października 2005 roku. Następnego dnia o powstaniu Klubu Patriotycznego został poinformowany Starosta Pilski.

Klub Patriotyczny jest stowarzyszeniem zwykłym i w związku z tym, choć terenem jego działania jest terytorium całej RP, jednak może tworzyć tylko jedną organizację terenową - w Pile. Działalność Klubu Patriotycznego jako stowarzyszenia zwykłego jest dość mocno ograniczona, dlatego jednym z najważniejszych zadań Klubu jest rejestracja Klubu Patriotycznego. Do tego jednak potrzebne jest skupienie w szeregach Klubu minimum 15 osób.

Kontakt z Klubem:
e-mail: julian@v-klub.cz
tel. +48500856379
-------------------------------------------------------------------

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Post autor: marasxt »

Tak Bogdanie, ale tyle to ja też zdążyłem tam wyczytać bardziej chodzi mi o to kim oni są, jaki mają program itp. i dlaczego swoją stronkę otworzyli w Czechach.
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Post autor: mih »

marasxt pisze:...i dlaczego swoją stronkę otworzyli w Czechach.
oczywiście ze względów patriotycznych ;)
Awatar użytkownika
Tom
PRZYJACIEL
Posty: 722
Rejestracja: 17 cze 2005, 23:00
Lokalizacja: - Vienna

Post autor: Tom »

Nadal nie rozumiem.

Czy ta organizacja, która nie może się zorganizować nie ma poglądów przypadkiem nacjonalistycznych ?

Tom
Awatar użytkownika
hose
Posty: 136
Rejestracja: 02 sie 2005, 22:10
Lokalizacja: Piła-Bismarckstr , Gneisenaustr

Klub...

Post autor: hose »

Mała dywersja - napisałem, do "Klubu Patriotycznego", kilka pytań, które powinny rozjaśnić nam ich cel. Jak odpiszą to zamieszczę ich wypowiedź...
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bwerk45 »

Bardzo ineresujące Krasnoja Armia filmik fajny. Ale tak jak piszecie do czego to ma służyć. Piłę w większości zdobywali Rosjanie ale i Polacy. Cośik tu nie tak :?:
Awatar użytkownika
hose
Posty: 136
Rejestracja: 02 sie 2005, 22:10
Lokalizacja: Piła-Bismarckstr , Gneisenaustr

Klub

Post autor: hose »

No właśnie, przecież to niby polski Klub Patriotyczny, a film jest z radzieckim podkładem muzycznym i w iście propagandowym tonie. Klub nic nie odpisuje, może trzeba poczekać ...
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Filmik to faktycznie duże nadużycie. :) Warto byłoby poznać opinie osób, które go zamieściły.
Awatar użytkownika
hose
Posty: 136
Rejestracja: 02 sie 2005, 22:10
Lokalizacja: Piła-Bismarckstr , Gneisenaustr

Klub patriotyczny odpowiedział

Post autor: hose »

Klub Patriotyczny odpowiedział!!! Oto treść odpowiedzi i wyjaśnienia czym owy Klub jest:

Witamy!

Dziekujemy za zainteresowanie dzialalnoscia Klubu Patriotycznego. Tak jak sie zapewne Panowie zorientowali, nie jestesmy partia polityczna, lecz stowarzyszeniem. Nasza dzialalnosc opiera sie na aktywnosci czlonkow i skupia na inicjatywach o charakterze historycznym, spolecznym i t.p. (obchody rocznic, dbanie o miejsca pamieci, wspolparaca z innymi stowarzyszeniami o podobnych zalozeniach).

Jezeli jestescie Panowie zainteresowani blizszym zapoznaniem sie z dzialalnoscia Klubu Patriotycznego - proponujemy Panom spotkac sie z nami. Czy sobota, 06.01.2007 o godzinie 19-00 Panom odpowiada?

Z powazaniem

Klub Patriotyczny


Co o tym mysleć??? Trzeba by było przejść się na to spotkanie, niestety jutro mnie nie ma a maila dostałem dzisiaj, a wysłałem grubo ponad 2 tygodnie temu...
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Jak dla mnie zamieszczony filmik klub ten kompromituje. Słowo "patriotyczny" wzbudza we mnie wątpliwości. Do zbyt wielu fałszowań historii dochodzi, by zajmować się kolejnym. Decyzje jednak pozostawiam forumowiczom.
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Post autor: mih »

Sam sobie żartowałem z tego klubu, ale podchodząc poważniej do sprawy muszę stwierdzić, że jeden rosyjski film nie przesądza o poglądach członków stowarzyszenia. Przecież nawet ta strona ma w nazwie "Schneidemuhl", a także umożliwia pobranie poniemieckich, rewizjonistycznych ;) map, a nawet propagandowego filmu nazistów. Może więc jesteśmy pilską V kolumna? ;) Zresztą swego czasu były już z tego powodu pewne nieporozumienia... A nawet gdyby ten Klub Patriotyczny zrzeszał tylko samych wojujących sowietofilów, to i tak uważam, że to dla miłośników Piły może być interesująca inicjatywa, o ile jest oczywiście związana z pilskim regionem. Zresztą podobnie myślę o grupie z Cuxhaven... Wszyscy wiemy jak wyglądają cmentarze w Leszkowie (żołnierzy radzieckich, jeńców IWŚ, ewangelicki) - miejsc do bezkolizyjnej działalności (a nawet współpracy) różnych stowarzyszeń jest sporo. Może więc jednak komuś udało się spotkać z członkami Klubu Patriotycznego?
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Zbulwersowała mnie przede wszystkim wymowa ostatniego fragmentu tego filmu. Czy będąc patriotą można dziękować Armii Czerwonej? Powątpiewam (chyba, że coś przeoczyłem, bądź czegoś nie zrozumiałem).
A decyzję czy należy współpracować z tym Klubem czy też nie pozostawiam każdemu użytkownikowi forum z osobna.
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Post autor: mih »

Chyba znów wpadniemy na pole minowe ;) No to kto wyzwolił Polskę z okupacji hitlerowskiej? Lech Wałęsa? A tak w ogóle to czy patriota może być wdzięczny Amerykanom i Brytyjczykom (za "Jałtę" 4 rozbiór i zgodę na zniewolenie kraju przez ZSRR)? Komu ma być wdzięczny? Czy "londyńczycy" z PSZ na Zachodzie są odpowiedzialni za utratę kresów lub uwikłanie armii w walkę o posiadłości kolonialne obcych mocarstw? Czy żołnierz, który walczył z Niemcami w LWP musi czuć się winny, że przyczynił się do powstania PRLu? A zwolennicy sanacji mają mieć wyrzuty sumienia za doprowadzenie do klęski wrześniowej lub czy ponoszą jakąś pośrednią odpowiedzialność za zagładę 6 mln rodaków? Bo dylematy tych Polaków, co "los" zaprowadził na volkslistę lub do wermachtu są aż nazbyt oczywiste... Wydaje mi się, że w niektórych sytuacjach człowiek ma nikły wpływ na swoje życie, wobec czego nikogo z ww. nie mogę potępiać, bez jednoznacznych dowodów jego winy. Co więcej: większości osób z powyższych grup należy się szacunek - mają prawo się szczycić swoją przeszłością. Obawiam się także, że rozliczenia "wszystkich za wszystko" nie przysłużą się raczej interesom kraju (zobacz jak Niemcy sprytnie uporali sie z denazyfikacją). Bardziej, od aspektów światopoglądowych i dylematów moralnych, interesują mnie różne "pamiątki z przeszłości" - w tym te niematerialne: fakty historyczne oraz subiektywne wrażenia uczestników tamych zdarzeń. Poglądy na pewne kwestie mam już wyrobione - obojętnie ilu relacji wychwalających rycerskość Wermachtu lub bohaterstwa Armii Czerwonej miałbym wysłuchać...
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

23.08.1939r. - Pakt Ribbentrop-Mołotow i jego tajny protokół o podziale Polski
17.09.1939r. - atak ZSSR na Polskę
Kolejne najbliższe lata to zbrodnie dokonywane przez aparat radziecki na narodzie polskim.

Zastanawia mnie powód, dla którego usilnie usprawiedliwia się naszych wschodnich sąsiadów.
Gdybym był równie nieobiektywny, a zarazem proniemiecki promowałbym pomysł budowy pomnika upamiętniającego żołnierzych niemieckich walczących o wyzwolenie wschodnich ziem polskich spod radzieckiej okupacji.
Nie wspominałem o wdzięczności wobec zachodnich aliantów, bo również uważam, że nie ma im za co dziękować. Naszą obecną niezależną sytuację zawdzięczamy własnemu sprytowi, a nie wyrazom dobrej woli w mniejszym lub większym stopniu skłóconych ze sobą mocarstw. To dzięki temu nasze państwo pojawiło się ponownie w 1918 roku i dzięki temu po II wojnie światowej. Uważam, że wobec tego nie można dziękować zwłaszcza tym, którzy tak wiele złego wobec naszego narodu uczynili.
Awatar użytkownika
hose
Posty: 136
Rejestracja: 02 sie 2005, 22:10
Lokalizacja: Piła-Bismarckstr , Gneisenaustr

klub

Post autor: hose »

Na stronie http://www.powiat.pila.pl/p_p_mapa_abc.htm jest link do Klubu Patriotycznego. Po wciśnięciu linku wyskakuje dokument rejestracyjny tego stowarzyszenia. Zainteresowanych odsyłam do tego dokumentu. Jest adres, przedstawiciel, nr telefonu, założenia... Może ktoś do czegoś wreszcie dojdzie. Klub działa ponoć w powiecie pilskim ale cały czas męczą mnie te czeskie servery...
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Post autor: mih »

Obawiam się, że gdyby Stalin się uparł (i np. oddał w zamian Jugosławię w strefę wpływów brytyjskich) moglibyśmy stać kolejną republiką radziecką, jak Litwini czy Ukraińcy. Nasza dyplomacja nie miała kompletnie nic do powiedzenia, bo nikt jej nie słuchał (zobacz kto w Norymberdze odpowiadał za Katyń). Zresztą to Stalin wbrew Churchillowi lansował granicę na Odrze, bo co do wschodniej wszyscy alianci byli zgodni. A i nasz spryt na niewiele się zdał, pokazała to dobitnie klęska Powstania Warszawskiego, gdzie Stalin nie tylko nie pomógł, ale i przeszkodził "zachodowi" w pomocy. Byliśmy przysłowiowym piórkiem na wietrze - do kogo można mieć pretensje, że w polityce słabi zazwyczaj dostają w kość od silnych? Niezamienia to jednak faktu, że to Armia Czerwona przepedziła Niemców z ziem polskich wskutek czego dla większości Polaków sytuacja uległa diametralnej poprawie. Nowe państwo było niesuwerenne z dyktatura autochtonów rodem z ZSRR na czele, ale dla osób, którzy wrócili z wygnania, którzy opuscili obozy, którzy otrzymali mieszkania, pracę i którzy mogli w końcu rozmawiać po polsku - było to wyzwolenie. Nie dziwi mnie więc, że niektórzy rodacy sa nadal wdzięczni Rosjanom, aczkolwiek gorszego wyzwoliciela trudno było sobie wymyślić.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Dlaczego Powstawnie Warszawskie upadło. Bo nie zaszły tak korzysne okoliczności jak w przypadku Wielkopolskiego.
W dobroduszność Stalina nie uwierzę. Po prostu kosztem często niebezpiecznych w historii Niemiec chciał mieć jak najdalej na zachodzie swojego sojusznika, stąd też dał Odrę, ale zabrał przy tym Lwów.
Wielu Polaków, którzy okupację hitlerowską w miarę bez uszczerbku przeżyło, pobyt "Rosjan" na naszych ziemiach przypłaciło pobytem na Syberii.

A mierzenie zła (co jest mniejszym) to już niestety codzienność, więc kolejny tego przejaw już mnie nie szokuje.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1767
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

To jest nowa strona Klubu Patriotycznego:
http://www.witez.pila.pl/
Jak można przeczytać (i zobaczyć) na tej stronie członkowie klubu podjęli prace porządkowe na cmentarzach w Leszkowie, i chwała im za to...
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

...o ile nadal nie są przekonani, że Armia Radziecka to wyzwoliciele. ;)
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się